Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

miroleca

Listajući Internet poslednjih nekoliko dana i pričajući sa ljudima i vulkanizerima (ovo ne implicira da vulkanizeri nisu ljudi  :D), izdvojio sam Fuldu KM3 kao ozbiljnog kandidata za zimsku gumu. Link sam okačio jer se svi pozivaju na ADAC, ali i dalje stojim da su neozbiljni čim u kalkulaciju uzimaju ocene korisnika za koje se sa sigurnošću može zaključiti da su malčice  :fiju:.

Da četiri čoveka ovde na forumu ocene Logana čistom peticom, gledajući ono što se dobije za njegovu cenu, a peti se javi i kaže da je Logan čisto go.v.n.o, da li bi Logan dobio ocenu 4, ili bi odbacio ekstremne ocene i zaključio mu čistu peticu?  :cool:

:wave:

krle

Uzeo bih aritmetičku sredinu,naravno. 

Loganovac

Malo bih prokomentarisao izbor Fulde na osnovu ADAC ocena. Ne ulazeći u jako bitnu stavku koja se niti ocenjuje niti navodi, odnos kvalitet/cena, izlazi da bi Vredestein Snowtrack 3 bio bolji izbor, normalno  :hihi1: Ima bolji grip i po snegu i po ledu, a zimska guma se ponajviše zbog toga i kupuje, tiša je i udobnija, i manje se troši. Tačno je da je po vodi, a pogotrovo po suvom ocenjena kao lošija od Fulde, ali to je po meni manje bitno. Po svim bitnim parametrima je čak bolja ili je tu negde sa Kekinim favoritima Contijem i GY, valjda je to to...  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Možete me nazvati paranoikom, ali stvari stoje ovako.

Imam veliki respekt prema Tigru, jer znam kakva im je izlazna kontrola kao i kako je ceo proces organizovan unutar fabrike.

Pneumatici iz uvoza koji dolaze do našeg tržišta nisu ujednačenog kvaliteta od isporuke do isporuke, jer za velike brendove sada rade manje fabrike svuda po svetu... pa kome se šta zalomi.

Sa Tigrom uvek znam šta dobijam!

Peja

Loganovac

Pozdravljam rezon, nadam se da ćeš i meni moći da obezbediš te kontrolisane primerke prve klase, friške naravno!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Šta u tom trenutku nađem u prodavnici to ću kupiti, samo da se radi o ovogodišnjem primerku. Zbog čega mislite da gume iz uvoza pripadaju "1" klasi kvaliteta?

miroleca

Pejo, za očekivati je da proizvod identične oznake u različitim prodavnicama, gradovima, regionima, pa i zemljama bude identičan. Ako neko želi da ima prođu na našem (platežno slabijem) tržištu, onda treba da napravi i adekvatan proizvod, a ne da nam prodaju "nemačku" gumu, a "turski" kvalitet. Kada bih znao da je Fulda KM3 u prodavnici u Minhenu i u Adamu u Tošinom bunaru identična, ne bih razmišljao...

Barem ja tako rezonujem. Verovatno je istina negde između... ?

:ces:

Daniel

Istina je negde tamo.

A sto se tice toga da su gume friske, za metro znam da uvek dobiju direktno iz fabrike, posto kad se guma pojavi u prodavnici ta nedelja proizvodnje stoji na gumi.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

jasho

Citat: miroleca poslato 09.09.2010. - 08:32
Pejo, za očekivati je da proizvod identične oznake u različitim prodavnicama, gradovima, regionima, pa i zemljama bude identičan. Ako neko želi da ima prođu na našem (platežno slabijem) tržištu, onda treba da napravi i adekvatan proizvod, a ne da nam prodaju "nemačku" gumu, a "turski" kvalitet. Kada bih znao da je Fulda KM3 u prodavnici u Minhenu i u Adamu u Tošinom bunaru identična, ne bih razmišljao...

Barem ja tako rezonujem. Verovatno je istina negde između... ?

:ces:

Mislim da je fulda srbija = made in slovenia i da se radi u istoj fabrici gde i sava

Loganovac

Pa šta to znači, jel dobra ili loša preporuka?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Sava ESKIMO S3 iz Slovenije je dobra i ne prodaje se na našem tržištu (pricaju ljudi), a proizvedena na drugom mestu nije (pricaju ljudi) dobra a prdaje se kod nas.

speedo

Citat: Loganovac poslato 09.09.2010. - 06:33
Malo bih prokomentarisao izbor Fulde na osnovu ADAC ocena. Ne ulazeći u jako bitnu stavku koja se niti ocenjuje niti navodi, odnos kvalitet/cena, izlazi da bi Vredestein Snowtrack 3 bio bolji izbor, normalno  :hihi1: Ima bolji grip i po snegu i po ledu, a zimska guma se ponajviše zbog toga i kupuje, tiša je i udobnija, i manje se troši. Tačno je da je po vodi, a pogotrovo po suvom ocenjena kao lošija od Fulde, ali to je po meni manje bitno. Po svim bitnim parametrima je čak bolja ili je tu negde sa Kekinim favoritima Contijem i GY, valjda je to to...  :cool:

Moram ovo prokomentarisati, naime i zimi se dosta vozi po mokrom (jelte kad nije zaleđeno), a i po suhom. Koliko dana u godine je bilo gdje ovdje snijeg i led na cesti? Možda 10 ili 15 dana sveukupno. Tako da i te osobine zimskih guma trebaju biti cijenjene (mokro i suho).
Ne vidim problem ni sa Tigrom, i sigurno ću uzeti dvije ili četiri Tigrice ove zime (zavisno od novčanika, možda uzmem i 2 bolje), ali neću voziti krivine kao ne reliju, niti se trkati sa puno kočenja i ubrzavanja.

Loganovac

Jasno, nisam ni rekao da nije važno, ali i dalje smatram da je manje važno od gripa po snegu i ledu. Po suvom i po vlažnom kolovozu, čak i na ekstremno niskim temperaturama, i moje letnje gume su dobre. Ko će normalan da vozi auto zimi po putevima Srbije kao da je na reliju?  Problem nastaje kad se ta voda zaledi, pa se iznenada nađeš na poledici - tada razlika u gripu dolazi do punog izražaja. A Boga mi i za vreme tih 15-20 snežnih dana (za tačnu cifru možete da priupitate Vihora  :Smiley:)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.