Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Jest to sve jadno napravljeno.
Prvo sebe provjeri jeli okrećeš na ispravnu stranu i onda šta joj Bog da...
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Ma upravo tako, nije mi odavalo neki dojam pouzdanosti...nažalost. Juče i danas kiša, nadam se da će prestati sutra pa da to odradim. Pretpostavljam da smo pogođeniji mi koji imam daljinsko centralno, žmigavci svaki put odrade svoje.

zac

Ma nije do centralne brave, vec do kvaliteta sijalice. Ja imam alarm koji pri aktivaciji migne tri puta, a pri otkljucavanju jednom+ako je bio aktiviran...jos nekoliko puta....auto je 2007 presao oko  66 000  i nikada nisu menjane sijalice zmigavaca.. znaci fabricke su i marke Osram. 

Keka

Slicna situacija i kod mene. Za 205.000 km crkle su H4, prednje pozicije i sva tri zadnja stop svetla. Zmigavci i maglenke su fabricki.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

Danas sam riješio problem...

Stop svjetlo se skida bez problema, plastičnu navrtku sam odvrnuo, uz malo pažnje na početku. Samo svjetlo je potrebno lagano povući ka nazad da bi ispalo iz ležišta, pri vrhu ima pipak koji upada u otvor na karoseriji, u donjem desnom uglu ima žabicu koja bi ga trebala fiksirati. Kod mene je ona traljavo bila postavljena, ali šta da se radi. Otkači se džek od napajanja i skine zaštitni dihtung. Sve je to bilo prljavo (i svjetlo sa unutrašnje strane i limarija ispod na autu) pa sam iskoristio priliku da očistim sve... "Najzabavniji" dio jeste vađenje panela na kom su sijalice, zezao sam se par minuta, a imam osjećaj da bi se lako polomili držači panela (posebno ona dva gornja) koji dođu na tijelu stop svjetla.

Eh, sad ono najzanimljivije. Gledam sijalicu žmigavca i nit na njoj posve ispravna! Skinem je i slučajno prstom obrišem neku vrstu skrame koja je bila na njoj. Vratim ponovo u ležište, spojim panel sa džekom i radi! :doh:

Pogledam i ostale sijalice tu, i kod njh ista stvar...neka skrama koja se veoma lako skida potezom prsta...uspio sam uslikati.



Da li je to uzrokovalo prestanak rada sijalice ne znam  :ne:
Uglavnom, prekontrolišem sve i sijalice i panel, bez ikakvih drugih tragova bilo čega neobičnog, spakujem sve i vratim nazad. Treba malo voditi računa da se ne zagrebe limarija na ćoškovima prilikom montaže i demontaže stop svjetla, ali ništa strašno...

Iskustvo više, jedan euro (za novu žutu sijalicu) manje...nadam se da će nekome biti od pomoći. :wave:

saša61beograd

Posle 2 godine i oko 27.000km zamenio sam sijalice u farovima.Bile su ispravne,Filips long life,ali mi se učinilo da svetle relativno slabo.Sve u njima je izgubilo sjaj,a na staklo sijalice je počela da se navlači neka "magla".Nadam se da se to vidi na slici (levo je nova,desno stara).



Stavio sam obični Osram H4,oko 350din.komad.Neka sam dobio samo neki procenat više svetla,isplati se,nekad samo malo više svetla može mnogo da znači.Zagledao sam i farove.Iznutra su savršeno čisti,nisu izgubili sjaj,a "staklo" je još uvek bistro.Ali vidi se da nisu novi,a razlog tome je celodnevna vožnja sa upaljenim svetlima.Plastično "staklo" farova lagano propada iznutra i pored sve pažnje.

Zoran

Nisi zaboravio da pogledaš jeli kupljena sijalica " anti UV" (za plastične farove)
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Philips i Osram koje sam da sada koristio su sa UV filterom,mislim da drugačije i ne prave.Propadanje farova (ovo kod mene jedva vidljivo) je neminovno i deo je strategije fabrike da ništa ne traje večno.

Drole

Imam jedno pitanje za sve forumase....da li je neko imao iskustvo sa sijalicom iznad zadnje tablice?  naime,primetio sam pre neki dan da mi se nesto otkacilo i visi iznad zadnje tablice,nema svetla na toj poziciji i gurnuo sam taj kabal i plastiku u ležište,ali svetlo ne radi...sutra idem u Ak Krstevski da vidim o čemu se radi...

zac

Kad pogledas pod zadnji branik mozes videti lampicu za osvetljenje tablice... tu mozes videti i konektor i kablove...raskaci konektor i naspricaj sprej WD-40 , i eventualno zameni sijalicu..

Keka

Citat: Drole poslato 11.12.2015. - 20:14
Imam jedno pitanje za sve forumase....da li je neko imao iskustvo sa sijalicom iznad zadnje tablice?  naime,primetio sam pre neki dan da mi se nesto otkacilo i visi iznad zadnje tablice,nema svetla na toj poziciji i gurnuo sam taj kabal i plastiku u ležište,ali svetlo ne radi...sutra idem u Ak Krstevski da vidim o čemu se radi...

Verovatno je crkla sijalica.

Easy money za servis  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

To najlaksa sijalica za zamenu. Imas cak uputstvo u knjizici koja je dosla uz auto. Ne treba ti alat, samo dve ruke. Sijalicu izvadis i onda kupis jos 5 takvih u auto prodavnici (ja sam se namenjao toliko za mojih 120.000km).

DarioGTI

138.142 km na Logiši, crkla žarulja lijevog fara (Osram Cool Blue).

Montirane Osram Nightbreaker Unlimited.

Cijena sa dostavom: 18,89e (Amazon.de)

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

staracstol

Ja sam za nove farove uzeo h1 osram cool blue za kratka i osram night breaker plus za duga svetla. Cena ~1900din/par cca 16e.

speedo

Citat: speedo poslato 13.10.2015. - 12:59

Eh, sad ono najzanimljivije. Gledam sijalicu žmigavca i nit na njoj posve ispravna! Skinem je i slučajno prstom obrišem neku vrstu skrame koja je bila na njoj. Vratim ponovo u ležište, spojim panel sa džekom i radi! :doh:


Da li je to uzrokovalo prestanak rada sijalice ne znam  :ne:


Juče ista stvar, desni žmigavci ubrzano rade. Zadnja sijalica opet štrajkuje. Skinem štopku i opet neki bjeličasti trag po sijalici žmigavca, tačnije po vrhu grla i dnu stakla. Obrišem, isprobam radi. Da se ne bih zezao stavim novu sijalicu (kupio kad mi se ovo prvi put desilo) pa ćemo da vidimo. Staru sijalicu sačuvao...