Krovni nosači

prethodna tema - sledeća tema

lemetr

Došlo je proleće, ide se češće na plac, pa imam potrebu da prebacim više stvari na isti.
Zanima me ima li neko krovni nosač za logana, kolika je nosivost, kakva su iskustva u vezi sa istim, uopšte?

vishnja80

Ja imam originalni za Logana (cena je 58 €), ali nemam nikakva iskustva jer ga još nisam namestio. Nosivost je 80 kg.

Drinski67

Kupi originalni nosac, jer se lako montiraju,  a ovi drugi stavljaju gumenu oblogu u neprirodan uspravan polozaj i fijucu pri malo vecoj brzini.

Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

AlexR

Originalni krovni nosac, stoji vec vise od dve godine na kolima, ne skidam ga.
Preneo je puno toga za sada.

dovla

Originalni nosači (imam ih) blago ulubljuju lim krova !!!

VeDuS

Citat: dovla poslato 16.08.2009. - 19:10
Originalni nosači (imam ih) blago ulubljuju lim krova !!!
Jel' tako i kod Sandera?Ima li neko krovne nosace na Sanderu,koliko kostaju,kakvi su...?
Iskreno zainteresovan sam ali me malo plasi tanak lim!  :ces:

Veterinar

Imam napravljene nosace od rostfraja. Nosio sam 80 kg gore. U jednoj tacki je gotovo neznatno udubljen lim.
Primedbe - rupe za sarafe se vremenom pune prljavstinom strasno, jedno vreme sam stavljao nalepnice preko ..., nista novo ali - kad vezujete teret pazite da nista ni najmanje ne struze po farbi (npr. one metalne kopcice na krajevima guma), posto je farba (metalik boja, kod mene siva) strasno osetljiva.

VeDuS

#7
Dobro ali sta je sa original nosacima? Ako je farba tako kilava :hm: kako li je onda sa tankim limom?Ima li neko iskustva?
Pozzzz

Veterinar

Pisali smo negde o tankom limu, ali nisam vidjao bas talase na krovovima sa nosacima. Mislim da je sve O.K.

krle

Na mestima  gde se kače nosači lim nije tanak,  debeo je 0.95 mm(spoljašnji deo stranice sa A i B stubom) i 1.15mm (unutrašnji  deo stranice sa A i B stubom). Samo krov je debeo 0.65mm, ali je ojačan sa  prednjim poprečnim nosačem krova 1.15mm, srednjim poprečnim nosačem krova 1.2mm i zadnjim poprečnim nosačem krova od 0.65mm. Kad saberete sve (0.95+1.15+0.65) dobijete da je na mestima gde se kače nosači lim debljine 2.75mm. Druga je priča što se zbog pogrešnog ugla nosača krov "ulubi". Ako se dobro sve podesi ne bi trebalo da bude problema.


Loganovac

#10
Imam utisak da bojazan od tankog lima prelazi u euforiju... :hm: tanak lim, tanak lim, zbog tankog lima... :ranting:

Pisao sam da sam morao da doštelujem ugao originalnih krovnih nosača da se gumena stopica ne bi suviše oslanjala na krovni lim i pravila privremena ulubljenja (nestaju kad skineš nosače) i da ne bi ostavljala otiske (guma je to...) na boji. Međutim, otkad sam ih jednom podesio, više nema sa njima nikakvih problema. Toliko su čvrsti i stabilni da imam utisak da bi mene mogli da nose gore, a to bi baš bio podvig... :Smiley: Nekoliko puta sam montirao krovnu koferčinu 2,15m dugačku zapremine 500l i punu k'o oko je bez problema vozio do Grčke i nazad, i to sam ga na pojedinim deonicama baš šibao (160km/h). U koferu su bile 4 veće putne torbe, dve stolice na rasklapanje, suncobran veličine pola dnevne sobe, par sunđerastih ležaljki i nekoliko manjih kesa sa sitnicama po ćoškovima (čisto da bi se do kraja iskoristio prostor). Ne manje od 80kg suma sumarum. Zapravo, ove godine mi se varijanta da suncobran, ležaljke i stolice sa plaže gurnem u kofer toliko svidela da ga sve vreme letovanja nisam ni skidao sa krova, vozao sam ga svuda sa sobom...
Logan je tovarno magare :hall: , jedina razlika je što tegli i ne buni se. Ponekad mi ga je žao, desi se da preteram... Znači, sedi i vozi, ne beri brigu! :lux:

P.S. Sigurno će Sport Bili da zabalavi kad ovo bude čitao... :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

 :aplause:  Ljudi samo treba da pogledaju tvoj avatar  i naravno Veterinarov Logan pa  da se slože sa tobom.

kiconix

Pozdrav za SportBilija, moraces da nabavis ovakvo koferce za krov, dobijas jos 500l eeeeeeeeeejjjj. :baeh:

Veterinar

Hehehe, pa da li je ovo tema o Sport Billiju ili o krovnim nosacima? Na krovnim nosacima sam nosio jednom fotelju na rasklapanje, koja ima fioku. U tu fioku sam natrpao pola knjiga iz regala kad smo se selili. Shvatio sam da bi fotelja bila odlican krovni kofer i ta ideja mi se jako svidela, zato sto bih imao odmah i fotelju (koja se rasklapa u lezaj za dvoje). Ipak, nisam je svuda vozao sa sobom. Eh, kakva bi to festa bila..., sa foteljom jos...

VeDuS

I miljetic preko naslona fotelje eeeeej ! :hihi1: