Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Zamenio sam 10w40 ELF ulje sa istim takvim posle godinu i po dana i 19.000km. Ulje koje je izaslo je tamne boje i gusce je pri dnu, pa teze izlazi iz posude (sacuvano za motokultivator, motorku i sl.). Filter ulja i vazduha Pureflux stavljeni, preci cu mozda na neki drugi zbog cene. Cep na karteru sa alu podloskom koja ima gumicu stavljen isti po cetvrti put.

Keka

Mnogo je 19.000 km za to ulje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Pošto mi je garancija istekla malo sam pitao za cene filtera,ulja..itd.U pitanju je PANTER
Filter ulja ls933-605din
Filter vazduha-a1282-1502din
Filter goriva fcs772a-3200din
Filter klime ah207-960din
Ulje elf 5w40-710litar

dobio sam i jeftiniju ponudu 

FILTER ULJA RENO            277,00
FILTER VAZDUHA RENO     297,00
FILTER KLIME CLIO III       965,00
FILTER NAFTE RENO      1.523,00
ULJE ELF 10W40 4/1      2.000,00

Šta je ovaj mislio kad je slao ove cene nemam pojma...ali je razlika baš baš velika..a lepo sam mu napisao za koji auto i tip motora mi treba.
                                   

ivan-bgd

Evo i cena od ,,renosave,,
                              original               zamenski deo

Filter ulja .......       1299.din.........................863 din  motrio
Filter vazduha........2314. din........................682 din  motrio
Filter goriva ..........5719 din.........................2800 din    meca
Filter klime   ........1953 din.............................1614 din motrio
Ulje elf 5w40..........................4322 din  5l
usluga zamene ovih delova 1800+pdv
Štelovanje rucne 500+pdv

Turbo

Al su zabiberili cenu filtera goriva,jos malo pa sest cervenih.
Ja bih napravio sledecu kombinaciju:
filter ulja-purflux
filter vazduha-motrio
filter klime-valeo(tu je negde oko 1200 dindzi)
filter goriva-delphi(njega nekako preferiram a cenovno je kao purflux ili mahle).

saša61beograd

#965
Danas sam bio klijent servisa Krstevski u Paštrovićevoj,kod hipodroma,a po dobrim iskustvima sa našeg Foruma.Vrlo sam zadovoljan,ljudi su korektni i ljubazni i sve je dobro urađeno.A rađeno je:zamena diskova i pločica,zamena gumica balans štangle.Doterano mi je kvačilo,sada hvata niže nego ranije (ne znam da li umišljam,ali imam utisak da mi ručice menjača lepše ulazi nakon ovoga).I zamena gumica balans štangle (one na viljuškama,sa šrafom) otklonila je sitno lupkanje na neravninama.O efektima zamene diskova i pločica nemam nikakav sud jer sam kočio krajnje blago,i tako ću raditi dok sve ne legne kako treba.Cena rada 1500 dinara,mislim da je vrlo povoljno.
Dobio sam i ponudu za veliki servis.Zamena svih kaiševa,španera,pumpe za vodu i antifriza,28.000 din.(delovi i rad).Tražio sam najskuplju varijantu i najbolje delove,kažu da bi moglo i oko 5-6000 jeftinije.Zanimljivo da mi u ovoj ceni nude neku Saleri pumpu za vodu kao najbolju.Ja sam u glavi imao SKF,ne znam šta da mislim o ovoj Saleri.Kaiševi su Gates ili Hutchinson ili Dayco Heavy duty,nemenjen za teške uslove vožnje.Razmisliću do maja,kad planiram veliki servis,momci u ovom servisu mi deluju vrlo ok,moguće da sve prepustim njima i izbegnem jurnjavu za delovima i dileme vezane za to.

Keka

Termin veliki servis nije isto sto i zamena kaiseva. Izuzetno sam skeptican po pitanju velikog servisa (zamene kaiseva) u najskupljoj varijanti (delovi+rad) za 28.000 din, znajuci raspon cena originalnih, normalnih zamenskih i jedtinih zamenskih delova. O varijanti 5-6.000 jeftinije necu ni da trosim reci, osim ako ne podrazumeva samo i iskljucivo zamenu kaiseva.

Samo materijal (zamenski delovi renomiranih proizvodjaca) za veliki servis kosta oko 30.000 din, dodatno za rad izmedju 5.000 i 10.000 u zavisnosti od apetita majstora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Citat: ivan-bgd poslato 19.01.2015. - 12:52
Evo i cena od ,,renosave,,
                              original               zamenski deo

Filter ulja .......       1299.din.........................863 din  motrio
Filter vazduha........2314. din........................682 din  motrio
Filter goriva ..........5719 din.........................2800 din    meca
Filter klime   ........1953 din.............................1614 din motrio
Ulje elf 5w40..........................4322 din  5l
usluga zamene ovih delova 1800+pdv
Štelovanje rucne 500+pdv

Jesi li uzeo dacia pomoć na putu. Tu bi trebalo da imas 40% popust ako je auto stariji od 4 godine.
Mene je taj filter original kostao 400dinara vise od motria.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Uslov za popust na delove je da ih ugrade u ovlascenom servisu, pa onda tu osasave na ruke.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

A i nije napunio 4 godine još.Tek u avgustu a ruke su sa 1800+pdv.E sad dal' je šašavljenje ili nije ne znam...kako kome.U drugom servisu koji nije ovlašćen ,a radi renoe za ruke za istu uslugu traže 2000 din.a delovi 9200,tj filteri i ulje.tako da izađe 11000......

Daniel

Ima popust i ispod 4 godine. Naravno manji %
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Turbo

Citat: ivan-bgd poslato 19.01.2015. - 12:52
Evo i cena od ,,renosave,,
                             
Filter vazduha........2314. din........................682 din  motrio



Svratim ja u hit auto da kupim ovaj motrio,reko verovatno je cena ista,kad ono kaze cika prodavac
1650 dindzi.Lopovi,na kraju kupih knecht za 1000din.

jasho

Keka, ne vidim razlog tolikom skepticizmu na ovaj delimični veliki servis od 28000 ili 23800 dinara van ovlašćenog servisa, pogotovo što ugrađuju delove proizvođača koji se nalaze u ponudi ovlašćenih servisa samo pod reno imenom, a menjaju se na istoj kilometraži!

Ja sam takođe dobio ponudu za veliki servis (bez malog jer sam ga skoro sam radio) za 23800 din od AK Krstevski i moji utisci su pozitivni, ulivaju mi poverenje, daju godinu dana garancije na ugradnju.

Imam ponudu i Reno Save sa sve 5 plus akcijom to sve isto za  oko 43000 din, šta misliš koju ponudu uzimam i zašto?!

Keka

Niste razumeli o cemu pricam. Spominju ljudi veliki servis, a pod time podrazumevaju zamenu kaiseva. To nije veliki servis.

U svakom slucaju svako radi kako misli da je najbolje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Moraću da se složim sa Kekom, kod nas veliki servis podrazumeva zamenu kaiševa, španera i klizača.
Veliki servis podrazumeva malo više od toga, mada nisam baš uveren ni da za ovih 43000 dobiješ kompletnu uslugu.