Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

jasho

#15
Citat: Keka poslato 08.09.2009. - 16:18
Taj trosi kao diz'l  :ces:

Jeste, al zato u gradu sam ga merio i na 10 litara sa klimom :badmood:  

Mislim da ga 2-3-2 promena brzine ubija :ne:!!!

Keka

10 litara u rezimu 2-3-2 sa klimom je opet kao diz'l, nesto tu ne stima.

Mora da je meni busan rezerv'ar pa mi curi beMzin negde, posto na otvorenom ne mogu ispod 5,5-6,0 a u gradu nisam ni merio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Metoda merenje ja bila vrlo prosta, ugasiš auto interni test, uzmeš broj litara po njemu, zapišeš kilometražu, kad pravim pauzu opet isto pogledam broj litra podelim iste sa km i eto ti rezultata, mogu reći da kad sam sipao gorivo pokazao je recimo 11 litara u rezervaru a pištolj je izbio na 39,3 litra, što je poprilično tačno po meni, a gradska vožnja isto tako, po meni kvalitet goriva je jako bitna stavka u potrošnji, veruj mi da nije isto kad sipam bmb 95 ili  bmb 98, oseti se u vožnji, mada dešavalo mi se da ponekad kad sipam u Bgd na nekim pumpama bmb 95 imam osećaj da je baš dobro vuče, ali to je uglavnom retko  :ces:

Keka

Gde ima da se kupi bmb98?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix


krle

U susednim državama.

Ja kod nas još nisam video.

kiconix

Bas zato i pitam, ja ga nigde nisam video u Srbiji. :agr:

Boqy

Hm, stvarno interesantno.
Moj ne moze na otvorenom i pri 130-140 ispod 7l da trosi, prosek 7.5, grad 10.4l.

Dragan.vi

Presao 160 km, iskljucivo grad, preko Zvezdare do posla i nazad u Visnjicu, otisla 1 crtica. Da li da svracam na pumpu ili ne, ne znam ni sam.Bas me interesuje koliko je potrosio.

Peca

U magazinu "SAT" je data tabela potrošnje sa upaljenom klimom u zavisnosti od brzine kretanja, i poklapa se sa ovim pričama o potrošnji. Ali hteo sam da kažem kako ja merim potrošnju. U pitanju je Logan II 1.4, primetio sam da crtice na meraču ne nestaju istom brzinom (kao i kod većine) ali sam pretpostavio da se lampica za rezervu pali na kontakt kada plovak priđe dnu rezervoara pa sam merio od "lampice" do "lampice". Na primer sa 15l pređem minimum 220km (mešovita vožnja povremeno sa klimom) što izađe na 6.81818..l na 100km. Na "otvorenom" nisam smeo da rizikujem da dođem do "lampice" pa ne znam tačno koliko troši ali je manje od ovog.

Dragan.vi

Nastavak price: danas prema poslu ugasi se i druga crtica, po mom misljenju predjeno manje od trideset km, nisam ocekivao to. Sad cekam da benzin pojeftini  :Smiley: pa na pumpu.

jorge2882

Kolika je rezerva koda Sandera ? Jer danas mi se prvi put upalila lampica za rezervu :)

jasho

Citat: jorge2882 poslato 18.09.2009. - 14:15
Kolika je rezerva koda Sandera ? Jer danas mi se prvi put upalila lampica za rezervu :)

5

Keka

Vise....mnogo vise.....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dragan.vi

Izvestaj: danas sipano, 7,7l iskljucivo grad. Mislim da time ne mogu da se pohvale ni mnogo skuplji i manji automobili :hihi: