Nano*vetrobranski premazi

prethodna tema - sledeća tema

roditelj

Aktuelno pitanje za ovo vreme.Da li neko koristi rainaway vetrobranske nano mazalice I kakva su iskustva.Je..s ti sve moguce metlice od Alke do Bosha,najbolje je kad samo klizi!

miki-bgd

Probao sam neki jeftin pre par godina. Cini mi se da je bio K2 (kasno sam video i da mu je istekao rok godinu dana ranije  :doh: )

Utisci su bili super, kao na reklami voda samo klizi, ne zadrzava se. Formiraju se samo manje kapljice, vece skliznu odmah pa je vidljivost jako dobra. Preko 50km/h ni ne trebaju brisaci  :dobro:

Secam se sigurno da sam imao problem kad se istrosi sloj, oce da bude pomalo mutno. Onda sam stavljao novi sloj pa je bilo bolje.
Ne mogu da se setim bas 100%, ali mi se cini da je bila neka fora i da su brisaci brljavili pomalo.

Uglavnom, to je bilo placeno nekih 250din, a na par mesta sam cuo da ima nekih dosta kvalitetnijih (i skupljih) koji nemaju pomenute probleme. E sad, dalje nisam isao...

Ako probas obavezno javi utiske ovde  :ziveli:

duster

Koristio sam i RainX kad se pojavio pre 25 godina a poslednjih 15 godina koristim jedan isti Arbo Clearview. Ne mažem na hleb pa nisam ni gledao rok trajanja. Nanesem svake godine jedanput, kad primetim da je oslabio, na šoferku i na farove. Sigurno pomaže . U kom procentu? To je već filozofsko pitanje.

Keka

Juce sam kupio Turtle wax sredstvo za vetrobran. Iskoristio sam lepo vreme i naneo po uputstvu na sva stakla i farove. Od jutros pada sneg, celim putem od NS do Bg. Nisam ni jednom ukljucio brisace.

Utisci: odlicna stvar.

Evo kako izgleda soferka.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


lovac

Ne uključiš brisače i svo blato i prljavština koju bacaju automobili ispred tebe - jednostavno sklizne sa stakla  ???

Keka

Otprilike tako. Pogledaj na sta lici auto spreda, a kakav je vetrobran i farovi u delu gde nije zaledilo pa je moglo da sklizne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Ja taj kornjacin (clear vue) koristimgodinama i extra je. Kad se ojede, lupis novu turu i opet super.

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Goky

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Sir Oliver

I drink to make other people more interesting.

Keka

U pitanju je ovo drugo, samo sto je u Kemoimpexu 600 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!