Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

 :to:
Moja greska, nisam obratio pažnju da si napisao 5L.
I drink to make other people more interesting.

Keka

Citat: cika mili poslato 19.01.2016. - 08:24
Reče mi čovjek da je  u Kit Komercu, u NS, kantu od 5L ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40 platio 1800 rsd. Ja sam istu u Profacu 11.01.2016. platio 2750 rsd. Sad koje je lažno , a koje pravo ili su oba prava/lažna?  :D

Danas sam bio u Kit komercu. Cene su kao u Profaco, i nesto malo jace.

Dakle, cena od 1800 din za 5l Elfa je nebuloza.

Medjutim...iako su cene na evropskom nivou, najsveziji Elf na polici im je iz 2013. godine.

Posto sam pazario ulje za Kadeta, gledam sve i svasta, cene onako....vidim Optima 15W40 4 litre za nesto malo jace od 1100 din, kad ono ulje iz 2009. godine  :doh:

Na kraju sam uzeo Total Quarz 5000 diesel 15W40 , 5 litara za 2000 din, proizvedeno 31.07.2015.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Citat: Loganovac poslato 22.10.2014. - 09:01
...dobijem poziv iz Total Srbija...
...Takođe dao mi je informaciju da se ulje smatra potpuno upotrebljivim i pogodnim za "ugradnju" čak i posle 3 godine od datuma proizvodnje.

Teško da se 2009. uklapa u ove rokove. Međutim, Srbi sve ima da progutaju... Trebalo bi da im neko pošalje tržišnu inspekciju.
S druge strane, ko god misli da može da kupi kvalitetno ulje za 360 dinara, sam je tražio đavola.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mandrak

U Profaku je Elf godinu dana mlađi; 12.2014.

Andrix

#454
Citat: cika mili poslato 20.01.2016. - 21:41
E jbg! Bio sam taj dan u nekoliko radnja u Pančevu
možemo li saznati za datum proizvodnje ovog elfa ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Andrix

a koliki je inače rok ulju u neotpakovanoj ambalaži ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Ni na jednom ulju nisam video rok trajanja, posebno ne na sintetici.....mislim da sinteticko ulje moze dugo da stoji.

Zoran

Prije sipanja promućkati jer se neki aditivi natalože na dnu.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Promućkati kao gusti sok...a kako da mućkamo karter pre paljenja ? :hihi1:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Ulje se mucka da aditiv ne bi ostao u flasici i zavrsio u kanti za djubre...a slegnuti aditiv u karteru se podigne cim se zavergla motor....a i aditiv nece da se izdvoji i slegne preko noci. Zoranova konstatacija se odnosi na ulje u flasicama koje stoji dugo.  :wink:

saša61beograd

Bio sam danas u Profaco-u,ali ništa nisam kupio.Hteo sam ELF SXR 5/40 koji je zvanično ulje za Reno.Nije mi se svideo datum proizvodnje-2014 godina (pa to je starije od onoga koje imam u motoru !).Uzeću verovatno ELF NF 5/40 koji nema Renoov standard RN0700,ali se lakše pronalazi u prodaji od SXR-a.
A i sa filterom imam glavobolju.Kupio sam u Panteru Purflux LS 218,po katalogu za Logana 1,4.Sve bi bilo ok,ali na njemu piše "Made in france"-ovo "france" baš ovako sa malim slovom.Da li je moguće da originalan (?) filter renomiranog proizvođača,kupljen kod uvoznika, ima na sebi ovako glupu pravopisnu grešku?
Da li je ovakav filter dobar i da li sam ja normalan?

Rimad

#461
Kada sam kupovao memorijsku karticu, googlao sam kako uočiti falsifikati. Pravilo je (barem kod mem. kartica) da original ne može sadržavati pravopisne greške.

Ja bih to slikao i poslao u Francusku, pa ako odgovore, prijavio bih uvoznika.

jasho

Ja nameravam da sledeću zamenu probam sa G-energy uljem, cena je tu negde sa elfom, a i imam onu NIS karticu za bodove, pa ću to da iskoristim prilikom kupovine ulja! :zloca:

Turbo

Videh u Rodicu G-Energy 5w-40 kantica 4L. 3000 dindzi.
Zaboravih da pogledam datum proizvodnje.I ja cu to sunuti na sledecem servisu.
Prvo moram da potrosim Nisotec 5w-40.Njega sam platio sa nekim kuponom 1500din.

jasho

Ima G-energy 5w-40 čini mi se f serija sa renault odobrenjem RN 0700, taj sam i video, a Steva Stalker ga je pozitivno ocenio http://motornaulja.blogspot.rs/2010/08/g-energy-gazpromneft-motorna-ulja-za.html