Autoklub supertest: Sandero 1.4 nakon 75.000 km i nakon 100.000

prethodna tema - sledeća tema

krle

#15
  Na Zapadu,  veliki servis se radi na  90000km ili četiri godine.Tako je uvek bilo. E, to što u našim knjižicama piše 60000km ili četiri godine je druga priča.

Citat: krle poslato 25.10.2009. - 23:56
Hajde da vidimo kako to rade u Francuskoj.



http://www.forum-auto.com/marques/dacia/sujet1237.htm

Oni rade sledeće:
1.Zamena ulja i filtera ulja za benzince na 30000km,a  za dizelaše na 20000 ili  na dve godine.
2.Zamena filtera vazduha na 60000km odnosno 40000km ili  na  dve godine
3.Zamena seta razvoda na 90000km za K7J i K7M ili na četiri godine , na 120000km za 1.6 16V i 1.5 dci ili na pet godina.
Ovo su najbitnije stvari. Kao što ste primetili pored pređenih kilometara bitan je i vremenski resurs (godine).  Kod njih isto postoji umanjenje za 50% i 30% u zavisnosti od uslova eksploatacije. Znači, možete sa svojim ljubimcem preći i 20000km, na četiri (pet) godine   vrši se zamena seta razvoda. To je tako, svidelo se to nekome ili ne.



DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

andelkob

#17
Citat: krle poslato 22.08.2010. - 16:03
 Na Zapadu,  veliki servis se radi na  90000km ili četiri godine.Tako je uvek bilo. E, to što u našim knjižicama piše 60000km ili četiri godine je druga priča.

:palica:
Pustimo mi zapad, ako oni javno priznaju (ovlašteni servis) da su na  vozilo pod garancijom obavili servise kako su napisali to ne odgovara prema servisnoj knjižici (barem u mome slučaju) a testirano vozilo je starije ( 22 mjeseca) od moga vozila (18 mjeseci).A možda su dobili obavijest od Dacie da je došlo do promjene za veliki servis.   :ne:
Što piše u vašim servisnim knjižicama, koji su termini za veliki servis?

krle

Možemo mi sada ovde samo da nagađamo šta je u pitanju.  Ja sam samo izneo podatak o servisnom intervalu na zapadu.
Najbolje bi bilo da odeš do pomenutog servisa i na licu mesta saznaš pravu informaciju.

andelkob

Citat: krle poslato 22.08.2010. - 18:52
Možemo mi sada ovde samo da nagađamo šta je u pitanju.  Ja sam samo izneo podatak o servisnom intervalu na zapadu.
Najbolje bi bilo da odeš do pomenutog servisa i na licu mesta saznaš pravu informaciju.
Zato i postoje ovakve stranice  :lux: gdje možemo jedni drugima podjeliti zanimljive informacije.
Kako i meni ne radi jedna od žaruljica  pozadinskog osvjetljenja ventilacijskog sustava nazvat ću ih sutra i pitati da li ide zamjena pod garancijom, a ujedno ću pitati za taj veliki servis koji je prvi termin.Žaruljica mi ne radi mjesec dana  a pošto je to potrošni dio pomislio sam da zamjena ne ide pod garancijom.
U auto kući baotić kupio sam vozilo i kod njih sam obavio popravak limarije (na parkingu me neko opalo, kasko sve platio) i prvi servis na 11500 km.  :too:

stalker

Evo sam danas dobio Auto klub pa sam zamolio kćer da mi skenira svih 5 stranica jer ja sam žurio pa ne znam koliko je kvalieteno napravila.
Nije zgoreg navesti da na naslovnici časpisa stoji krupni natpis " u dvije godine torture stradala samo žaruljica" dok ispod stoji ne manje vrijedan tekst: Jeftin i robustan rumunjski kompakt prvi je automobil u povijesti redakcije koji je hard-test savladao bez ijednog mehaničkog kvara.

Kao vlasnika Logana ovo me nimalo na čudi, i drago mi je ovo pročitati, koliko zbog vlastitog zadovoljstva, toliko da začepim gubicu onima koji su mi se rugali kad sam kupio auto koje oni ne bi ni da im ga netko pokloni  :njanja:

sandero.jpg (2.7 MB)

sandero2.jpg (2.5 MB)

sandero3.jpg (2.4 MB)

sandero4.jpg (3.1 MB)

sandero5.jpg (3.3 MB)

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

krle

Ja im ne bih ni prodao moja kola, a kamo li poklonio.  :lau: . Tako se to radi,bravo. :too:


Off:

U nazivu teme bi trebalo dodati " i nakon 100.000km ".

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Nadam se da ce ovo da pročita i onaj sto je pitao koje sve rezervne dijelove mora da nosi kad s novim kolima krene na more. ;)
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

leotar

off x 2

@krle: naziv promijenjen

@stalker: vezano za Auto klub, cini mi se da je br. 1 bio uporedni test Floride vs. Fiat Tipo. Ja ga uzimam od br. 2  :to:

dzule

evo samo da javim, sanderio je iz 2010,1,4 benzin,  kod mene od jula, sinoc proverio: pise u servisnoj knjizici da se veliki servis radi na 60.000 km ili 4 godine.
nadam se da ce i mom sanderu, da se sem uloska kontakt brave pokvari ova lampica, ma moze i dve....

andelkob

 :) Svoj upitu u vezi žaruljice i velikog servisa poslao sam redakciji Autokluba i  :to: isti dan preko maila javio mi se gos. Zlatko Horvat  :too: te mi obečao da će se raspitati u svezi mojih pitanja.  :dobro: Danas me nazvao na mob   :aplause:   potvrdio mi je da se veliki servis  radi na 90000Km bez obzira što u servisnoj knjižici piše 60000  :write: . Također u vezi žaruljice i svih ostalih upita  :hall: dao mi je broj telefona gos. Nenada K. iz Autokuću Baotić te se njemu mogu obratiti za nedoumice u vezi servisa i održavanja.
Nadam se da će sa dotičnim gos. Zlatkom pasti i  :kava: ili  :ziveli: . Svaka pohvala zbog brzog odgovor.

Loganovac

Jeste da smo debelo u OFF-u, ali mislim da samo na osnovu usmenih izjava ne bi smeo tek tako da ne ispoštuješ ono što piše u servisnoj knjižici. Pametnije bi bilo da zatražiš da ti to što usmeno tvrde daju i u pisanom obliku u zvaničnoj formi, onda si tek miran  :lazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

neskafa

When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

msecanmo


[/quote]
Šta reči na sve ovo!!!!!!!!!!!!!!!  Vozi i uživaj :too: