Pritisak u gumama

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Malo sam eksperimentisao pa sam umesto 2,0,gume naduvao na 2,2 (suprotno onome što sam ranije pisao u ovoj temi).Od tada je prošlo 3-4 nedelje i ne vidim ništa loše - nema očekivanog treskanja.Ili sam ja otupeo pa ne osećam,ili je nešto drugo u pitanju:gume,same po sebi,po toplom vremenu su mekše,a možda je i ulje u amortizerima ređe.Sasvim subjektivno,Logan mi sada lepše ide kroz krivine.Potrošnja benzina?Generalno manja nego proletos,a da li je zbog većeg pritiska u gumama,ne znam.Do daljeg (do jeseni) ostajem na 2,2.

jasho

Ja na sanderu od samog početka držim na 2,2 bara, auto nije trom, stabilniji je :to:

Zee

I ja sam na 2,2 od kako sam uzeo auto, sve normalno.
:to:

Loganovac

Takođe 2.2
Međutim, oseća se razlika, tvrđe su gume, povećana je vibracija preko neravnina... Čini mi se da se lakše kotrlja ali i da lakše prokliza. U krivinama nisam primetio razliku.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Kod mene je na 2.5 at. sve 4 gume. Nikada nije proklizao  :c:
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Nekretnine mogu da proklizu samo ako su na klizistu.  :njanja:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Dobra guma ne prokliza, losija prokliza...  :D

Andrix

Za put leti i ja duvam po propisu 2.2/2.0, ali zimi idu sve na 2.0
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Aleks

A na koliko pumpate rezervnu gumu? Ja na 2.3.

mladja73

DObro pitanje. Meni je vulkanizer predlozio 2.2.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Ja moju nisam kotrolisao bar tri godine....inace kada je prekontrolisem pumpam kao i na tockovima..  :whistling:

Andrix

Treba kontrolisati i rezervu, da se ne iznenadite kad ne bude trebalo. