Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

U Euro 07 u Zemunu Ferodo diskovi su 2575 din (kod mene je prečnik 259 mm,neki Logani imaju diskove 238 mm,obični,neventilirajući).Zanimljivo da mi nude Ferodo pločice u dva nivoa cene i kvaliteta (?),1700 i 2200 din.
Sve to bi bilo nebitno jer sam se odavno odlučio za Road house diskove i pločice (4600 din par i 1400 din pločice,u Reno-AS u Gospodara Vučića).Međutim,nakon onoga što je Žac napisao o Road house pločicama nemam pojma šta da uradim.Blago rečeno,iznenađen sam da tako glupa i banalna stvar može da se desi.Pločice nisam gledao od leta i čekam svakog trenutka da počne struganje,a opet sam na početku sa izborom.

Loganovac

Shit happens  :ne:

Prevod: Ne bih na osnovu jednog slučaja izvlačio generalne zaključke.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Citat: žac poslato 12.01.2015. - 16:08
moli mza savet... trebaju mi diskovi za Logan 1.4 bez ABS-a  puni (obicni) u ponudi imam..

Meteli 1600  din komad.
Ferodo 1500 din komad.
LPR  2000  din komad.
Meyle 2300 din komad....
neke ITM (nikad cuo)  za 1700 din komad.

Koje uzeti?  :wave:

Drustvo, jos nisam resio diskove...nije se moglo...e sad najzad cu moci...izgleda...

Jos jednom samo da proverim...da li neko zna kakvi su ti Meyle diskovi???  A zanima me i iskustvo sa LPR-Itali... ??

Meyle su 4600 par a LPR 4100 din.  Koje uzeti? Lik mi navodno cini cenu..pa zato pitam.. 

saša61beograd

LPR diskovi u Gazeli,Bačka1f Zemun su 4300,a pločice LPR 1930.Pre mnogo godina kupio sam LPR glavni koč.cilindar za Yuga,tada mi je prodavac rekao da je to najbolje što postoji i zaista je bio ok mnogo godina.Da li je LPR i dalje visok kvalitet,ko zna.Ako se prave u Italiji,ja bih to uzeo.
Moj izbor se sveo na Trusting,LPR,Febi i RoadHouse.Svi isto koštaju,oko 4-4500,pločice su takođe 1600-1800,tako da mislim da je to isti kvalitet i da je gotovo svejedno šta kupiš.
Tvoj slučaj sa RoadHouse pločicama pokazuje da je preporuka relativna,neko je zadovoljan,a neko ne,uvek je moguće da u hiljadu dobrih naletiš na onaj jedan sa fabričkom greškom.


zac

Hvala Sale na informacijama.... zaboravih samo da kazem da su Meyle diskovi navodno Nemacki...zato su mi zapali za oci....ali s`obzirom da niko nema iskustva sa njima verovatno cu ih zaobici..  :wave:

Keka

Ako si u dilemi, a novci nisu problem, uzmi Ate diskove i plocice - i ne razmisljaj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Pa sad, nije da novci nisu problem..ali bih mogao tu do 4500 ..otprilike...mozda i do 5000..ne znam da li se ATE uklapaju u tu cenu...nisam ih pronasao za sada... da li ih ima Euro 07 ili Euro-Auto ?

vujanovgoran

Ate plocice se ugradjuju u nove Logane 2, ja sam morao da ih menjam na 35000km,  sto mi je jako mala kilometraza.  Istrosene su bile jednako sa svih strana i diskovi su malo pojedeni.  Da li im je opao kvalitet,  ili  je meni zapao neki skart,  videcemo.  Stavio sam ponovo Ate.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Bolje plocice nego diskovi (puni smeju po proizvodjackoj specifikaciji da se potrose 0,7 mm sa svake strane pre zamene).

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=7401.0
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=7402.0
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleksabgd


Keka

#370
Za te novce, to je Brembo kao sto sam ja operski pevac. Sa kocnicama se ne treba igrati.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Hvala svima...javljam sta sam uradio..

E da,  da li mogu po godistu da vidim koji mi trebaju 238 mm ili 259 mm ...ili je sigurnije da skinem tocak i premerim pre kupovine?

Loganovac

Sigurnije je. A koliko znam, tebi to nije nikakav problem.  :to:

Po tipu i godištu cenim da je 238, ali nikad se ne zna...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

 :dobro:  i ja bih rekao, prem da Kekin...stariji, a ima 259 mm...skidam ovih dana za svaki slucaj...nije mi problem ..nego ovo vreme..kisa i ludilo..  :whistling:

PS:  :doh:  Kekin je 1.6...i klimatizovan..  :banghead:

vujanovgoran

Zac,  ti bar ne moras da skidas tocak,  mozes premeriti kroz rupe od felni.  Ne moras u mm,  razlika je  3cm u diskovima.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!