Ugradnja maglenki

prethodna tema - sledeća tema

zac

Naravno da moze, ali je u tom slucaju potrebno drugacije povezati maglenke i to sa  dva releja.

Zare82

#16
Super si objasnio,al meni to prevazilazi moje umece...ne umem sa strujom ama bas nista na kolima... :((( za delove ok,ali hoces ti da mi to ugadis?! ce platimo cef kolko treba :) ko bi drugi to ispovezivao... :(
Zaljudjenik!!!

zac

Nije to komplikovano, kao sto mozda izgleda, probacu da nacrtam semu i da je postavim ovde.

LeNgenda

Citat: sasa poslato 24.11.2011. - 20:50
Koliko ja znam svetla za maglu mogu da rade samo sa kratkim svetlima.

Mislim da meni maglenke rade potpuno nezavisno od glavnih farova.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Saša

Malopre sam malo čitao novi ZOBSNP.
Na moje iznenađenje, uopšte se detaljnije ne bave ovom temom.
Potpuno sam siguran da je to bio raniji zahtev za dodatnu ugradnju svetala za maglu.
Možda se Zakon o tehničoj ispravnosti vozila bavi ovom temom, proveriću.

Gagi1/2

Nije me mrzelo da odem i probam... :doh:

Ugašena svetla - ne rade maglenke.
Pozicija, kratka i dugačka svetla - rade maglenke.

Izgleda da su maglenke vezane na oba prekidača, pa ako jedan nije uključen - ne rade.

hobbista

Rele za maglenke je vezan na poziciju.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Saša

#22
Ne zaboravite da je paljenje maglenki kada nema magle ili "smanjene vidljivosti" kažnjivo (3.000 rsd).


p.s. član 79. pominje upotrebu svetala za maglu.

Zoran

"Smanjena vidljivost" - to vam je kada stojite kod jedne bandere i ne vidite sledeću (vidljivost je manja od 50 m).
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Ljudi, sirite temu, nebitno je maglenke treba paliti onako kako zakon nalaze. Nas kolega je pitao za pomoc oko ugradnje a ne o tome da li rade sa pozicijom ili oborenim svetlima... mozete ih upaliti kako hocete.

Evo kako sam ja povezao svoje, i palim ih u kombinaciji sa srednjim svetlima, na dva razlicita prekidaca.

Zare82

Ovako sam i ja crtao kad sam bio u vrticu  :baeh: hehheh  :Smiley: salim se,meni je ovo samo crtez i nista ne kapiram,al svaka cast na trudu!  :bonk: :bonk: :bonk:
Zaljudjenik!!!

Loganovac

 :cekicem:

Pa ti posle trči čoveku u pomoć...   :agr:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#27
  :doh: Ja mu sazvacem, a on ne razume.

  To ti je sema vezivanja releja u strujno kolo za maglenke.

Crtez jeste ruzan, na brzinu sam ga sada nacrtao i nisam se preterano trudio, ali mislim da je jasan kao dan.

Zoran

Žac - i više nego dovoljno  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Gagi1/2

Žac, crtež ti je odličan - pregledan i jasan.  :respect: :wave: