Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

Keka

 :offtopic:
Ja i dalje tvrdim da Sport Billy ima crnu rupu u prtljazniku  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle


Veterinar

 :offtopic:  Ako ste mislili da ste sve culi... Jednom je trebalo da idem sa prijateljima na put, spremili smo stvari nas petorica i napravili plan. Kad je trebalo da se potrpamo u Volvo S60 nisu nam mogle stati stvari. Stalno dve torbetine viska. Ja poceo da filozofiram kako imam nove nosace (ipak nije  :offtopic:) i da mozemo najvecu torbu da povezzemo na moje krovne nosace i da idemo mojim autom (sto inace volim). Odemo po Logija (bio je 20 km dalje), vratimo se, namontiramo nosace, sve stvari stavim u prtljaznik, skinem nosace. Ni ja nisam mogao verovati. Nikad nisam uporedjivao prtljaznike po kubikazi, ali bio sam ponosan tada na logusha. Jos sam se qurchio na autoputu sa 130 (prvi put da sam ga tako vozio), iako mu je to bilo previse tada.

kiconix

Stvarno crna rupa. :Smiley:

Veterinar


david

Planiram da montiram krovne nosace kad uzmem kola ali posto sam citao na forumu da se blago savija lim obratio sam paznju na okolinu i primetio na nekoliko vozila savijen lim jel to do pogresne montaze i na sta da se obrati paznja prilikom montaze?...  :ces:

Veterinar

Negde smo vec pisali o tome. Necu da dajem savete, posto nemam original nosace...

dovla

Možete kupiti u metrou ili sl. jeftinije krovne nosače 4 x šape + 2 x šipke ili komplet od 1,5k do 3k din., pa ako ste malo sposobniji (majstor) lako se nabudže na montažne rupe.
Treba i kupiti odgovarajuće šrafove, naravno nerđajujće.
Ipak originalni nosači po uglu montiranja i izgledu lepo čuče i koštaju oko 5k din.
Možete kupiti i skuplje nosače, ako Vam se hoće.
U zavisnosti od montiranja i težine tereta (mislim max 80kg) originalni mogu da blago ulube lim krova, ali ga nikako neće oštetiti.
A ako ih koristite jedanput godišnje nije nužno da budu stalno montirani.
Prljavštinu u montažnim rupama isperete i/ili izduvate kompresorom.

Treba paziti da se ne poje.e unutrašnji navoj na montažnim rupama koji je osetljiv na tešku ruku.

Loganovac

A možete se obratiti Veterinaru, on ima odlično napravljene nosače od inox-a, nek vam oda tajnu...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Reklamiracu ih u PO.

david

Krovni nosac sam uzeo u Hit Autu za 4700din i nemaju onaj deo sto lezi na krovu tako da sam zadovoljan zbog toga da mi se ne krivi lim na krovu...

dragonfly

Montirao sam originalni krovni nosač sa namerom da mi stalno bude na autu. Međutim, zbog buke koju stvara pri većim brzinama od 100, ali i u graskoj vožnji kad je vetrovito dosta pišti, morao sam ga demontirati. Pitam se kolika će buka biti kad se doda i kofer?

MajorSoul

@ dragonfly - mislim da ti tu nesto nisi lepo uklopio.
Drugar ima Logana i ima originalne nosace i lagano na autoputu sa 120km/h nema buke.

@ dovla - da maksimalna tezina tereta na krovu ne sme da predje 80kg.
:wind:
..need more buttons..

Loganovac

Ma čuju se, ali ih kofer utiša! Aerodinamika je čudo...  :woo-hoo:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

u subotu sam kupio originalne nosace za sandera, u sekulicu, cena je 59eura. tamo su mi ih na licu mesta i namontirali. moram reci da je u ostalim prodavnicama opreme za automobile cena bila od 4.200-6.100- 6.500 dinara ali nisu originalni. inace na sandera se motiraju tako sto se srafe direktno u krov sa po dva vijka. nosivost je 75-80kg. i ranije sam imao koferce od 320 lit. za fijestu, ( pogodite zasto  :40:), ali sam nosace poklonio decku koji je kupio auto od mene. kofer sam zadrzao i sad cu ga za par dana postaviti na auto, posto treba jel'da prevesti dvoje sanki, gomilu garderobe i sve ostalo do zlatibora i nazad. lakse mi da sve potrpam nego da se ubedjujem sa zenom da li je to bas neophodno. no da se vratim na temu. nosaci za sandera izgledaju bar dva broja bolje i lepse nego oni raniji sto sam imao na fordu koji su bili neki austrijski. ne cujem da zvizde, bar za sad, ali nisam ni vozio preko 80km/h. nazalost, ja sam od onih sto vole stare fotoaparate i razvijanje filma,pravljenje slika, pa nemam digitalca, ali kad pozajmim od kolege za neki vikend slikacu kako izgledaju, kao i ceo auto. moj savet, original, pa si miran.