Autoklub supertest: Sandero 1.4 nakon 75.000 km i nakon 100.000

prethodna tema - sledeća tema

strucnjak79

Ja se samo mogu nadati da ce i sa mojim Duster-om biti slicno! Ipak je to Dacia! ;)

Sve cestitke Dacia-i i Sanderu...


hemicar

Mislim, sta reci na sve ovo  :respect:
Nikako da mi stigne stepa, prekosutra ili u utorak, KONACNO!  :woo-hoo:
Nadam se da nece biti nista ozbiljnije nego ovaj Sandero sa servisa, ma nije problem, mogu i tri sijalice, ne jedna  :kava:

abc123

Oooooovi ga baaaaas nakitise. Pa ako ovi iz Renoa prate ove tekstove pocece svesno da fuserisu jos u toku projektovanja Dacie da ne ugroze Renoov brend  :Smiley: .

Veterinar

#34
Citat: Keka  22.08.2010. - "Moras postupiti po servisnoj knjizici, inace gubis jemstvo."
Citat: andelkob  22.08.2010. - "Da, znam da moram postupiti kako piše u servisnoj knjižici, ali mi nema logike  :ces:  da to vozilo koje je starije nekoliko mjeseci ima drugačije termine servisa ."

Razmišljam o ovome danas celi dan. Kada sam danas pitao servis da li je vreme da se (nakon 3 god. i 30000 km) na 1.6 motoru menjaju svećice, rečeno mi je da zavisi od toga da li u knjižici piše 30000 ili 60000 km. Od toga? Da li je moguće da zahvat zavisi od papira, a ne od motora? Šta se dešava u slučaju gubitka knjižice?

Obratio sam posebnu pažnju na sledeću rečenicu u servisnoj knjižici:
"Za vozila koja se voze ili su registrovana izvan zemlje u kojoj se prodaju, obavezno se posavetujte sa mrežom marke kako biste se upoznali sa programom održavanja koji je prilagođen lokalnim uslovima vožnje."

Da li to znači da ću, ukoliko VOZIM auto po susednoj zemlji raditi veliki servis znatno kasnije? Da li to znaci da cu neke zahvate raditi redje u njihovim servisima i zadržati garanciju na vozilo? I najvažnije... da li to znači da mogu jednom godišnje (na znatno većoj kilometraži nego u našoj zemlji) otputovati stotinak kilometara dalje (u susednu državu) i tamo raditi servis uz zadržavanje garancije i tamo odradjen servis pravdati vožnjom po toj zemlji? Ko može da proveri koliko je auto bio u zemlji?  Grešim li, ili je ovo prilika za jeftinije održavanje za one koji prave veliku kilometražu?