3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Ljuba82

Uređaj je Landi, ne znam koje su dizne, znam da su menjane u garanciji već. Cenim, ako se neko već bavi servisiranjem plinskih uređaja, znaće šta treba da radi... :ne:

kiconix

Ne postoji samo jedan proizvodjac plinskih komponenti, to znaci da ne postoji ni samo jedan servis.

Dejan11

da li je treći servis za dustera ( 1,6 benzin,prešao 31000 ) isto samo filteri i ulje ili treba još nešto ?
hvala :)

Keka

Pise u servisnoj knjizici sta se sve radi.

Cesto su menjali, zato je najbolje uraditi po knjizici. Npr, kod mene pise da se na 30.000 menjaju i svecice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dejan11

proverio u knjižici i uradio servis u kompresoru ( besplatan je servis u pitanju ). Isto samo ulje i filteri,kaže momak na prijemu da je inače oko 16000 servis

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dejan11

slažem se.. sreća da je bio za dz ,sledeći bi kao trebao veliki koji je kod njih jedno 100000 ako je mali 16000

Ivan91

Citam zadnjih 10-15 stranica ali nikako da povatam.
Na 30 000km i 3 god sam, 12. 16v + plin.
U servisnoj su pisali da se servisi rade na 15 hiljada, ovde vidim da svi rade na 10 ?
Drugo, ako nekog ne mrzi, posto cu servis raditi van ovlascenog, da napise sta sve trebam da radim ?
Ulje, 5w 40 ? , filter ulja, filter vazduha, klime, kociona tecnost i zamena antifriza. To sam skontao iz servisne.
Sta je sa stelovanjem ventila ? Plin ?

kiconix

Koliko sam ja upucen 1.2 ima hidro podizace, nema stelovanja.
Za ulje procitaj u uputsvu koje ide, sintetika se menja na 15 a polu na 10 hiljada.
Tvoj izbor je da li ces servisni interval skratiti, ja sam na svom Loganu menjao 5w-30 na 15 hiljada.

zac

Na sintetickom ulju svaki motor moze da vozi po 15 000 ..a neki i vise..i do 20 000...To su preporuke proizvoidjaca, ide se na sto duzi period zamene, (zbog ekologije, mnogo starog ulja se izliva po prirodi). Ti vozis noviji motor i u servisnoj ti pisu nova pravila, na starijim je bilo na 10 000 ...a ko hoce da mu motor i posle 100 000 bude unutra cist kao nov , menjace i na manje od 10 K.... Ja menjam na 7-8 000 km...ne zato sto mi je to neko tako napisao, vec zato sto ja hocu.  :wave:

PS: Na tvom motoru se ne podesavaju zazori ventila, on ima hidro podizace...samo podesavajuce.

hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Znaci nema hidro podizace.....e extra..to mi se vec svidja..  :woo-hoo:

kiconix

Moram da se izvinim nisam upucen u 1.2.
E sad, stvar ukusa.
Licno vise volim hidro podizace.
U vezi ovog ulja i redovnih servisa kako je moguce da 2000km zapadnije imaju totalno drugacije intervale malih u velikih servisa. Ja jedino takvo stanje mogu opravdati lopovlukom nasih ovlascenih kuca.
O cistoci motora cemo u drugoj temi.

vujanovgoran

Slazem se sa Kicom, to je samo lopovluk. Primera radi, onaj ko zivi u Subotici, vozi Logan II 1,5 dci, mora da radi redovne servise na 15000. Da kojim slucajem zivi nekoliko desetina km dalje, na primer u Segedinu, radio bi redovne servise na 30000. Drugo, kod nas se veliki servis na istom vozilu radi na 60000, a u Crnoj Gori na 160000. Poenta, nasi serviseri su nezasiti...
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

silent

Citat: Ivan91 poslato 04.05.2016. - 19:14
Ulje, 5w 40 , filter ulja, filter vazduha, klime, kociona tecnost i zamena antifriza. sam skontao iz servisne.

Ja bih razmislio i o promeni svećica.