Celicne felne za zimu - uradi sam - vodic UNDER CONSTRUCTION

prethodna tema - sledeća tema

roolet

Dobro uradjeno, najvaznije da je pregalac zadovoljan  :aplause:

staracstol

Bio juce da udarim drugu i trecu ruku flomasterom

Na slikama se toliko i ne vidi ali prva ruka flomasterom daje sivu boju, druga ruka svetlo sivu a tek u trecoj ruci postaje bas bela.

zac

 :too:

Nisam ni znao za taj flomaster....jel se to ispira sa gume brzo ili traje?

staracstol

Pa, flomaster je deklarisan da je za pneumatike. Ima svakavih ja sam uzo Lampa-Pilot. Primetio sam da je prvi sloj guma nekako popila. Bilo je svetlije kad sam naneo nego sutra dan i to je primetilo nekoliko nas tamo tako da iskljucujem pristrasnost. Videcemo kako ce se ponasati. Obnavljacu za svaku sezonu ako treba.

zac

Posto je to, i aj` izbaci sliku tog flome, bas me zanima jel ima u vise boja ili samo bela.  :wave:

staracstol



staracstol

#67
Danas sam uradio prstenove jednu ruku providnim lakom u spreju da ipak zastitim metalik od oksidacije.

Zbog nedostatka iskustva angazovao sam konsultantske usluge coveka koji je radio lak na felnama. Iskoristili smo hladniji vazduh da nanesemo malo jaci sloj laka jer ce se brusiti pred nanosenje efekt laka. Prskanje nije narocito tesko dokle god u glavi napravite plan. Prvo sam se posvetio spoljnoj ivici pa pregibu pa ravnim delom pa na kraju kosinom. Konsiljere je preuzeo sprej i doterao rad svog sticenika. Hvala Rahayko M.C.

Lak po nanosenju izgleda grguravo ali me moj konsiljere uveravao da kad osusi, to zategne. Kaze da treba 3 sata da malko (ali bas malko) deblji sloj laka "legne" i da se ljudi obicno tu zaxebu pa krenu da nalivaju jos laka pa im procuri. Znaci kulijana. Naravno to vazi ako radite "na ladno". Pitacu ga za proceduru "na toplo". Nisam mogao da cekam tri sata da lak "legne" pa jedva cekam sutra.
U borbi sa ratkapnama se desio proboj al ne moze sve glatko jbg. Posto mi je ta ratkapnica od Yuga velika a on ima 13" tocak, setih se da je 126 imao istu takvu ratkapnicu ali 12" tocak. Nadjem na Kupindu, kupim a prodavac me obavesti da ne moze da ih nadje pa da se strpim. Auuu jbt, ratkapne. Ko na mesec da sam kreno. Btw, flomaster je bio 350din

DarioGTI

Mogla bi se već lagano i knjiga napisati koliko je detaljno opisano i fotografirano.  :aplause:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Aleks


staracstol

Felne su na kolima i veselo se vrte. Sto se tice ratkapnica, necu da kupujem kradene, necu da finansiram ljudski talog. Bacio sam oko na ratkapnice od Renoa 5 Campus i na Peglicine al nigde ih nema al naletece valda prw nego sto zamenim taljigu.

Aleks


dekiv68


staracstol

Zato sto sam ih bio postavio na facebook pa ih ovi nesto ispomerali. Moracu ponovo da ih "okacim".