Novi Logan

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ako bude ovakav, nece prodati ni jedan Renault.

Ovo mi suvise mirise na Fluence.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Naprotiv, prodaće mnogo Renoa - pa i Logan je Reno, da li treba da podsećam da se na francuskom i ruskom tržištu (i još ponekim tržištima) Logan prodaje sa Renoovim znakom?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

#47
Pa i Sandero na mom profilu ima Renoov znak.
Sam svoj gazda - vazda.

dzaga

 Sir Oliver: Kad pretera 12000 onda ima što-šta drugo.

Ne kad pretera 12.000 nego i sad ima "što-šta drugo" za 7.550 do 8.000 kao npr. Aveo 1,2 16v, Talija 1,2 16v itd itd. Bez popusta a kad se "ulovi" popust onda i ispod 7.000.

sanderoman

Citat: Zoran poslato 14.01.2011. - 11:45
Pa i Sandero na mom profilu ima Renoov znak.

                                                         Zoran
E onda nema sale.... :)

Ove poslednje slike su top izdanje ako ovo bude doci ce do novog sunovrata svetske autoindustrije :laugh1:

bmiillan

ako bude kao na ovoj poslednjoj slici preci cu u loganovce  :Smiley: :Smiley: :Smiley:
nemoj na silu uzmi veci cekic

LeNgenda

Citat: dzaga poslato 14.01.2011. - 12:50
Sir Oliver: Kad pretera 12000 onda ima što-šta drugo.

Ne kad pretera 12.000 nego i sad ima "što-šta drugo" za 7.550 do 8.000 kao npr. Aveo 1,2 16v, Talija 1,2 16v itd itd. Bez popusta a kad se "ulovi" popust onda i ispod 7.000.

Moguce, ali bez PDV-a.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

nik

Uh, evo nabasah na ovo sada. Bind je vec postavio sliku zadnjeg kraja, a evo ga i spreda.
http://indianautosblog.com/2010/09/could-this-be-the-look-of-the-2012-renault-logan

Boga mi, ako bude 'vaki, menjaće se stari.

kiconix

Ako bude ovakav, mislim da ce Reno prodavati samo Lagunu i Tvinga.  :hihi1:

Veterinar

I za Lagunu je veliko pitanje...

Keka

Sto mi ova slika mirise na Fluence ...


Pitanje je i cene i opreme novog Logana.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Svarog

Meni sve ovo liči na auto koji je za klasu iznad sadašnjeg Logana, tako da onda to mesto ostaje upražnjeno u Reno-Dačija programu. A znamo da je upravo koncept Logan osetno promenio tržište automobila. I, što reče Keka, ostaje pitanje cene i opreme ovakvog novog Logana.

Aleks

Plasim se samo da ne bude kao sa Skodom kada ju je preuzeo VW. U pocetku je felicija u ono vreme bila extra auto za te pare, a sada je malo teze kupiti Fabiu sa opremom Sandera ispod 10.000€, a sledeci model je Octavija koja je dosta skuplja. Ma kakav bio novi Logan, a bice sigurno lepsi i skuplji, moze da se da se desi da ne bude cenovno pristupacan kao trenutni model. Mada nemora da znaci...

Zoran

To onda neće biti nov auto za cijenu polovnog.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Nece, ali ne verujem u takav scenario. Nista se nece postici ako dacijini modeli za siroke narodne mase budu imali cene vece od modela sa renoovim znakom. Ne bih Taliju spominjao. Cak i nova Talija se sa Logijem ne moze meriti, mada je to stvar ukusa (i mirisa).

Skoda sve cini ciljano. Prodaja im ne opada. Kada su nakon Felicije izbacili skuplju Fabiju, mislio sam da ce prodaja opasti. Kada su izbacili drugu generaciju Oktavije, slicno sam pomislio. Vidi se koliko je Oktavija povoljna kada se pogleda cenovnik, pronađe dizelas sa solidnom opremom za manje od 15000 evra i to uporedi sa cenom odgovarajuceg modela sa VW znakom.

"Kada je riječ o rezultatima prodaje u Bosni i Hercegovini Škoda je zadržala lidersku poziciju. Sa tržišnim učešćem od 22% u 2010. godini  Škoda je potvrdila najveće povjerenje kojoj joj daju bh. kupci. Prodato i isporučeno je ukupno 2.035 modela."

Kod nas je slicno. Ne zaostaju mnogo za dacijom. Oktavija jeste drugi cenovni razred i visa klasa, ali prodaje se samo tako. Jeste skuplja, ali takodje je dobar odnos ulozenog i dobijenog. Kod Fabije to (po meni) nije izrazeno u tolikoj meri. Ponovo stvar ukusa. Ja za pocetak ne bih menjao izgled stare Fabije. Na slavi stare se prodaju nove. Novi Logan ce se prodavati jer se, sta god Kurir pisao, "stari" pokazao dobro.
Cene vecine modela dacije su jos uvek takve da ce se ista zadrzati jos neko vreme u vrhu sto se prodaje tice.