Središnji naslon za ruku

prethodna tema - sledeća tema

ajgor bejzik

Dragi Forumaši!
U Stepwayu sam od starta imao tu originales stvarčicu....trajala je oko 3 godine. Posle je pukla, ali ne zbog mene, već zbog svih suvozača koji sednu u auto i odmah se naslanjaju! Nekako im je bilo prirodno da to urade. Posle sam ga pojačao metalnim pločicama u delu između osnove i naslona iznad i to je jedino prava stvar - vise nije imao šanse da pukne osim ako ne skačem po njemu :).
Lepo je imati to u autu, pogotovo na dužim putovanjima.

Međutim, problem imaju svi koji žele da zakače pojas ili ako želim da dignem ručnu. Takođe mi i prekriva deo iza gde putnici koji sede nazad mogu nešto da stave. U Rumuniji ovo "sra..e" košta oko 20 Evra, ali nam naši ovlašćeni serviseri deru kožu pa u Srbiji košta 4 puta više. Inače, nisam ga svesno stavio u Urban Explorera i srećan sam bez toga. Navikao sam se da ga nema, lepo mi, a suvozači se više ne naslanjaju prema meni, jer nemaju na šta da se naslone :)
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

mali.alen

I moj Logan dobio naslon za ruku. Neka jeftinjara (10ak eura), ali dobro služi već tri četiri mjeseca:


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

szs

@mali.alen  :to:
Odlično čuči
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

mali.alen

Malo smeta kod kopčanja pojasa, al navikne se čovjek

Keka

Isti takav sam imao, odlicno se pokazao u eksploataciji, iako se estetski ne uklapa najbolje.  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mali.alen

Za te pare ne mogu tražiti dlaku u jajetu. al dobro služi zasad. Pogotovo ovaj pretinac za sitnice dobro dođe

lovac

Gde si kupio taj naslon?

Ja sam odavno, u ovlašćenom servisu u Pg, ugradio središnji naslon za 80 €, i danas mi je pukao. Pukli su plastični nosači, koji drže naslon za centralnu konzolu.  :conf:
Puče, a bez nekog posebnog opterećenja, kada sam se oslonio na njega, bočno (hteo sam izvaditi nešto iz police ispred suvozača). Jedino logično bjašnjenje je da je plastika kruta (krta) na ovoj hladnoći (jutros je u kolima bilo -12). Pokušaću da ga nekako skarabudžim, i ako ne uspem moraću nabaviti novi, pošto sam navikao na njega u toku vožnje. A ne bih ponovo da dajem 80  :c0:

mali.alen

Kupljen u Kauflandu za nekih 10ak eura. Koliko vidim potpuno je isti kao onaj na slikama na prvoj stranici ove teme (osim boje).

lovac

Može li da se preklopi prema gore, da ne smeta ručnoj i pojasevima?

Ovaj moj (bivši) se preklapao prema gore, tako da nije smetao dok ukopčavaš pojas i barataš sa ručnom kočnicom.

mali.alen

E to nemože. Ušarafljen je za onu plastiku oko ručne i to je to.

lovac

Uspeo sam da popravim i montiram naslon za ruke.
Zimus se raspao od mraza i malog bočnog pritiska.

Kad sam ga rastavio konstatovao sam da je zaista loš, od loše, plastike, tanano i jadno.
Na unutrašnjoj strani neka nalepnica na rumunskom jeziku ...

Pošto je zglobni deo pukao u nekoliko delova, prvo sam izvršio rekonstrukciju, sve sastavivši brzim super lepkom (da svi delovi sklopa budu na okupu i na svom mestu.
Zatim sam armirao bakarnom žicom (bakarni provodnik bez bužira fi 0,5mm, i kompletnu konstrukciju zalio dvokomponentnom epoksidnom smolom. Pokretne delove sam namazao (tanko) grafitnom mašću i sve vratio na svoje mesto.

Za sada je sve OK. Videćemo dokle će da traje!

U svakom slučaju, 80 € za tako loš kvalitet naslona - zaista bezobrazno od ovlaštenog servisa.

Lazar@

#372
Mislio sam da trgujem naslon za ruku...
Sta mislite o ovome?

http://www.ebay.com/itm/162099525680

Dodje i sa ovim nekim cudom za montiranje

lovac

Ovaj izgleda identično, kao moj (rumunski) koji su ugradili u Podgorici, u ovlaštenom servisu (cena 80 € + ugradnja).

Pogledaj moje prethodne postove, pošto verujem, da se ni ovaj artikal ne razlikuje od onog mog. Može da bude samo gori - pošto je jeftiniji.

Platika je lošeg kvaliteta (izgorela na suncu, i postala krta na mrazu), a kritične tačke (žglobovi i oslonci) nisu dovoljno ojačani.

Ovaj metalni ram ti dođe ispod plastične maske iza ručne kočnice, i on nosi celu konstrukciju.

U vožnji na otvorenom putu, kada se brzine ne menjaju često - jeste udoban, u gradu pomalo smeta, jer je prilično blizu menjaču.
U gradu ga ne koristim, uspravim ga.
Dosta je gabariten - stane puno u njega, ali pošto nema pregrada, ako naguraš razne stvari u njega i počnu da zveckaju ...  :badmood: 

Lazar@