Koji benzin za Sandero/Logan 1.4 - BMB 95 ili 98?

prethodna tema - sledeća tema

silent

Ili oko 8-9 din. od 95-ice, čini mi se.

Andrix

9 din...nije malo. U ovonedeljnom SATu kratak opis proizvodnje /i razlika/ goriva...Mozda i ima znacajnih razlika 95-100/adit/
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Ako motor troši pola litra manje na 100km, isplati se ta razlika u ceni u bukvalnom smislu. Odnosno, dobiju se bolje performanse, ako je zaista tako, a isti je utrošak novca.
   Ako je potrošnja ista, a vozač prelazi desetak hiljada kilometara godišnje, trošak je veći pedesetak evra godišnje ako se koristi gorivo od 100 oktana.  :ne:

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Urke

Jel NIS-ov gdrive 100 zaista ima 100 oktana ili je tu ista prica kao sa maxx motionom 100?
...ili bi trebalo da ima 100 oktana ali zapravo to nije slucaj kod nas  :ces:

kiconix

A ko ovde moze da ti kaze tacnu informaciju?
Mozemo samo da se nadamo da to sto napisu zaista i jeste.

Urke


Keka

U svakom slucaju nista ne znaci, jer ni jedan od motora u ponudi nije konstruisan da radi na 100 oktana.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dekiv68

Mislim da je čisto bacanje para sipanje bilo kojeg benzina osim standardnog BMB95. Nisam sigurna ali mi se čini da na nalepnici u prostoru tj. na vratancima rezervoara goriva piše da se koristi benzin 92-95 oktana

jasho


Loganovac

Mislim da smo n puta raspravljali o tome i da nije tako jednostavno kao što dekiv68 napisa. Prijavljene su značajne razlike u potrošnji sa različitim vrstama benzina, i pri tome ne mislim samo na oktanski broj. Oni koji voze samo na benzin možda bi trebalo da se rukovode kriterijumom din/km. Ja koristim benzin samo za potpalu i kupujem najskuplji jer samo sa njim i posle par meseci motor pali na pola ključa (EKO Racing 98). Nisam, doduše, probao OMV-ov, iako neko vreme kupujem gas isključivo kod njih.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bugi

Imate test fifth gear-a, ako se dobro secam, kada probaju razlicite vrste benzina, mere snagu na dyno masini, i mere potrosnju, dolaze do zakljucka da razlike ima tek na nekom 2.0 turbo motoru, od 250+ ks, a na atmosfercima da nema nikakvih benefita

Ljota

Slazem se, u kantu je sve jedno sta sipas!  :ne:

silent

A vredi li sipati one aditivirane 95-ice? Verujem da stave 5 litara aditiva na celu cisternu :D

Andrix

Citat: silent poslato 21.12.2017. - 18:17
A vredi li sipati one aditivirane 95-ice? Verujem da stave 5 litara aditiva na celu cisternu :D
rekao bih vrlo malo stavljaju aditiva. Bio sam prisutan jednom i vozac cisterne mi objasnio, mesaju aditiv u samoj cisterni neposredno pre istakanja u rezervoar pumpe, u pitanju su kolicine ne vise od litre na cisternu-sleper, da ne bi poremetili markere, ali i to, kao, deluje...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari