Katalizator

prethodna tema - sledeća tema

Kocijas

Razumeo bih da ovo kazu za npr. kvacilo, da je nacin voznje mogao prouzrokovati kvar... ali katalizator!  A drugi jos veci problem polozaj drugog, takozvanog sekundarnog katalizatora. Lopovima na izvolte, mogli su da ga stave na krov, da ljudi ne savijaju ledja kad ga seku. Skoda i Fiat odavno imaju samo primarni, smesten uz sam motor, siguran pod haubom. 

silent

Читам јуче на једном другом форуму, украден катализатор са Октавије, у току дана (радног времена), на Новом Београду, Тошин Бунар код ИМТ-а...

:ljut:

Capriolo

To je česta lokacija, već sam par puta čitao za to mesto u svetlu tog problema.

dejanst

Citat: Zoran poslato 28.11.2021. - 20:41Mislim da se siječe obuhvatnim lancem, sličnim kao ključ za filter od ulja.
Tako je
Dejan

dejanst

Citat: Capriolo poslato 06.02.2023. - 11:52Znam neke oštećene koji su se kasnije pokajali što su uopšte nešto prijavljivali, jer to zna da se pretvori u hod po mukama, a na kraju se ne tako retko i loše završi (pravda mnogo češće ne tiumfuje nego obrnuto).
Često to za oštćenog bude po sistemu "dao bi dinar da u kolo udje, a dva da iz njega izadje".
U mom slučaju počinioce su uhvatili...bio sam u tužilaštvu da dam izjavu i pridružim krivičnom gonjenju a kada sam pitao da li su pronašli katalizatore (istoveče je ista ekipa u Čačku skinula 6 katalzatora sa dacija jer su povoljni za rad-visoki i malo mršaviji može da se podvuče i odseče sa lancem) odgovor je bio da nema od toga ništa mada mi jije baš najajsnije jer su iz par šamara sigurno priznali gde su ih utopili
Dejan

Capriolo

Na žalost, tako to u praksi bude za oštećenog. Uglavnom. Iduš u policiju da daješ izjavu. Ideš kod tužioca da daješ izjavu. Ideš u sud da daješ izjavu. Nekada sve to i po par puta. Pa i godinama. A od obeštećenja oštećenog od strane samog počinoca u praksi najčešće bude "duplo golo". Istina, nekada se dese i izuzeci. Kao što se nekada nabasa i na detelinu sa četiri lista.
Tuga u Boga.

Goky

Moguće rešenje
https://www.aliexpress.com/item/1005004674080612.html
samo je pitanje da li paše na Stepway, Logan 3
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Andrix

Vidi, ne znam za detalje, ali ako tvoju stetu prikace izvrsiocu, pa te pare pretvore u dane zatvora....Nepise im se dobro ali za ostecenog...nista.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Trumpeter

Citat: Goky poslato 07.08.2023. - 16:09Moguće rešenje
https://www.aliexpress.com/item/1005004674080612.html
samo je pitanje da li paše na Stepway, Logan 3
Ima jednostavnije rešenje, na dolaznoj cevi ka katalizatoru zavariti krilca koja prate konturu cevi od čeličnog lima. Tako se onemugućava korišćenje lančanih sekača. 

saša61beograd

#174
Jutros izdaleka vidim komšijskog Logana kome do zemlje visi srednji deo auspuha.Možda se auspuh slomio sam od sebe,a pre će biti da je ukraden katalizator.Auto usamljen,na kraju naselja,na pustom mestu gde su mogli celu noć da "rade".
Ova tema je dugo neaktivana pa sam se ponadao da je priča sa krađom katalizatora završena.Izgleda da nije.Neka nam je sa srećom.

Raja

Sumnjam da je "pao" sam od sebe, prethodno bi danima rondao i dizao buku do neba. (Cuo bi ga i Cane iz Partibrejkersa).
Krenula nova ekipa "kontroverznih privrednika".

Capriolo

Pre neki mesec drugar išao u Centar Boban na Dorćolu da pogleda neki oglašeni polovni Sandero (mislim iz 2010), koji je na slikama iz oglasa delovao sasvim OK.
Kad je došao tamo, saznao je da ta kola nemaju katalizator. Da je ukraden.
Neverovatno mi je da neko ko se bavi prodajom novih vozila, "u zamenu" uzme i polovna kola bez katalizatora.
Ubedjivali su ga da to nije skupo, ali je on odustao čim je za to saznao.

Veterinar

Sad sam vec usao u godine kad ne znam sta sam pisao, sra sam rekao, a sta sam samo pomislio. Nažalost, kradu se i po Nemackoj.
 Jednom prodavcu polovnih su ojadili plac.