Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

ex-user

Zamoli bih za savet. Sandero, benzinac, kupljen je pre 6 godina. Do sada je održavan u jednom zvaničnom servisu u Beogradu. Mali servis je radjen u junu, kada je kilometraža bila 58.000. Sada je 62.000 i razmišljam da li mogu da sačekam sledeći jun, kada će verovatno km biti oko 68.000 i da tada uradim mali+veliki servis? Ili treba ispoštovati pravilo od 60.000 i već sada raditi veliki servis? Ima li neko preporuku za neovlašćen servis u Beogradu, ako se ispostavi da su 50% jeftiniji od ovlašćenog?
bla bla bla

oliver83

U tvom slucaju, ja bih sacekao sledecu godinu i onda uradio oba servisa. Na mom drugom autu veliki servis je 120.000 km ili 8 godina. Ja ga kupio bas tada sa 8 god i 120.000 km. Uradio sam odmah mali servis a sledeće godine sa 133.000 km ili 9 god uradio prvi veliki servis. To ti je moje iskustvo :lazy:

Aleks

Sačekaj slobodno sledeći mali servis pa odradi sve u kompletu.
Što se tiče cene, ovl. servisi jesu skuplji ali ne baš 50%, manja je razlika u ceni ali pod uslovom da se računaju cene istih delova koji se ugrađuju. I naravno potrošnog materijala

Zoran

Ja guram 100 000 km za dvije godine pa zamjena.
Juče šok, na Twingu nam preskoči zupčasti.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

@ ex-user:
Ako ne gubi rashladnu tečnost i ako se ne čuje neki od rolera ja to ne bih dirao. Opet, odluka je samo tvoja.

@Zoran:
Skoro ste to radili!? Nisi zategao španer dovoljno  :ces:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Doći će pravi majstor, sve rasturiti pa cu znati šta je uzrok. Ništa mi nije jasno.
Sam svoj gazda - vazda.

Zoran

Epilog  :c: - 15 godina nije zamijenuta pumpa.  "Zupčanik " na radilici pootkidao zube sa zupčastog koji je izgledao sasvim ok. 3 ventila kriva. ..
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix

15 godina. :ha:
Zoki to od tebe nisam ocekivao.

Keka

Znas li koliko je ustedeo sa takvim produzavanjem i odlaganjem zamene...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Pumpa vode? Ako je ona onda je morala da se čuje i da curka pre nego što je zakovala.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

#1330
Auto vozi cura po*enik, ugasio joj se najmanja 30 x što ja znam, ocvikana je i kajla na radilici. PUMPA nije curkala a nije se ni čula,
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Nemam ni najmanju želju da budem zlurad, daleko bilo! Ali ovo je zaista ono što se dobije kad se čačka mečka, pa se posle hvalite kako sa fabričkom pumpom prelazite 200.000km, kako je zupčasti bio u odličnom stanju, mogao je još i slično. Preventiva je majka, ostalo je kockanje i (obično) dobro izuvanje. Kupiti 15 godina star auto i ne uraditi odmah veliki servis već je dovoljno neozbiljno, a još ga dati neiskusnoj curi da vozi je za  :palica:

JBG  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Loganovac - sve si u pravu. Ako nisi završio slobodno nastavi  :c:.
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Drugari, ne znam da li ste u Srbiji, ali mi smo u BiH, otkrili veliku fintu dilera Renault Dacia, naročito na velikim servisima za 1,5 dci (koji je jako čest kod nas u Bosni).
Naime, za svako vozilo Renault i Dacia, postoje intervali servisa koje je propisao proizvodjač i koji su definisani po šasiji vozila.

Ja imam Megane 3 1,5 dci, pa smo kolege i ja prošli ružna iskustva.

Naime, iako proizvođač za ove motore fabrički (podvlačim FABRIČKI), ima propisan veliki servis na 6 godina ili 160 000 km, serviseri u regiji balkana, su taj interval skratili na 4 god. i 60 000 km, pa još to "provukli" kroz servisne knjige, kako bi natjerali kupce, naročito u garanciji, na ovu blentavu i ničim opravdanu servisnu intervenciju. (pa i čuveni vw nema intervale ispod 100 000 km i meni je ovo od početka bilo sumnjivo.

Uglavnom, na fabrički predviđenih 6 god. i 160 000 km što je pošten interval za veliki servis, ovi ga smanjili više nego duplo....

Tako da, svima savjetujem da izlistaju opciju "maintenance", u servisnim računarima, za svoj broj šasije i toga da se drže...

Veterinar

Sve je to poznato nama, forumasima. Problem je što u Srbiji neće priznati kvar u garantnom roku ukoliko održavanje nije sprovedeno kako domaća servisna knjižica nalaže.