1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

srbenda

#45
evo racun

podloska cepa kartera       27.60
filter ulja                       648.19
filter vazduha               1073.58
ulje motrio 5w-40          2133.04    kanta od 5 lit kosta 3047.20 oni su iskoristili 0.7 ili 3.5 lit
glaceol antifriz 0.5l      242.95
tecnost za stakla        326.80

ukupno +pdv       4451.44

Servis je radjen u Mastergrupu u NS
:offtopic: heheh imam citavih 150 postova :zurka:

Vihor

prvi servis 07.06.2010, samo nije mi bas jasno, pominje se cifra 15000   :ces: , i gume mi menjaju?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

Preterano je i za drugi servis.

kiconix


Vihor

Sutra cu da posaljem upit meilom sta sve rade , bas me interesuje!?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Ako ti za te pare zamene i gume,  :dobro:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

VeDuS

Obavio sam i prvi servis. Doduse radio sam ga na 13500 km jer mi za desetak dana predstoji put posle kog cu imati preko 16000 pa k'o velim ajd' da sad to obavim.
Poucen srbendinim iskustvom (sa kojim nikako da se nadjem i zveknemo pivo) napunio sam posudu tecnosti za pranje stakla zakazao servis i ...
Vozilo su preuzeli tacno u zakazano vreme posle izvrstaja sta ce raditi i koliko ce to kostati,a o tome sam se raspitao i telefonom al' neda djavo mira... Oni mi rekose da filter vazduha menjaju po potrebi odnosno po njihovoj proceni, ali sam ja insistirao da se to uradi bez obzira na njihovu procenu (vidi se odma' dugogodisnji vlasnik Zastavinog programa) upisali su to u radni nalog, ja se krisom prekrstio i otis'o na kafu.
Javili su mi 20-tak minuta pre kraja servisa kada ce auto biti gotov i ponudili mi da zovu taksi da me donese  :ces:.
A sad glavno:
podloska cepa kartera                                   27.60
filter ulja                                                    675.00
filter vazduha                                            1117.44
ulje Renault motrio 5w40 synt  3,5 litara     2133.06

ukupno:                                                    3953.08

Moram da napomenem da su mi dosuli antifriz (bilo je santimetar iznad minimuma a sada je na max).
uz to za razliku od proslog puta (prilikom ugradnje muzike) kada su me pitali  da li zelim ili ne sada su mi ne pitajuci me oprali auto spolja i iznutra. Zato ce ljudi garant cela sledeca nedelja biti kisa :badmood: kao i ova kad sam sam oprao auto. :Smiley:

Rekose mi da je ovakva cena ustvari promotivna i odnosi se na prvi servis bez obzira na mesto kupovine auta. slucaju da nije prvi servis ... za zamenu ovog bi bilo naplaceno jos 1800 dinara za ruke.Takodje prilikom raspitivanja u vezi ulja rekose da je to sad isto neka promotivna cena jer imaju problema sa redovnom distribucijom ELF-a ali da ne brinem jer Renault stoji iza ovog  :hm:
Prekrstih se jos jednom i....... pichi  :dance:
Servis gasa cu obaviti posle puta od 2500 km (a tad mu je i vreme) pa se javljam sa utiscima.
Uf .. :banghead: glavna stvar : servis je uradjen u MASTER Group  Novi Sad.

VeDuS

Da ne ponavljam pricu pogledajte ovde : http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1353.30

a mozda bi bilo dobro da nekako objedinite ove dve "iste" teme ?

bmiillan

Citat: Vihor poslato 02.06.2010. - 15:31
pominje se cifra 15000   :ces: , i gume mi menjaju?

gume ne menjaju samo ih pune letnjim vazduhom  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

cena je halo bing kako brat?  :bullshit:
nemoj na silu uzmi veci cekic

david


Djole

Dobro je sto si se prekrstio.(odnosi se na prethodni komentar):dobro:
Posto sam uradio prvi servis u Master Group-u i nisu mi promenili filter ulja  :fiju: o cemu sam vec pisao u drugom delu foruma,a sipali mi ulje motrio 5w40 odlucih da proverim kakvo je zapravo to ulje(nikad pre cuo za njega a i suvise mi je bilo jeftino,elf oko 800 din u gradaciji 5w40).Obratio sam se  u Renault Nissan Srbija kao zvanicnom zastupniku Renaulta i Dacie u Srbiji sa pitanjem da li to ulje odgovara Sanderu 1.4 MPi i dobio odgovor da je to ulje zapravo ulje nizeg cenovnog razreda(citaj kvaliteta) :banghead: i da je po evropskim standardima namenjeno Renault i Dacia vozilima starijim od pet godina(dakle vozilima koja su uzimajuci u obzir kako u Evropi voze presla posle pet godina i nekoliko stotina hiljada kilometara).Kada sam se malo raspitao kod drugara koji voze Daciu a radili su servis u Master Groupu,dosao sam do zakljucka da to ulje sipaju samo u benzince,i da nece da ga sipaju u dizela(verovatno su i sami svesni kvaliteta ulja sa obzirom da je dizel mnogo zahtevniji u tom pogledu,turbina i tako to).I sta na kraju reci,sem da mi ostaje da zaboravim Master Group.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Bio ja danas u Francuz Jagodina, dobar dan - dobar dan, ostavio auto i kljuceve i odo na kafu, posle sam bio sa majstorima dok su radili, servis je trajao 2 h i na kraju opran auto.

1. Ulje total q9000 5w40  4.3x966.24   4.154.83,     nivo ulja na sipci na max, nista preko, nista ispod, tacno na merku.
2. Filter ulja 8200768913  1x901.96
3. filter vazduha 8200431081 1x1.754.74
4. filter goriva 7701478547  1x 3.233.32     ima bre neke zicke iz njega   :Smiley:
5  mehanicari  1x1.888.00

sve ukupno 11.932.85

Pregledano sve odozdo, zamenjen levi zvucnik u vratima koji je poceo da prekida, sve obrisano, sus pleh zategnut muski, antifriz -27, dijagnostika, vidljivih nedostataka nema.

sve u svemu ja zadovoljan   :to:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix

Papreno ali ako si ti zadovoljan  :dobro: