dnevna svetla - LED DRL

prethodna tema - sledeća tema

acalisse

Ajde da ne budem brzoplet u odgovoru, proveriću temperaturu DRL-a posle vožnje, da vidim da li je prihvatljiva.

Sama pozadina DRL je od nekog težeg metala od aluminujuma, a povrh svega, uvek se krećeš, tako da imas i dodatno strujanje vazduha (hlađenje)
Napred nije staklo, već nešto nalik na silikon.


zac

Gledam ovo nije skupo ali moram da vas pitam, mozda je i glupo pitanje, sta ce vam to uopste..posebno sto je spreda silikon, znaci mekano..drugim recima najobicnije srnj.. jos krsis zakon... ja sam zadovoljan sa Pejinim dnevnim svetlima, nema vidnih karabudzevina na autu, koristi nit dugog svetla...a i policajac nikad nece da posumnja da su to dnevna, svetli far kao da su oborena ili ti srednja.  :ne:

silent

I ja sam hteo Pejina svetla, al' ne proizvodi aparat više...

staracstol

@Zac: Kao sto si i sam rekao, teb je to bolje, meni nije. Sto ljudi, sto cudi.

kiconix

Ionako je tema o LED dnevnim svetlima, pa nastavljamo u tom smeru.

lovac

Dobro izgledaju, ali gledajući sa postavljenog linka, deluje mi kao da su na nekoj samolepivoj podlozi.
Ako je tako, ne mogu biti dugog veka - prva jača kiša će da ih spere.

Loganovac

Nema šanse, 3M trakom su i na tvom Stepway-u zalepljeni oni spojleri po vratima, a i šire, pa ih kiša nije sprala...  :D
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

acalisse

Evo obečanog odgovora na pitanje o grejanju:
Posle duže vožnje temperatura je bila "hladno".

Druga stvar koju sam primetio, jeste da su se sama upalila kako sam upalio auto. To ću još da vidim zašto.

Svako ima svoje bubice koje želi da istera. Moja je bila da postavim ova svetla. Koliko će me to držati, to ćemo još videti.
Planiram u nekoj budućnosti da kupim ovo:
http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Cree-Chip-LED-DRL-FOG-LIGHT-WHITE-TUV-LAMPS-030-Peugeot-Renault-Suzuki-/361393206170?fits=Car+Make%3ARenault&hash=item5424b6b39a
ili
http://www.ebay.co.uk/itm/Complete-LED-Front-fog-light-Kit-Ford-Transit-MK7-2006-15-DRL-R87-position-light-/331655875376?hash=item4d383b0b30

kiconix

Nemas potrebe da se bilo kome pravdas, samo napred.

saša61beograd

DRL su mi među prioritetima i to što pre,evo zašto:
-primetio sam na farovima sitne,jedva primetne mikro pukotine sa unutrašnje strane.To je možda od sunca i UV zračenja,a možda (verovatnije) od stalne vožnje sa svetlima.Za sedam i po godine uspeo sam da sačuvam da mi farovi ne matiraju,ali od ovog stalnog,celodnevnog silovanja ne mogu nikako.
-ako je sa svetlima preko dana bezbednije (ovo je diskutabilno) onda bi i sa pristojnim,pa makar i kineskim DRL bilo isto.
-DRL bez atesta i homologacije jesu prekršaj,ali i među policajcima ima razumnih.Ili lenjih da se oko toga raspravljaju,pa će to zanemariti,kao što vidim da i rade jer je mnogo onih sa DRL,naknadno ugrađenim.
Jednom su me zaustavili jer sam zaboravio da upalim svetla (u sred bela dana).Ja mu dam dokumenta,a on počne priču zašto me je zaustavio.Kad je završio,ja ga lepo pitam "da li je moguće da ste me zaustavili zbog te budalaštine ?"On mi bez reči vrati dokumenta i ja odoh bez kazne.
-kad bih imao DRL,ugradio bih Osram night breaker sijalice,pa bih noću sigurno bio bezbedniji.Ovako,da ih ugradim i po danu vozim sa njima,menjao bih sijalice na svaka 3 meseca,a to mi je neprihvatljivo.

Loganovac

Dobro razmišljanje!  :to:

Uz to i aspekt uštede energije, 17W umesto 110W H4...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

 :to: I još jedna sitnica:displej na instrument tabli u punom kontrastu i sjaju,a ne ovako anemičan.

saša61beograd

Naručio sam od komšije DRL i danas je stiglo (25 e),komšija se inače bavi LED rasvetom.Ovo isto ima on na svojim kolima i ja jača i bolja dnevna svetla nisam video,zato sam popričao sa njim i naručio.Nemam pojma o elektronici i diodama,dobio sam jednostavno uputstvo za montažu i tu ne očekujem problem;ono belo,sa oznakom 10w2omega2jw,služi da stabilizuje U ili I (ako sam dobro shvatio).
Planiram da ovo direktno vežem za akumulator,sa osiguračem i prekidačem,nezavisno od fabričkih svetala,za sada.Kad otopli i kad se produže dani,možda smislim nešto bolje.
Kućište je AL profil sa rebrima,sve je hermetički zatvoreno.Snaga je 2 X 14W.Dimenzije su,dužina 180mm,visina18mm,dubina 12mm.
Zanima me vaše mišljenje.




zac

Deluje interesantno.  Gde planiras da postavis ta svetla?

saša61beograd

U donji deo branika,levo i desno od tablice,tamo gde su rešetke.Probao sam danas,ima mesta da se stave duboko i skoro se ne vide.Napraviću nosače od Al lima i lim-šrafovima vezati za branik,detalje još razrađujem.