Voznja dizela u zimskim uslovima

prethodna tema - sledeća tema

Goran25

Zahvaljujući vremenskim neprilikama imao sam mogućnost da testiram kvalitet dizela na NISu.
Da se ne lažemo, naslušao sam se i načitao raznih komentara po pitanju ocene kvaliteta dizela. Ne postoji pumpa gde se neko nije požalio na loš kvalitet goriva, ali sada mogu i da dokumentujem tvrdnju da je Ultra Dizel na NIS benzinskim pumpama izuzetno lošeg kvaliteta...


Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#32
Citat: Goran25 poslato 09.01.2017. - 13:48
Pored navedenog problema su se pojavile lampice za ABS i elektroinstalacije, uz čudan zvuk ( nalik zujanju) kod zadnjih točkova.
ja kod nas u Podgorici sipam na Eko pumpama, nisam imao problema sa dizelom...temperature su zadnjih par dana bile oko -10c u 7 ujutro...
A kakvi ste sa hladnim startom?
Meni su evo godinu dana neispravna 2 grijaca, na -10 pali bez ikakvih problema, stavio sam nov Duracell akumuator...Doduse verlgla 10tak sekundi , ali upali svaki put... :to: A ako ugrijem 2 puta, upali bukvalno na pola kljuca


Nego interesuje me ovo, imam isti ovaj problem sa paljenjem lampice abs-a svaki put kad sam na snijegu?I abs bukvalno vise ne radi dok se ne spustim malo nize u toplije krajeve?3-4 puta mi se desavalo do sad? kao da smrzne neki senzor, elektronika?
na sve 4 iste zimske gume sam, i trudim se da sto vise koristim motorno...ali lampica zna da se upali sama od sebe bez diranja kocnice i tako svijetli 20tak minuta i za to vrijeme abs ne radi...Jedino sto mi pada na pamet je da se mozda kociono ulje  malo "zgusne" kad je dosta hladno pa "aparat" za abs ne moze da pumpa dovoljno brzo pa ode u neki safe rezim?

Goran25

#33
Citat: Keka poslato 10.01.2017. - 11:04
Daj dokument.

Imam i fiskalne račune, uredno sačuvane kod svake dopune goriva... ukoliko radiš u NISu zamoliću te za kontakt osobu kome mogu podneti reklamaciju u pismenoj formi u cilju nadoknade troškova servisa i pretrpljenog stresa...

szs

@Goran25
Na NIS sajtu imaš da popuniš reklamaciju. Iz iskustva ti kažem .. DŽABE.
Ono jes da su se javili odmah da je zavedena žalba i da kao šatro proveravaju sve navode..
Neki magarac na NIS pumpi u Darvinovoj uspeo da mi KOD TEK UPALJENE lampice (upalila se na semaforu ispred pumpe) naspe u rezervoar 55L. Inače prvo točenje iza Hit Auto radnje je bilo 47L a pri vožnji od 50tak km na razervi MAX stane 49L na Madjarskoj pumpi :ne:
Javljao se neki lik šef te pumpe i kaže dodjite da testiramo sa menzurom. Testirali kaže oni..menzura 1/2 l i naravno MALO laže ALI U TOLERANCIJI. Nije hteo da kaže koliko. Mrzelo me da idem pa sam rekao "Bravo!" i nikad više na NIS. Nisu ni drugi bolji ali ovo imam dokaz pa mi na duši lakše da me ne j..u kad već znam da kradu.
Ali probaj
Žalbe
http://www.nispetrol.rs/sr-lat/kontakt
ili
Call centar (0-24)
08 0000 8888
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Goran25

Szs

Upravo podneo reklamaciju na sajtu i putem call centra, odmah nakon toga sam dobio poziv, traže da im pošaljem na mail fiskalni račun sa pumpe gde sam poslednji put sipao gorivo- DEJTON kao i račun iz servisa na mail call.center@nis.eu


Sa novim informacijama,

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

miki-bgd

Citat: szs poslato 10.01.2017. - 12:57
Javljao se neki lik šef te pumpe i kaže dodjite da testiramo sa menzurom. Testirali kaže oni..menzura 1/2 l i naravno MALO laže ALI U TOLERANCIJI. Nije hteo da kaže koliko.
Slican problem prijavio covek, izlazila ekipa da meri tacnost. Spominje se i zvanicna tolernacija:


silent

A ja se posle cudim sto mi auto trosi 10l/100 km....  :-)1

Goran25

Samo da javim da mi se reklamacija uvažila i da su iz NISa ispali jako korektni. Refundirani su mi svi troškovi nakon 3 dana. Menadzer pumpe odbija odgovornost i poziva se na kontrole koje nisu ustanovile nikakve nepravilnosti.

Goran

szs

Svaka čast.   :aplause: :hall:
Još da su se setili da časte za propao dan i nervozu....
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Korektno, ali znaci i da imaju i te kako putera na glavi  :ha:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!