Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

mali.alen

Na mom Loganu rađen veliki servis kad sam ga kupio proljetos. Kad je majstor rastavio ustanovili smo da je sve još tvornički. Znači izdržao remen 120000 i 12 godina. Ista stvar bila i s kočionim pločicama, al su one bile u katastrofalnom stanju (počele se obloge odljepljivat).

Aleksabgd

Interesuje me vase misljenje vezano za veliki servis. Automobil je 2011 godiste,sandero  1.4 mpi. Presao je oko 15.000 km. Sve izgleda kao na novim kolima. Sta menjati...dilema :ces:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

... i filtre. Nije valjda da 5 godina nije rađen nijedan servis?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd

Uradjena su 2  mala servisa( motorno ulje i filteri) Nista drugo nije radjeno na .kolima. Nevznam da li dacpromenim samo zupcasti i pk kais ili da menjam i pumpu za vodu,spanere i rolere.

arhitekt

#1145
Pozdrav narode,

U proljeće moj Stepway 1.6 puni 6 godina a na satu oko 48.000 km.... Razmišljam se da li da radim veliki servis ili da sačekam još nekih godinu dana gdje bih i napunio 60k... Ima raznih mišljenja po forumu: "Guraj slobodno do 60.000" ili "Fabrički je propisano 60.000 odnosno 4 godine"... i jasno mi je da u oba slučaja ja moram preuzeti odgovornost.

Elem, u ovlaštenom servisu u Banja Luci su mi rekli da postoji mogućnost da se prilikom velikog servisa ugrade "zamjenski" dijelovi i da bi samim tim cijena servisa bila niža (ukupno oko 400 KM). Kakvo je vaše mišljenje vezano za "zamjenske" dijelove u ovlaštenom servisu?

miki-bgd

Ja sam negde na 60300 km, bice 5 godina u julu, i na prolece cu da radim veliki servis. Po iskustvima sa foruma delovi iz prve ugradnje su dobri, pa sam preuzeo rizik.  :to:

Da sam na tvom mestu, ne bih cekao jos godinu dana, 6 godina je podosta.

Sto se tice zamenskih delova, nije to nikakav problem. Dok si u garanciji "moras" da ides kod njih na servise, pa tu i deru. Kad izadjes iz garancije, onda daju "normalnije" cene da bi te zadrzali.
U svakom slucaju, kad uradis servis kod njih, oni garantuju za uradjene radove. Samo treba da proveris koliko (da li sledecih 60 000 km, ili neki vremenski period). Tako da, ako se bilo sta desi, oni su odgovorni i oni sredjuju.

Keka

400 KM je malo novaca za veliki servis, cak i sa zamenskim delovima. Dobro definisite sta ce da urade za te pare, u servisnoj knjizici je napisano sta sve treba da se uradi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


speedo

400KM nije mnogo za ovlašteni servis, raspitaj se šta tačno mijenjaju i koje marke. Meni su iz ovlaštenih servisa i sa tim zamjenskim (a to su SKF i Motrio dijelovi) opet davali cifru od cca. 600KM.
Ko nije uvjetovan garancijom može to odraditi i u nekom pristojnom privatnom servisu.

Jelenko

@Arhitekt;Imas moje iskustvo sa velikim servisom sta sam mjenjao i koliko je kostalo i gdje je radjeno da ne ponavljam,sve pise par stranica unazad.Ja od tad nemam nikakvih problema sve je ok.

mali.alen

Ja sam logana kupio sa 120 000 kilometara i 12 godina. Na njemu još bio tvornički zupčasti i sve ostalo. (nije da tako treba, ali eto izdržalo je toliko)

silent

I ja se osecam pomalo tupavo sto sam na 6 godina i 50.000 km uradio veliki servis i zamenio SVE, ali znam da bih se osecao jos gluplje da se nesto desilo zbog mog - "ma nece bre nista da se desi"  :bonk:

Ja sam ipak pristalica preventivnog, a ne havarijskog odrzavanja. Smatram da odrzavaje Dacije nije skupo (to je jedan od razloga zasto je vozim) i da zato makar mogu da joj priustim da u svakom momentu bude 100% ispravna i da mogu da joj verujem.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Snele

Ljudi jedno pitanje me muci.Da li da radim veliki servis na mcv 1.5dci 2009 godiste kupljen nov i presao sam sa njim samo 39 000 nista se nigdje ne cuje radi kao i prvi dan nikad nikakvu intervenciju nisam imao osim zamjene ulja i fitera,i ja sam jeedini vozac stil voznje polako.Nije mi zao dat pare na veliki servis ali se plasim da mi ne ugrade dijelove koji ce prije da stradaju nego ovi sto su na njemu fabricki.Svaki savijet dobrodosao.

saša61beograd

Ja bih zamenio samo zupčasti,linijski i antifriz.