"Autocentar-Živa" Pančevo

prethodna tema - sledeća tema

krle

Uračunata je usluga servisa.

sasa petrovic


LeNgenda

#47
Mi bili jutros, pa reko` da u svom 300-tom postu izvestim sve koji nisu bili, a `teli bi da svrate.

Tako je, pancevacka obilaznica, na prvom semaforu desno preko gumiranog crnog pruznog prelaza, a onda tik posle prvog semafora imate sunovrat sa desne strane od jedno 30 stepeni ugla i tu je Autocentar Ziva, prodajni salon i servis, ima reklama, uocljivo je.

Sam autocentar je u nizu usoranih kuca, sto meni govori da tu nisu bas od juce, a i ocigledno je. Trenutno imaju gradjevince u dvoristu, renoviraju se, tako da od cetiri dizalice radi samo jedna i kanal za male servise kao sto je bio moj. Fina, prijatna raja, u najboljem lalinskom maniru, opusteni i nasmejani, mada, za moj ukus, kod njih je to malo mnogo natenane, racunajte bar jedno pola sata lufta od zakazanog termina. Isto tako, ovo nije fensi hala kao Kompresor, ovo je prava majstorska radnja gde ulje ne sipaju kroz hi-tech specijalni levak od pleksiglasa sa indikatorom protoka i temperature ulja ( :bonk: ala lupam), nego kroz odrezani vrh od plasticne flase. Prazna ambalaza od ulja se "odlaze" na gomilu u jednom cosku, mozda delom i zbog vanredne situacije zbog radova, imaju hrpu sljunka na sred prilaza.

Sama zamena delova se vrsi bukvalno pod tvojim nosem, mi smo ulje dobili u cetiri litarska originalna pakovanja, od kojih nam je ostalo nesto vise od pola jednog, to svi znamo. Majstor za koga verujem da se zove Goran je sve odradio natenane, bio spreman da odgovori i odgovorio je na sva nasa pitanja, na sve to dodao jos poneku svoju sugestiju i to je to. Fino, spontano, profesionalno, bez zurbe, iako se videlo da su u frci zbog guzve, a smanjenih kapaciteta.

Uvidevsi kakva je situacija, a i jedan Scenic je bio dignut za veliki servis, nismo insistirali na svim onim kontrolama iz servisne knjizice, ali smo stekli utisak da se ne bi setili da ih odrade, osim na izricit zahtev, ali onda sigurno ne bi bezobrazno kolutali ocima nego bi sve lepo odradili kako treba.

U prodavnici koja je ujedno i kancelarija i blagajna jedini covek koji tamo nije u kombinezonu uredno popunjava racun i udara pecat, ali bez potpisa. Jedino sto mene licno (ali to sam samo ja) nervira je sto pitaju da li hocemo fiskalni racun, a ne izdaju ga spontano. Dobro je da ga izdaju i da je istovetan pisanom racunu.

Verujem da ce biti super kad zavrse sa renoviranjem i kao sto rekose, onda ce moci i tehnicke preglede da obavljaju. Rade reglazu trapa, ugradjuju plin, mislim da cak rade i servis klime.

Moj zakljucak je da ce oni tamo biti jos dugo godina, da cemo se mi tamo pojaviti i naredne i svake sledece, da je cena umerena i da smo iz servisa otisli zadovoljni.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

sale_u123

Evo mojih utisaka o AutoReno centru Ziva:
Imao sam zakazan veliki servis u subotu 06.11.2010 u 8:30.
Od centra Beograda do njih sam stigao za nepunih pola sata (oko 23 km).
Bio sam kod njih u 8:15. Odmah su me primili. Pola sata se hladio motor i onda poceli da rade.
Pumpa za vodu, set zupcasti kais+spaner, PKI kais, svecice + redovan servis (motorno ulje i filteri).
Auto je bio gotov do 11:45.
Ceh: 31250 din - manje od HIT-AUTA skoro 20000 din - malo li je na ovu skupocu   :to:

Upoznao sam gazda Zivu - zivahan stariji covek koji drzi sve pod kontrolom.
Kaze da je u Beogradu radio renoe jos od 1967.god. Kasnije je otvorio ovaj servis u Pancevu. Znaci, zavidan staz.

Mislim da su OK! :aplause:

Saša

#49
Zvao sam danas, zakazano za sutra u 13h. :kava:
Javljam se sutra popodne...

