Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

roolet

Meni je prodavac sad skoro ponudio taj gates teflonski, ja nisam hteo, uzeo klasican.

jasho

Ljudi imam debelu dilemu, sestra danas uradila veliki servis na svom Meganu III u Reno Savi, htela original Renault delove, u servisnoj knjižici joj stoji na 6 godina ili 160.000 km, ona je ispunila ovaj prvi uslov od 6 godina kilometraža joj bila 111kkm, ugrađeni joj original reno delovi u okviru 5 plus akcije, međutim servisni interval joj propisan na 60 kkm, faktički skraćen za 120 kkm u odnosu na nemački servisni interval gde je kupila auto i gde ona živi!

U čemu je caka, ako su original renault delovi?! Nije valjda da su ovi malo manje ,,originalniji'' nego u Minhenu, gde bi dobila sledeću zamenu na 160 kkm?! :ranting: :gun:

Wtf?!!

Daniel

Isto prošao i ja.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

jasho

Isti su vam motori i njen je 1.5 dci 105hp, ali mi nije jasno u cemu je caka, ranije su to pravdali gorivom i stanjem puteva, pa skracivali intervale, ali gorivo nam je sad manje više isto, njen je euro 4 motor, ako su original renault delovi onda bi trebalo da budu isti ovde i u Nemačkoj, ili nisu?! Ali ako jesu, gde je kvaka 22?

Lazar@

Vjerovatno odgovoreno vise puta ali da li je neophodno raditi ovaj veliki servis na 60 000 kilometara?
Ili moze jos malo da se otegne?Prijatelj ima kangoo 2008 isti motor,velike servise je radio na 98k i sad ce opet na 190k
moje auto je 2010 godiste,i vrlo brzo cu bit na 60k
mozda sad da odradim mali+ vodenu pumpu,a tamo na 80-90 kaiseve i natezace?

kiconix

Sve sto radis radis na svoju ruku, licno ti ne bih savetovao da se igras sa tim, skupa je to popravka.

Jelenko

Ja sam radio na 90000 veliki servis,kaze majstor imao si srece,stanje kaisa je bilo vise nego dotrajalo pumpa takodje.Ajde do 70k moze da prodje ali do 90 ti nikako ne preporucujem.I kad mijenjas mijenjaj sve u kompletu da te glava ne boli.Nekad jeftinije izadje skuplje... :dobro:

Daniel

Drugi veliki servis radio sam na rumunomobilu na 95 hiljada.
Stanje delova regularno.
Ko ne veruje donosim na sledece okupljanje.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

jasho

 :offtopic:

Jel RNH i dalje nadređen RNS, pisao za ovo oko velikog servisa ,,našima'' prave se mutavi  :palica:

DarioGTI

Pošalji i na RNH, i napomeni da iz RNS ništa nisu odgovorili (i broj dana navedi).
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

jasho

Ajde odmah da pohvalim RNH :aplause: :aplause: :aplause:

Poslao im e-mejl jutros, odgovorili  odmah posle podne
Evo i odgovora:

Poštovani gospodine .......,

Zahvaljujemo na Vašem upitu, te potvrđujemo primitak istog.

Servisni intervali su propisani za zemlje u kojima se vozilo kupilo.
Intervali ovise o mnogočemu, npr.kvaliteta goriva,kvaliteti ceste, uvjeti korištenja vozila i slično. Samim time se servisni intervali razlikuju.

Ukoliko gospođa koristi vozilo u Njemačkoj svakako je u obavezi pridržavati se servisnih intervala propisanih za Njemačku.
Ukoliko se vozilo koristi u Srbiji, preporučujemo održavanje po RS uvjetima.

U servisnoj knjižici koju je gospođa zaprimila prilikom kupovine vozila su uključeni servisni intervali, te je dovoljno da se istih pridržava kako bi sve bilo regularno.


Iskreno se nadamo da smo pomogli, ukoliko nešto dodatno treba, stojimo na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,

drzarkod

Citat: jasho poslato 12.03.2015. - 19:17
:offtopic:

Jel RNH i dalje nadređen RNS, pisao za ovo oko velikog servisa ,,našima'' prave se mutavi  :palica:

Pa kad komp koriste samo za fejs...... :lol1:

neskafa

Citat: kiconix poslato 11.03.2015. - 20:11
Sve sto radis radis na svoju ruku, licno ti ne bih savetovao da se igras sa tim, skupa je to popravka.
I mene muči isto pitanje:

Citat: Lazar@ poslato 11.03.2015. - 19:14
Vjerovatno odgovoreno vise puta ali da li je neophodno raditi ovaj veliki servis na 60 000 kilometara?

Jedina razlika je što auto ispunjava jedan od uslova: puni 4 godine.
Trenutno je na 30.000km  i dvoumim se šta da radim jer je još godinu dana u garanciji. Ako ne uradim veliki servis u ovlašćenom servisu gubim poslednju godinu garancije.

:ces:
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

jasho

Guraj ovu godinu bez velikog servisa, nisi obavezan ,,odmah'' na servis iako si pod garancijom, pa krajem godine proceni, malo pogledaj vodenu pumpu, dal ima naznaka curenja ili dali ti opada nivo antifriza, ako je odgovor pozitivan na zamenu, ako nije guraj dalje, predpostavljam da je tvoj po 5 godišnjom garancijom?!

Goky

Danas sam bio u jednom od ovlaćenih servisa i rekli su mi da im od 1. aprila kreće neka akcija za vleki servis u kojoj:
- set zupcastog  košta 16.502 dinara
- set PK košta 16.502 dinara
- vodena pumpa košta 1 dinar
- antifriz košta 1.800 dinara
- rad naplaćuju 3.800 dinara
ukupna cifra bi bila 33.272 dinara
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba