Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Ja sam u to doba prelazio 100 000 km, godišnje. Svaku jesen sam kupovao Trayal T5 licenca Kleveber. Zanimljivo kako je ljetna guma dobro išla po snijegu.
Sam svoj gazda - vazda.

Capriolo

Letnja guma dobro išla po snegu ?
Veoma davno sam poslednji put imao prilike da se sa letnjom gumom nadjem na snegu i moj je utisak bio da su očajne na snegu.
Za sneg je najbolja zimska guma. To sam se lično uverio kada sam sa Vitare sa AWD pogonom prešao na kola samo sa prednjim pogonom (pežo 307).
Bolju trakciju na snegu je imao Pežo sa zimskim gumama i samo sa pogonom na prednje točkove, nego li Vitara sa AWD pogonom i M+S gumama Good Year Wrangler® AT.
Letnje gume na snegu su potpuno pogrešan i nebezbedan pristup. Pa i onda kada imaju M+S oznaku, osim ako su svojim profilom zaista izvedene kao celogodišnje gume.

Raja

Rekao bih da Zoran priča o nekom davno prošlom vremenu kada su se zaista vozile letenje gume zimi. Tada su zimske gume bile tzv kramponke a bilo je čak i modela sa klinovima no to je posle zabranjeno.
Da skratim priču, letnje gume....

Andrix

Secam se i ja T5 guma, samo sam morao slikom da ss podsetim. Onda ona tg620 ispade kao za sve sezone....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari