Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Keka

Zavisi ciji delovi  :whistling:

Ja sam stavio zamenske kaiseve i spanere i ustedeo samo na tome oko 8.000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Sa delovima iz TTD-a i neovlascenim majstorom (ako bih ukljucio i ono sto nisam radio, da bi racunica bila kompletna) cena bi bila oko 25000, sto je oko 300 evra "ustede".

wvojin

Ovo sto Veterinar kaze, ja sam u maju 2010. godine radio veliki servis, sa delovima iz TTD-a kod neovlascenog majstora, prosao sam sa 20.000 din. U tu cenu je bilo ukljuceno stelovanje ventila.  :too:
Sreca pa sam automobil uzeo kao polovan, koji je vec izasao iz garancije, tako da nisam imao dilemu da li da idem u ovlasceni servis ili ne. U mojoj situaciji, naravno NE! Zvao sam tada i Zivu i pitao koliko bi uzeli za ruke sa mojim delovima. Cena je bila cini mi se oko 8.600 bez stelovanja ventila.
Da sam u garanciji i da moram u ovlascenji, svakako ne bih isao u Hit.

Izvinjavam se ako sam malo zalutao u  :offtopic:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

krle

Mislim da Živa nije menjao cene.

Račun sa velikog servisa koji je rađen krajem februara.
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=269.msg14977#msg14977



navolim

Citat: Veterinar poslato 19.10.2010. - 13:54
Ovde je rec o DCi motoru. Radio servis na 60000 i u Pancevu platio 300 evra po tadasnjem kursu (24000 dinara), ali tada nije menjana pumpa za vodu. Na 120.000 zvao sam isti servis i pitao za cenu. Receno mi je 29000 (ukljucujuci pumpu). Dakle, 29000 dinara je bila cena velikog servisa u Pancevu pocetkom leta  (otprilike, ne znam kada sam zvao).

I ja sam u, doduse proslom, julu (znaci, jul 2009) radio veliki servis (Logan 1.5 dCi) kod Zive (u Pancevu): oba kaisa, vodena pumpa (po njihoovj preporuci), plus sve sto ide redovno (ulje, filtri za vazduh, ulje i naftu), plus zamjena antifriza (ne znam da li je jos nesto bilo) = 33000 dinara (znam da sam zamijenio 300 Evra i jos nesto malo dodao u dinarima). Apsolutna preporuka za Zivu ...

Prasnjavi

U subotu sam bio na trećem redovnom servisu u Pančevu. Raspitao sam se malo koliko košta veliki servis na 60 000 jer će začas da mi dođe (radim servis na cca. 8 mjeseci, tj napravim 15 000 u tome periodu) i neću stići izići iz garancije do velikog servisa.

Sa sve vodenom pumpom, bez iznenadnih popravki, rečeno mi je da košta oko 35 000. U pitanju je dci motor.

ljutikrilo

imam da pređem još 500 km i sledi mi servis na 60.000 km

nešto nisam u fazonu da idem u ovlašćene servise, osim ako je to highly recomended. hit auto ću sigurno da eskiviram. kako je prethodni vlasnik imao srca da daje pare tih derikožama nije mi i dalje jasno.
nešto sam kontao da u privatnoj režiji sredim taj servis, što zbog uštede, što zbog toga što ne znam šta me u servisima čeka.

e sad, šta je sve obavezno za veliki servis?

3.5 litre ulja
filter ulja
filter goriva
filter vazduha
set zupčastog kaiša
set pk kaiša


šta još?

filter klime?
šlajfovanje ventila, jel to obavezno?


anything else?

Loganovac

Što vas nove mrzi da čitate Forum, nego biste sve na tacni...  :banghead:

Elem, pumpa za vodu, svećice, možda zamena antifriza, servis klime, zamena polen filtra (ako ga imaš)...
A to za šlajfovanje ventila  :ne:
Štelovanje ventila - naravno.

Uostalom, sve piše u servisnoj knjižici.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ljutikrilo

pardon štelovanje  :banghead:

čitao sam neke teme i mislio da je ta pumpa za vodu obavezna samo kod dci motora.

uostalom na kojoj temi je sve ovo sažvakano? ja sam u principu begginer

Jelenko

Najjednostavnije ukucas u search;servisi pa ce ti izaci sve teme vazano za to sto te zanima...

sibelius

moje iskustvo
prvo, NIKAD ne raditi servis u HIT-u. Dranje koze s ledja.
kad sam radio veliki servis u AC Markovic  sa nekim dodatnim radovima odradio sam ga za 33000din dok su mi  u HITu bez i malo blama odvalili da bi to kostalo 45000-50000din. kad se nisam srusio pored telefona. :gun: :ranting: :rtfm: :fiju:
relativno dobra iskustva imam dakle sa AC Markovic i Reno Sava. ima ljudi koji ih kude ali ja do sada nisam imao problema
jedan od servisa sam odradio i u Kompresoru ali posto su i oni kao i HIT odvalili cenu za veliki servis vise nisam posecivao isti
sta vise,ovi u Reno Sava su me vec zapamtili,nebrojeno puta su mi izasli u susret,da mi odrade neke stvari bez zakazivanja
ne nagovaram nikog,samo iznosim svoja neka zapazanja.cene su sarolike,sve zavisi ko koga koliko klepne po usima.cena za prvi servis je varirala od 4500 do 10000dinara po servisima.pa ko je tu lud? isti posao isti materijal a duplo veca cena
pre nego sto krenete da radite servise,ne bidute lenji,okrenite telefone servisa,pitajte maltretirajte...ipak su to vase pare u pitanju

taxista1974

Paknovi (ako ih menjas uzmi ih slobodno, zlu ne trebalo mogu jos dosta da te sluze), pranje benzinskih dizni, pumpu za vodu je pozeljno menjati kad i zupcasti. U privatnoj reziji, ako imas majstora od poverenja, duplo jeftinije ces proci. Za one koji su iz okoline Cacka, toplo preporucujem Zatezica, izuzetno pozitivno iskustvo sa njim kao i kvalitetni delovi.

Zoran

Nije po preporuci proizviđača ali ja na 60 000 km zamijenio ulje i filtere te svijećice očistio i podesio zazor i vozim dalje pa šta bude, ja sam njega kupio a ne on mene  :crazy:.
Sam svoj gazda - vazda.

sasans

Pozdrav. Malopre pozvah Master centar u Novom Sadu i rekoše mi da je cena za servis na 60000 km oko 27000 din. U pitanju je 1.4 MPI motor. Nije mi jasno kako je toliko malo u odnosu na ostale cene iz ove teme.
X

Veterinar

Zato sto se u brojnim postovima navodi HIT-auto ili dci motor.