Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Kako najbolje pregurati zimu i leto na točkovima?
Ovo su varijante ocenjene od 5(odličan) do 1(nedovoljan).
-odličan 5 -dva kompleta,zimske i letnje,na dva kompleta felni.Obavezno premijum,Mišelin,Kontinental i sl.I ne starije od tri sezone.Pa neka košta koliko košta!
-vrlo dobar 4 -isto kao ovo gore,dva kompleta,samo jeftiniji brendovi:Tigar,Sava,Kleber,Barum i sl.
-dobar 3 - all-season gume.Izbor vrlo sužen,sve se svodi na Savu koja je vrlo prosečna,ili čak ispodprosečna all-season guma.
-dovoljan 2 -letnje gume sa min.4 mm šare.Obzirom na to kakve su zime ovo je rešenje koje radi posao 10-11 meseci godišnje;snega i leda i temperature ispod 7 stepeni imamo maximalno 1-2 meseca godišnje.Barem u većim gradovima gde se sneg očisti relativno brzo.Uostalom, velika većina vozača-amatera najviše vozi leti,zimi i po snegu samo ako baš mora.
-nedovoljan 1 - zimske gume cele godine.Realno,potrebne su 1-2 meseca godišnje.Leti,na 30-35 stepeni skoro da su opasnije od ćelavih letnjih guma.Samo za vrlo oprezne vozače.Zimska guma koja je vožena jedno ili dva leta,ako se nije potrošila skroz,onda ne valja ni leti,ni zimi.

Izgleda da na forumu nema mnogo odlikaša,a nedovoljnih (ponavljača) ima puno.

Raja

 :aplause: :Smiley:

Vrlo interesantno zapažanje.

vujanovgoran

Mislim da i odlikasa i vrlo dobrih ima dosta na forumu.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

lovac

Gde bi svrstao kategoriju vozača sa dva kompleta guma (zimske sportiva, letnje kontinental), ali samo sa jednim kompletom felni?
Plus - lanci za sneg u zimskim mesecima stalno u gepeku, spremni za montažu.

zac


Sir Oliver

Velika većina forumaša bi volela da su odlikaši. Međutim, problem je što žive u Srbiji.
I drink to make other people more interesting.

Jelenko

...i u Bosni   :ne:
Ja znam da nije ovo rjesenje ali isti tako posto znam sta vozim u skladu sa tim se i ponasam na putu.Bolje i ovako nego da kupujem polovne ljetne koje su presle boga oca,takvih ovde vozila ima koliko ti dusa oce.Misle kupili dobre ljetne gume miselinke a gore nego moje nove zimske.

zac

Ma kakve polovne, nikada ne bi uzeo polovne...bolje i zimske ali moje ... nove...Ja licno ne smatram da je Wintera losa guma leti....losa bi mozda bila kada bi vozio na Goliji leti na vrelom asfaltu 120 km/h..  :doh:

DarioGTI

Sa SN sam još prošlo ljeto bio odlikaš sa alu felgama, sada vrtim dva seta čeličnih kao janje na ražnju   :D :hihi:

Sa Loganom druga priča, tu sam jediničar, ali me to uopće ne sekira.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Nije ta racunica bas tako jednostavna, ali neka bude tako.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


samsung

Moja ocena je 4 ....zimski set 4 kleber krisalp na celicnim felnama je stavljen.... :)
pozdrav iz St.Pazove

jasho

Evo da napišem par utisaka nakon 10000km sa Lassa Atracta gumama, skinuo ih u subotu, šara sa početnih 8 mm je sad 7mm na sve 4 gume, bez pucanja, oštećenja na njima, za sada sam zadovoljan, malo su mekše nego Mišelinke, po kiši odlične, nikavo proklizavanje i po najvećim potopima ovog leta, čini mi se da su doduše nekako tromije nego Mišelinke, što je nekakav minus, tako da je ocena školski od 1 do 5,   4 sa onim minusom znači -4

Aleksabgd

Da li na dacijinu felnu od 5.5j mogu da se montiraju gume 195/60 r14? Takodje me zanima da li neko ima informaciju da li ce onda negde kaciti ili strugati na unutrasnjosti ruba?

Aleks

on - line kalkulator dimenzija pneumatika (kucaj na googletu) i sve ce ti biti jasno. Sve do 3% odstupanja od fabricke dimenzije je ok.

ppejic

Može svašta da se namontira, ali na tehničkom pregledu se priznaje samo ono što piše na nalepnici na vozačevim vratima.