Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

leotar

Pola ti se prasta, a za ono drugo pola ce da zavrnes turu kada dodjem kod kuma na NBGD  :ziveli:

krle


Loganovac

#32
Dodao bih da se pri bržoj vožnji potrošnja goriva otprilike taman poveća za onoliko za koliko se smanji maksimalna brzina (poređenje dva različita modela auta sa istim motorom), a da otpor vazduha zavisi ne samo od Cx nego i od aktivne površine (naravno i kvadrata brzine), a Duster je tu loš, kao jedro...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Munze

preuzeto sa auto.blog.rs

Prema pisanju britanskih sajtova koji se pozivaju na insajdere iz Renaulta, Dacia Duster bi na nekim tržištima mogla da se prodaje i sa znakom japanskog Nissana.

Već ranije je inače saopšteno da će se Duster u određenim zemljama prodavati kao Renault, dok se mogućnost prodaje pod značkom Nissana pominje za ona tržišta gde je Nissan prisutan a Renault nije.   

Ovo potonje se pre svega odnosi na SAD, što znači da bi se, u slučaju da Francuzi Duster ponude i Amerikancima, ovaj kompaktni SUV tamo mogao prodavati kao Nissan (to isto važi i za neke afričke zemlje).

U svakom slučaju, prodaja Dustera sa znakom Nissana u stvari i ne bi bila neko iznenađenje, budući da se, primera radi, Logan meksičkim kupcima već nudi kao Nissan Aprio.

Ovde i podatak da će se Duster sa oznakama Renaulta od juna ove godine prodavati na tržištima Ukrajine, Izarela, Jordana, Sirije, Egipta, Libana i u nekim afričkim zemljama. Od 2011. biće dostupan i kupcima u Brazilu, Argentini, Meksiku i Čileu.


bmiillan

sinoc kada sam preuzimao stepway-a i dok sam cekao da zavrse jos neke formalnosti,
pregledao sam dustera koji je bio izlozen u salonu. lepo izgleda, ali ono sto mi nije jasno
je cena. duster 1.6 16v sa prosecnim paketom opreme (koji ukljucuje klimu) sa pogonom
na dva tocka kosta 13.200 e, sto je oko 4.000 hiljade vise u odnosu na stepway-a.
mislim da su za toliku razliku u ceni morali da ponude drugaciju kabinu tj. koja izgleda i
deluje skuplje od logana i sandera. u odnosu na sandera mesta na zadnjim sedistima ima
primetno vise i gepek je znacajno veci.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Darcone

Da li neko ima info da li je stigao Duster kod nas, tj. da li ga ima po salonim? Nazalost nisam stigao na sajam, zbog sluzbenih obaveza. Pa psoto planiram zamenu vozila interesuje "Prasinar". A taki sam da volem to izbliza pogledati.

bmiillan

sinoc video u AKZ Vozdovac crni sa benzinskim motorom
nemoj na silu uzmi veci cekic

sphex

a ja videh isto sinoć u AK Kompresor stigao kamion sa Dusterima, izbacili beli i srebrni ispred, doduše sa osnovnom opremom čini mi se... ko hoće neka pohita, kaže prodavac da prodaja ide kao luda što se novajlije tiče  :cul:
we brake for nobody!

zkazi

#38
Zar cena ne bi trebala da bude 12,115. za model Laureate sa klimom i pogonom na 2 tocka? Tu su verovatno uračunate opcije: metalik boja 349. + možda aluminijumske felne 337., krovni nosači itd.

Vihor

Kod Frncuza Jagodina

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Darcone

Felne ko na moskvicu:))) :bonk:

Munze

Koji je ovo nivo opreme? Nema branike u boji vozila :(

Vihor

Nisam se raspitivao za detalje
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

krle

Ambiance nema branike u boji vozila.
Zanimljivo je da Duster 4x4 ima rezervini točak u gepeku, a ovaj sa Vihorovih fotografija (sa pogonom na prednje točkove)  ispod gepeka.