Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

Pogrešan ključ tj fali mi onaj Željkov. .. Kad sam poručio već je bilo nestalo istih. Zac slikacu... Gužva u šesnaestercu.

DarioGTI

Ko ima 16v taj ima i da vozi u servis na zamjenu ulja  :zloca: :D :Smiley:

Šalu na stranu, kod K4M se plinska instalacija može jako dobro posakrivati, to za danak uzima pristupačnost kod recimo ovakvih stvari kao što si naveo.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

drzarkod


zac


drzarkod

Da sam znao da ću posle ugradnje preći 10000 km i prodavati auto ne bi on u moju avliju ali zato novčanik kupca će da se obraduje kao i moj do sada. Ipak Zac tebi bi plin bio glavobolja kao i mom kumu jer bi tek onda preračunavali kako do najviše km za najmanje dinara. Šta je i nama plinadzijama jedini razlog ugradnje. Jedino ako neko laže da je zbog ekologije. :friends:

kiconix

Jeste Zac, plin.  :whistling:
Nista novo.
Mislim da su i cigle u tvojoj a bogami i mojoj zgradi naucile da si protiv plina.
Ne moras bas u svakoj temi da spamujes u vezi plina.  :banghead:

drzarkod

Ljudi koji se smer odvratanja našeg filtera za ulje. Na filteru imaju one strelice koje su kontra od smera kazaljke na satu. Zaboravio od prošlog puta A i radio sam to odgore...A sad moram odole.... :lau:

Loganovac

#952
Smer je normalan, desna zavojnica. Dakle, odvijaš suprotno od kretanja kazaljki na satu.

Citat: drzarkod poslato 12.10.2014. - 07:56
Keka opet brz na odgovoru a Zac na dobroj energiji... svaka čast....  :friends:

Jel to ta dobra energija - za konstantno prc*nje plinaša???
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

drzarkod


drzarkod

#954
 Juče pronašao mali prolaz za ključ i nekako uz gimnastiku kao kod ugradnje polen filtera popustio filter. Ostalo poznato. Ulje nakon 364 dana i 14000 km od tog 11000 na tng boje tamnog meda ispustio i to 4.8 l a sa 2 dl preostalih isprao motor uz cimanje prednjeg dela kola. Iznenadio se da je izašlo više od tih 2 dl. Četiri sata se još drenirao karter....sipao ulje i to 4.1 l i na šipki došlo gracice spoja srednje trećine i maximuma što je veliko iznenađenje. Vozio 50 km nemrda nivo. :ces: Jel moguce da 7 dl iznose 1/4 sipke.  :conf:
Nakon kontakta i paljenja automobila lampica pritiska ulja ni sekundu nije svetlila kao i prošle godine. Neće slike nešto da se kače.

drzarkod

#955
Jutros kaže komšija da imam neku mrlju ispod auta.... Vidim barica... Skinem suspleh kao ono od hladnoće gumica na filteru ulja kao da se skupila i curka na filteru. Dotegnem rukom opet muški...al sumnjam na kvalitet gume filtera. Od zamena do ovih hladnih dana prošle skoro 2000 km ili 40 dana. Ima li neko predlog ako ponovo procuri. Isteklo oko 200 ml ulja. U početku mislio da nije od serva ali je to ok.

hobbista

Ako ponovo procuri zameni filter.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

nik

... I obavezno napiši koji je to kvalitetan proizvodjač da ga zaobilazimo.

Keka

Danas uradjen mali servis.

Ulje Elf NF 5W40 3x524 din = 1572 din.
Filter ulja Purflux, filter vazduha Champion i podloska za cep kartera = 1150 din.
Majstor = 600 din.

Ukupno 3322 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

#959
Evo grube procene planiranih troškova održavanja mog Logana za 2015.godinu,uz nadu da osim ovih planiranih,neće biti neplaniranih:
-veliki servis oko 280 evra (kaiševi,španeri,pumpa za vodu,ventili i rad).
-diskovi,pločice,gumice balans štangle i rad oko 95 evra.
-verovatno novi akumulator;Rombat ulazi u osmu godinu,očekujem da rikne i smatram da sam dobro prošao do sada,90 evra.
-dve gume,oko 130 evra.
-mali servis,ulje i filteri,oko 30 evra,zameniću sam.
Ukupno,oko 625 evra,kad se doda registracija i kasko izaćiće na oko 1000 evra i sve to u prvoj polovini godine.
Sa zadovoljstvom ću skupiti i potrošiti ove pare na Logana jer je to debelo zaslužio.U prošloj,2014.godini koja je verovatno bila najgora godina u mom životu,on (Logi) je bio jedina stvar koja je radila bez greške i na koju sam mogao da se oslonim i ja i moja porodica.