Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

lovac

Danas montirao zimske sportive, iako je temperatura u gradu blizu 20.
Continental, koje sam dobio na autu su otišle u rashod, iako su još mogle koji mesec u lokalu. Međutim, čim kreneš ka unutrašnjosti, moraš imati zimske gume.

Sad planiram da ove sportive furam dok traju i nakon toga kupim neke kvalitetne all season, da više nemam potrebe dva puta godišnje majstorima keširati po 20 evrića.

Andrix

Citat: lovac poslato 19.11.2016. - 13:54
Danas montirao zimske sportive, iako je temperatura u gradu blizu 20.
Continental, koje sam dobio na autu su otišle u rashod, iako su još mogle koji mesec u lokalu. Međutim, čim kreneš ka unutrašnjosti, moraš imati zimske gume.

Sad planiram da ove sportive furam dok traju i nakon toga kupim neke kvalitetne all season, da više nemam potrebe dva puta godišnje majstorima keširati po 20 evrića.
Tako cu i ja
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Goran25

Montirane BFGoodrich G-Force Winter 2 SUV, utisci u narednom periodu.

samsung

Kupio 2 lassa snoways 3 negde oko 4650din komad sa popustom u Kemoimpexu.
pozdrav iz St.Pazove

Lazar@

iskustva sa protektiranim gumama?da ili ne?
Sintex-Phenix iz Bosne(topli postupak protekta)?

drug ih ima na alfi 147 180ks, prezadovoljan, koci, skrece, ide svuda bez problema?Do 210km/h ih je probao?
ja sjeo u kola i odusevio se, 5 puta bolje drzi od tigra-starfire-hifly-zeetex-a i ostalih low end guma?

ja sam mislio da uzmem 2 za zadnje tockove jer su mi ove sad dosta celave, pa zna da plese guzom, ni malo lijep osjecaj...
cijena 30e 205-55-r16 sa ugradnjom i balansiranjem i garancijom?

Sir Oliver

Ako ne moraš, nemoj.
Ako nisi kupio polovan auto, zašo bi polovnu gumu.
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Danas obuo prednje felne Winterama 195/55 R16, u Beogumi sa radom nepunih 12000 me izašlo. Sinoć sam razvozio robu po uličicama na Karaburmi i odlučio da proverim kako će to izgledati sa novim gumama.

Aleks

Wintere ?!  :help:
Dobro došao u klub masovnih ubica !   :Smiley:
I? Kakvi su utisci? Jel si poveo još dvojicu da te guraju? Koliko puta si popas'o jarak?

Šalim se malo, moje nove Wintere na Meganu odrađuju posao za sve pare. I na suvom i na mokrom, za sneg neću da komentarišem. Bio sam sumnjičav u početku, na Loganu sam imao pozitivno iskustvo, plašio sam se kako će se ponašati na autu težem oko 400kg, što se na kraju ispostavilo kao +.

bmiillan

danas sam prvi put upalio klia posle 6 dana stajanja, upalio bez problema. pre zime stavljene barum polaris i mogu reći da sam prilično zadovoljan. provozao sam i po ulicama gde nije čišćen sneg i vrlo sam zadovoljan i kako se voze i kako koče. ranije na stepway-u i meganu imao wintere, ne vidim neku razliku u kvalitetu vožnje.
nemoj na silu uzmi veci cekic

bocca

Moja priča. Ja ove godine kupim sve 4 nove save eskimo hp2 u fabričkoj dimenziji 195/55 r16.  Nisam bas ni imao prilike da ih isprobam u pravoj zimskoj vožnji. I kako sam imao taj problem sa plamenom izgori mi zadnja desna. I da vam sad ne pričam sve detalje ali sava eskimo hp2 u toj dimenziji u državi Srbiji više ne postoji ni jedna. Valjda to znači da puno ljudi kupuje i vozi zimske gume. Ja na kraju uspeo da nabavim neku Lasu zimsku koja košta isto kao Sava i do kraja zime ću nazad imati različite gume u istoj dimenziji.

glavonja3

Vozim Vintere vec (cini mi se) petu sezonu. Nisu potrosene, sara je duboka jer je malo vozen samo zimi, tako da dobro prti kroz dubok i svaki drugi sneg. Ali su se uplasticile, pa se oseca da ponegde na ledu ispod snega volan postane lagan kao perce. Posto pazljivo vozim, dosad nisam imao nikakv problem, ali cu ih gledati sto pre potrositi.

Ivan91

ne skidaj ih leti i istrosi ih tako :)

Veterinar

 :to:

Na našem autu stare Kleberke su postale tvrde, iako je šara dobra. Wintera se ponaša bolje, a i ABS se manje aktivira. Dobio sam i garanciju (mislim trogodišnju na gume, u autu je papir) i osigurane su godinu dana, što je uključeno u cenu.

lovac

Kad zagudi zima, sneg i led - ništa bez lanaca!
Džaba zimske gume.
To sam zimus iskusio, i zarekao sam se: od sada, kad zagusti odmah lance na pogonske točkove!

Zoran

Zimske gume + lanci. Ja imam i ašovče...
Sam svoj gazda - vazda.