04.12.2010.
Cena 6.450, odnos korektan i ljubazan, na kraju sam zamenio i filter polena (1.950).
Sve vreme sam bio pored kola, nikakav problem.
Oko 45 minuta je trajala zamena ulja i tri filtera.
Dolivanje antifriza - free of cost!

penevl

meni u servisnoj knjizici ne pise da se menja vodena pumpa na velikom servisu,a ni na 4god?jel to vama pise?

Raja

Ne piše. Nisu menjali ni meni, veliki servis rađen kod Žive na četiri godine i 49000km. Iskustva ljudi sa foruma kazuje da je treba menjati.

ljutikrilo

evo upravo sam se vratio od žive pa da prenesem utiske. radio sam veliki servis na 60.000.

prvo, njima izgleda se više ne dopada da neko stoji pored majstora dok ovaj radi, mada ne zabranjuju striktno. kako mi je ovaj što sedi u prodajnom delu rekao: već x godina im neko stoji pored i zapitkuje dok oni rade i to ih izluđuje posle izvesnog vremena. ja sam u principu prvih sat vremena ubio u pekari i obližnjoj kafani, a onda sam se vratio u radionicu. stajao sam iza auta uglavnom, nisam ništa zapitkivao lika (neki ivan, namršten kao ralf fajns), pričali smo tek kad je završio.

uslugom sam u principu zadovoljan, mada mi je ovo drugi put da vozim auto u servis tako da i nemam neki reper. svi u servisu mi deluju ok i uljudno.

sa obzirom da me mrzi da slikam telefonom račun, pa onda prebacujem na komp, pa upload na imageshack (ne znam da li na ovaj forum može direktno sa kompa), lepo ću da prekucam sve stavke.



ulje elf evolution 5w-30  (4L).....................................2542,36
filter ulja.................................................................593,22
filter vazduha...........................................................889,83
filter goriva.............................................................1186,44
svećice (4 kom).......................................................2203,36
gar. zupčastog kaiša.................................................7584,74
pk kaiš...................................................................1567,79
antifriz (1L)..............................................................415,25 -> napomena: doneo sam 0,75L svog antifriza, tako da sam samo litar od njih uzeo
pumpa vode............................................................3474,57
prekidač na vratima...................................................847,45
usluga servisa + servis klime......................................8050,84

osnovica...............................................................29355,85
pdv.......................................................................5284,05

ukupno..................................................................34.639,90



prekidač na vratima i servis klime su vanredne stavke. prekidač je 1000 rsd (ili sam imao neki popust), servis klime je inače 4000, ali su mi naplatili 3000 jer sam radio uz veliki servis. ako ne uračunam te dve stavke ispada da bi me veliki servis koštao 30.640,00

nije loše   :cool:



kad su mi letos u hit autu rekli estimated cost oko 55.000 umalo nisam pao u nesvest



šta vi mislite?

ppejic


LeNgenda

Pa, da, Elf Evo, i meni su sipali isto na malom servisu. Sto?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

krle

Ivan je i meni prošle godine radio veliki servis, stajao sam pored njega 4.5h i nije mu smetalo. Nije pričljiv, to je tačno.

Gledao sam kada je sa tvojih kola skidao kaiš. :zloca:

ljutikrilo

@krle

čekaj ti si danas bio kod žive?

Loganovac

Pejo, opšte je poznato da u ovom servisu preporučuju i po pravilu sipaju ELF 5W30, osim ako baš ne zahtevaš nešto drugo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dejandelic

Ja sam prosle godine preko leta radio veliki servis kod Zive,sa uslugom sam zadovoljan samo sto prilikom zamene kocionog ulja nisu ispustali na svaki tocak posebno vec su iz posude za kociono ulje sa spricem izvadili koliko su mogli i samo su dolili :conf: i malo su jaci sa cenom delova koje su zamenili prilikom redovnog servisa jer isti ti delovi u reno prodavnici (original francuski sa deklaracijom) koja se nalazi u Pancevu su bili za jedno 10.000dinara jeftiniji...

krle

#59
Citat: ljutikrilo poslato 05.02.2011. - 18:14
@krle

čekaj ti si danas bio kod žive?

Da, u 09.00 h radili su mi redovan servis. Veliki servis je rađen na crvenom laureate sa lajsnama na rubovima.