Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

krle

Nije mi poznato kakva je situacija sa zavrtnjevima točkova bila kasnije, ali kada sam ja preuzimao kola (oktobar 2005.g.) situacija je bila sledeća:

Preuzeo sam vozilo sa Alu felnama marke Sinai i odmah se nametnulo pitanje zavrtnjeva s obzirom da je rez.točak sa čeličnom felnom. U servisu su bili u čudu i nisu mogli da mi odmah odgovore pa su na jednom Loganu sa Alu felnama , koji je bio na dizalici,  izvršili proveru. Ispostavilo se da zavrnjevi (ključ 19mm) odgovaraju za oba tipa felne. Isto ovo potvrđuje i Dialogys.



Moram priznati da još nisam bio u prilici da koristim rezervni točak. :lux:
 
Napomenuo bih  da se u Dialogys-u pojavljuju i zavrtnjevi za ključ 17mm.

brave

Izgleda da ce se odloziti primena ovog Zakona (u vezi sa zimskim gumama) , ako je verovati Alviroviću na izjavi u njegovoj današnjoj emisiji SAT,možda čak i za godinu  dana.

perke21

Ja sam preuzeo mog Stepway-a u martu 2010. Auto ima 4 alu felne i jednu celicnu (rezervni tocak). Uz opremu (dizalica i ona kuka za vucu) dobio sam i 4 posebna srafa za taj rezervni tocak.

david

Ja to nisam znao a da sam znao trazio bih na preuzimanju kola. Gledao sam emisiju Sat i receno je da ce biti odlozeno za z.gume ali neznam za koji period...

kiconix

Nisu ni felne iste, drugi je dizajn, mozda su drugi i srafovi. Kod mene su isti.

speedo

Kod Megane-a dvojke ključ je isti (19), ali se razlikuje glava šarafa za alu felge i čelične, i naravno ovi za alu su malo duži, čini mi se oko 5mm. Ali glavni razlog je razlika u glavama, i na kraju ispadoše preko 30 eura za komplet.

krle

Preme Dialogys-u za  pojedina vozila  različiti su zavrtnjevi u zavisnosti od vrste  felne.

Primer:

Logan Ph2 1.6MPI sa alu felnama, proizveden marta 2009.g. ima zavrtnjeve za ključ 17mm, ali mora imati i posebne  zavrtnjeve za rezervi točak sa čeličnom felnom.

bind

Ove zime ipak bez četiri zimske gume na vozilima

Izvor:
Tanjug | 20. 09. 2010. - 13:55h



Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić doneo je danas odluku da se primena pravilnika o obaveznom posedovanju sve četiri zimske gume na vozilima odloži do 1. maja, saopšteno je iz tog ministarstva.

Pravilnikom o podeli motornih i priključnih vozila i tehničkim uslovima za vozila u saobraćaju na putevima, koji je juče stupio na snagu, predviđeno je obavezno korišćenje sve četiri gume u zimskom periodu, odnosno od 1. novembra do 1. aprila.


Mrkonjić je pozvao Ministarstvo unutrašnjih poslova da se, do stupanja na snagu te odredbe pravilnika do 1. maja 2011, striktno primenjuju odredbe starog pravilnika, kojim se predviđa obaveza upotrebe najmanje dve zimske gume na pogonskim točkovima ili letnjih guma sa najmanje četiri milimetra dubine šare, kao i upotreba lanaca na pogonskim točkovima.


"Odluku donosim imajući u vidu da se bliže zimski uslovi u saobraćaju i da su proizvodjači i distributeri guma izrazili zabrinutost da svi gradjani možda neće moći da obezbede sigurne i skupe gume, čime bi doveli u pitanje i samu primenu pravilnika", naveo je Mrkonjić u saopštenju.



Silent Bob

Znaci od 1.maja 2011. svi moraju da stave zimske gume!  :respect:

Se selimo na Himalaje, Kilimandzaro, Alpe?  :hm:  :hihi:
Darvinove nagrade se tradicionalno dodeljuju ljudima koji najviše doprinesu genetskom basenu tako što same sebe uklone iz njega!

silent

Ista stvar kao i za licne karte i pasose. Ko ih je nabavio na vreme, ispao je budala.  :banghead: :harmonika:

Loganovac

Ma nemoj? Znači ja (koji mislim da kupim sutra) sam baš totalni debil? Pre bih razmislio kako nazvati one koje samo velike kazne mogu da "ubede" da koriste zimsku opremu (zimi, od 1.maja  :lau:)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Goky

Kupio sam 4 zimske gume, zbog sebe da bi imao bezbedniju vožnju...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Vihor

Citat: Goky poslato 21.09.2010. - 21:00
Kupio sam 4 zimske gume, zbog sebe da bi imao bezbedniju vožnju...

e dok svi ne budu bili svesni ovoga, dzabe bilo koji zakon da se uvede!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

sanderoman

Nema to veze, bolje je da o svemu licitiramo, zajebancija zagarantovana. Smeh je zdrav! :) :Smiley: :laugh1: :lol1: :wink: :baeh:

ppejic

Bez obzira na trenutnu besparicu, kupujem do zime jos 2 Winter1 i kompletiram tako sve 4. Prosle zime sam imao neprijatno iskustvo zbog koga sam i planirao da kupim najmanje 2, ovako ce ispasti jos bolje (sve 4).

Peja