Brisači

prethodna tema - sledeća tema

msecanmo

Molim vas dali je itko probao staviti kakav automat na zadnji brisač da se Pali NPR .. svakih 6-10 sekundi  :help:
Ovako mi je bezveze da za svako Brisanje moram paliti i gasiti brisač. U servisu su mi rekli da to ne rade. Pa ako netko zna nešto o ovome volio bih da mi odgovori   :to:
Unaprijed hvala   :nami:


msecanmo

#2
[quote author = KRLE link = topic = 1148.msg15289 # msg15289 date = 1267567032]
Verovatno bi ti pomoglo nešto od ovoga


Hvala stari to mi je malo prekomplicirano.   :ces:  Ima li uzet gotov automat za daciju ili reno pa ga stavit   :ces:
I gdje ga je najbolje spojiti ako tko zna   :ces:

krle

Nema ništa posebno. Za prednje brisače tajmer je sastavni deo UCH. 
Isto rešenje je  i kod Clia, a za ostale modele Renoa nemam podatke.

msecanmo

Citat: krle poslato 03.03.2010. - 19:07
Nema ništa posebno. Za prednje brisače tajmer je sastavni deo UCH. 
Isto rešenje je  i kod Clia, a za ostale modele Renoa nemam podatke.


Zar i novi klio nema tajmer za zadnji brisač :ne: Pa  ako nema klio može li tajmer od ww ili opela itd :ces:

LeNgenda

Citirano sa ovog posta na RFS.

Citat: Exception poslato 03.11.2010. - 17:49

2 Vukadin: Kad su uključeni prednji brisači, zadnji brisač se automatski aktivira ubacivanjem u rikverc. Ne bilo ti teško, pročitaj uputstvo za upotrebu :bigl: Još jedan TIP: Ako su ti brisači u prvoj brzini, prilikom zaustavljanja vozila, automatski se prebacuju na intervale. Ako su u drugoj brzini, prebacuju se u prvu. U prevodu, automatski se vraćaju u stepen ispod. Čim ponovo kreneš, vraćaju se u brzinu na kojoj su bili :ok:

Kod Megane-a III i Lagune III može da se ugasi opcija aktiviranja zadnjeg brisača ubacivanjem u rikverc putem BC-a :yeah:


Ako se zadnji brisač aktivira i tokom vožnje u napred, tu nešto nije OK :ne:




Brisaci na intervalu, ubacis u rikverc i zadnji brisac se sam pali da vidis kuda ces (ne vazi za Logana, em nema brisac, em mu ne bi pomogao ni da ga ima).

Jel ima neka fora za ovo?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Fali najvaznija informacija: o kojem racunaru kabine je rec.

Verujem da ova opcija ne postoji kod Dacia modela.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Možda je malo off :(

Pre par dana sam bio kod drugara (električara), i na popravci je bio C3. Lep, mali auto, ali brisače kontroliše računar, koji je malo prolupao (da ne kažem otišao u večna lovišta). Brisači i prskalice ne rade. Popravka je prava sitnica - izađe oko 500€. Obzirom da je gazdi to bilo mnogo, napravljena je varijanta direktne veze, sa izvučenim (meni ružnim) prekidačima, jer iz ručke za brisače izlaze samo dve žice!
Zaključak: lepe su te zezalice, dok rade. Kada se pokvare, onda mnogo boli :D
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Unazad nekoliko dana desava mi se da birsaci, kada su ukljuceni na povremeno brisanje, ne urade jedan takt, nego dva. Relej odmah skljocne, ali i pored toga brisaci odrade dva brisanja. ovo se ne desava uvek, nekad urade kako treba, nekad dva takta.

Pitanje za upucene, problem je u releju ili u motoru brisaca?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

A kada u toku prvog prebrisivanja jos jednom kratkotrajno prebacis u položaj 1?

LeNgenda

Na Samari kad ukljucis intervalno, prvi polozaj rucice, neposredno po ukljucivanju brisaci odrade dva brisanja, a posle po jedno u pravilnim razmacima, to je tako normalno. Kod Sandera to nikad nije slucaj.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Prijatelju, problem je u krajnjem prekidaču koji treba da isključi brisače kad se vrate u početni položaj a on to, očigledno, ne uradi uvek. Zbog toga ti briše dva puta, iako je rele škljocnulo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

To sam i pretpostavio, sad jos samo da lociram(o) taj krajnji prekidac.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Proveri kvalitet kontakata na svim konektorima. "Krajnij prekidač" može biti da je unutar kućišta motora brisača.

Peja

Loganovac

Naravno da je unutar kućišta, čekamo Dialogys...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.