Hit Auto - ex.Integra Motors - Staro Sajmište - Novi Beograd

prethodna tema - sledeća tema

krle

Integra(Hit) nema komoru za farbanje  već ugovorni servis u M M Lugu, pa ako imate 26km više na brojčaniku to je normalno.

Ksi

Vidim da je ovo dosta stara tema, pa da je oživim... Šta mislite o ovom servisu sada, ako je neko skoro bio tamo?
Živim u blizini Sajmišta pa bi mi odgovaralo da kola i servisiram kod njih ali sam ovde pročitao dosta negativnih iskustava. Kupujem nova kola i to baš kod njih a voleo bih da mi servis rade ozbiljni majstori koji neće otaljati posao. Problem je i u tome što sam ja laik što se tiče tih mehaničkih stvari pa bih morao da im verujem na reč da su sve uradili kako treba... Da li mogu u tom slučaju njima da poverim auto ili da tražim neki drugi servis?

Veterinar

Najveci prigovori, koliko je meni poznato, bili su vezani za cene servisa i nemogucnost prisustvovanja pri izvodjenju radova na autu. Ne verujem da se nesto promenilo, ali uvek vredi proveriti.

Raja

 Prve dve tri godine, dok ti je motor u garanciji i dok si u obavezi da radiš redovne servise na 10 ili 15k kilometara zavisno od modela auta, idi kod Žive u Pančevo. Najjeftiniji je a menja ulje,
svećice, filtere za vazduh i benzin, kontroliše pritisak u gumama... kao svi ostali. Kada izađeš iz garancije, ako si zadovoljan ostaješ ili ideš, široko ti polje. Mene su tako podučili  beogradski
taksisti.


kiconix

Za kupovinu su sasvim OK, ali onog trenutka kad preuzmes auto, bezi koliko te noge nose.

krle


mladen895

Kad se mora,sve  je tesko.

david

Znaci kod Zive na servis. Ja sam uzeo u Hit-u, da li moram ici na servis nakon godinu dana i ako ne predjem 15000km ili da sacekam tu km pa da idem? Ja predjem godisnje od 10-12000km a godina je u novembru...

nik

Pod onim 15.000 km (10.000 za dCi) ili godinu dana se podrazumeva šta pre istekne, a ne da mora i jedno i drugo da bude ispunjeno. U suprotnom gubiš garancije pa makar prešao samo 1.000 km godišnje.

Gisa

Malo da Vam osvežim priču. Radim već treći srvis u Hit autu i jako sam nezadovaljan i razmišljam da idem u drugi ovlašćeni servis. Elem, šta god da ih pitam imaju fazon "ništa ti ne brini samo guraj lovu i teraj". Jednom mi je curelo ulje posle zamene filtera ulja i kada sam reklamirao čudili su se kao to kada majstor koji je radio radi 20 godina. U servisu ne može da se bude pored kola zbog osiguranja koji majstori imaju a ti ne, već samo u kafiću iznad. pričao sam sa jednim referentom koji ima priču znaš kao je u Nemačkoj, a kada sam im rekao da oću sve što promene da mi vrate oni su rekli da to nije u skladu sa politikom servisa i da nešto uprljaju uglavnom loše.

krdzan

Iskustvo sa Hit autom.
Kilometraza 33000, primetio sam prilikom zamene zimske-letnje gume da manzetna poluosovine do menjaca malo vlazi, a osim toga i da cujem diskretno lupkanje sa leve strane vozila i da vozilo nije upravljivo kako treba. Posumnjao sam na kraj spone ili cak na homozglob u diferencijalu, ali kako je auto u garanciji odlucim da odem u integru , da utradim treci servis i da reklamiram gore navedeno.
Razgovor, parafrazirano, u prijemnoj kancelarij:
ja: iznesem problem...
hit: a ko ce onda da plati reglazu.
ja, zapanjen pitanjem... ako smatrate da sam ja ostetio deo trapa naravno da cu ja, ali ako je problem u samom delu onda cete vi.
ja: ako u okviru servisa pregledavate trap, a tako deklarisete, onda cete valjda da ustanovite da nesto nije u redu pa cete da intervenisete i ne dozvolite da auto izadje neispravan iz servisa, a uostalo uskoro dolazi i registracija...
hit: ajde, pa da vidimo ...i napise radni nalog po reklamaciji...jedva

epilog: zamenjena manzetna, spona na33000!!!!!!!! i uradjena reglaza od starne Hita.

Moj komentar. Nikako mi nije jasno zasto mora covek da se dovodi u situaciju da tako razgovara sa nekim kome si ostavio pare i kome ces tek da ostavljas pare. Osim toga da je u pitanju neko ko ne pregleda auto sam i da se iole ne razume u mehaniku odnos prema kupcu bi bio kao sisanje ovaca.....Da nisam malo energicnije nastupio ili da nisam samostalno pregledao nista od cele price.

Cena 3. servisa sa svecicama 9500.
poz

kiconix

Au, pa nikako da se opamete. Mnogo je to para, mnoooogo.

Daniel

Stvarno mi nije jasno sta i kako oni rade. A mene jos iz renault-nisan-dacia ubedjuju da ce mi problem najbolje resiti upravo HIT.  :pop:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mrprofy

Neko rece da su im limari dobri. Recimo, ovaj majstor(iz limarskog odeljenja) sto mi je prepakivao sediste je stvarno pedantno odradio posao. Nije nista izgrebao, sve vratio na svoje mesto... nikakvu mu zamerku nisam nasao, a gledao sam :ha:
Plin svakako nemojte kod njih ugradjivati :lol2: