Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Ko d*pe na nošu.  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dukati

Vulkanizeri su mi pomenuli da je za originalnu gumu 165/80 R14, optimalna zamenska guma dimenzija 175/70 R14, a za 185/70 kazu da je moguce da bude presiroka. Izbor je pao na Tigar Sigura gume - 4000,00 kom.

zac

I meni su vulkanizeri nudili gume 175/70 R14 umesto 165/80 R14... ali ja nisam hteo da mi obim tocka bude manji od deklarisanog i da mi gresi kilometar sat.

drzarkod

a jel pašu 195 65 r 15 na logana mcv , nigde nevidoh taj podatak, samo da neko ima na pogonskim tockovima a 165 65 r 15 na zadnjim :help:

nik

#289
Homologovane gume su 165/80 r 14 i 185/65 r 15.
Zamenske (najmanje odstupanje oko 1%)  185/70 r 14 i 195/60 r 15

Razlike do 3% su prihvatljive.
http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg4.html

drzarkod


mladja73

Sve cetiri letnje Michelinke stavljene danas. Dopada mi se "tisina" koju proizvode u odnosu na zimske...

Jedna imala i mali dodatak u obliku jednog pleh srafa koji se zabio u nju. Posetio vulkanizera koji je sredio stvar.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ivan-bgd

U subotu na mog cenjenog stepway-a vraćene njegove lepe alimnijumke od 16'' sa continentalkama :D
P.S.Tek sam tada video da su felne made in Turkey :ces:

pjovan

oko izbora pneunatika dozvoljeni procenat odstupanja je +/- 2,5% ima jedan interesantan kalkulator koja dimenzija evo vam link http://www.tacomaworld.com/forum/tirecalc.php

drzarkod

Super....hvala bratko.. :friends:

dukati

Ipak sam odstao od Tigar guma i stavio Uniroyal - "Rain expert", 175/70 R14, jeste da odstupaju od fabričkih 165/80 R14, ali u dozvoljenim granicama do 3%.

ivan-bgd

Ima li hitris smer okretanja? :ces:

samsung

pozdrav iz St.Pazove

hobbista

@ dukati:  :lux:

Očekujem tvoje utiske ovde, obzirom da će (najverovatnije) to biti moj izbor sledećih guma :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Citat: ivan-bgd poslato 10.04.2013. - 07:47
Ima li hitris smer okretanja? :ces:

Citat: samsung poslato 10.04.2013. - 09:41
Ima...

Nema.....

Ali ima spoljasnju i unutrasnju stranu (pa se dve gume na istoj osovini prakticno okrecu kontra gledano u odnosu na spoljasnju stranu).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!