Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

Urosh85

#60
Evo jos jedna mala pomoc oko resavanja nedoumice ..
dolazi nam zima, a po svemu sudecem imacemo je na pretek i govori nam da ce biti zestoka ...



Napomena: Iako su automobili imali najsavremeniju opremu: ABS (Anti-lock Braking System), ESC (Electronic Stability Control) to nije dalo efekta sve dok nisu stavljene sve 4 zimske gume. Takođe, sa zimskim gumama na prednjoj osovini i all season gumama na zadnjoj nije postignuto poboljšanje! Automobil sa zimskim gumama imao je znatno bolje vozne karakteristike, kraći zaustavni put, bolje držanje u krivinama.


A onda slican test sa drugim automobilima, da ne bude, ovi su razliciti li ovaj je laksi ili slicno ... dakle

Kada kupite gumu sa oznakom M+S i simbolom planina/snežna pahuljica možete biti sigurni da ste kupili zaista zimsku gumu.

Sledeći video klip pokazuje razliku u voznim karakteristikama između M+S guma za sve sezone i pravih zimskih guma (sa oznakom snežne pahuljice).




Napomena:Crni automobil je opremljen M+S gumama (za sve sezone), dok je crveni automobil opremljen zimskim gumama. Zbog toga crveni automobil ima znatno kraći zaustavni put, bolje ponašanje u krivinama i bolje vozne karakteristike.

Ovaj video klip takođe pokazuje da nije dovoljno staviti samo dve zimske gume na prednju osovinu (a nazad ostaviti all season gume) već treba stavljati sve 4 zimske gume.

Dragan.vi


Raja

Četiri sigura  tigrića, četiri  ventila, balansiranje, demontaža i montaža, azot  i metlice brisača iz Kine (250 din.). Na tri čeka. Suma, sumarum 15340.

ppejic

Kako treba cuvati skinute sa felni letnje/zimske gume?

Naravno, pitanje se odnosi na neke realne uslove koje mozemo ostvariti u nasim podrumima.

Peja

Daniel

IDealno bi bilo na felnama. Posto nemam zimske/letnje felne ja ih stavljam po dve jedna na drugu, lezeci na strani. Tako sam  procitao da bi trebalo, i one na felnama.  :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Boka


ppejic

Ovo nadjoh istrazujuci WinterA gume. Mozda je ovaj clanak i narucen, ko to zna.

http://www.tigartyres.com/uploads/articles/tigarmh_wrelegumewintera_opt.pdf


Peja

Dragan.vi

KOliko kostaju obicne celicne felge 15''?

Veterinar

Mislim da sam je platio oko 4500.

ppejic

#69
Kupujem komplet zimskih pneumatika.

Da li Tigar WinterA ili Sava Eskimo S3?

Peja

krle

Sada ne mogu pronaći link, ali mislim da su se WinterA bolje pokazale na testu u Nemačkoj.

ppejic

#71
 :-)1  Pogle' dole

Inace, pitanje je na kakvim gumama su testirali. Jedno je europski standard kvaliteta a drugo je sta se prodaje kod nas. Zato sei plasim da nije Eskimo neki plasticnjak, il ida se haba brzo.

ADAC: http://www1.adac.de/Tests/reifentests/winterreifen/175_65_r14t/tab.asp?quer=tests&ComponentID=229298&SourcePageID=229318#

Peja

Loganovac

#72
Pa, ako kiconix na taxiju hvali Winteru, ništa ja tu ne bi menjo... i kupiću winteru kad budem imao para i kupiću tigar letnje gume verovatno hitris kad budem morao kad se ove što ih sad imam istroše i kad mora jer mislim da za te pare nema nigde kao tigar em je brend domaći pa ko velim bolje da kupim naše jeftino nego da se izuvam za mnogo skuplje a tuđe a nije toliko bolje koliko je skupo   :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle


Deda

#74
...malo pisanije iz secanja na prosle dane...
Sa renoom dobijem Savine gume... Izvozim oko 30000 i vreme za nove. Odem u radnju i kupim prvu klasu a zatim kod vulkanizera (top, preko puta vojne bolnice u Nisu...tada sam ziveo u Nisu i isao samo kod Topa), a tamo mi kaze gazda: Sine, ove ti gume nista ne valjaju, iako su prva klasa, nece bas dugo da ti potraju.
Ja cutim , razmisljam u sebi kako oce da mi uvali neke njegove, a on mi montira i ja odem.
Jedna crkla vrlo brzo a druga odmah iza nje... Ne prodjoh sa njima ni par hiljada km...
Odem ponovo u istu radnju, oni mi kazu kako imaju samo drugu klasu, kupim njih i odem kod Topa...
Kaze gazda: SIne ove su ti super, montira mi ih i ja predjem sa njima ponovo oko 30000 km..
Posle sam kupovao jos neke gume, ali ovaj doveo neke vulkanizere da rade za njega koji nisu znali kako se guma namesta nego sve njega pitaju, a njega mrzelo da gleda gume...
Sad kupujem u ovlascenoj prodavnici koja ima i vulkanizersku radnju, ostavim auto, oni montiraju, ja odem i vozim... Ne racunam vise km koju predjem jer vise ne verujem da ima dobrih i losih guma, nego samo kako se auto vozi i kakav je prednji ili zadnji trap...
Ako mi kazu da imaju drugu klasu, kazem ok, daj, montirajte mi, kad da dodjem po auto...

I da, radi se o Tigrovim gumama....Samo njih trosim jer su najeftinije a cini mi se iz razgovora sa drugima da su i drugi zadovoljni sa njima a ne sa ovim drugima koje su u ponudi...
Mislim da za nase puteve i nije neka druga guma... Ove sto imam na Loganu su najvece sr*nje koje sam u zivotu imao na kolima... neke rumuske... kakvo g*vno nevidjeno... One su samo za period kad treba da sacuvas zimsku gumu, znaci za suvo letnje vreme... cim padne prva kisa, moram da usporim inace odoh iz krivine, a nedaj Boze da kocim, odoh u p..u ma..rinu... sr*nje su samo tako..
Kad vozim winteru recimo, trag kocenja mi je kudi kamo manji nego sa ovim rumunskim...
Planiram sada da uzmem jos dve za pozadi jer sam kupio dve prosle godine i koristio sam ih na pogonskim tockovima, ali je najoblje kad auto ima 4 zimske gume , pa jos iste...

Samo me j..u felne,moracu i njih da uzmem jer je smaranje i cimanje sa premestanjem gume sa felne svaki put...


Gosn Deda, zamolio bih te jos jednom da ublazis recnik (psovke).
kiconix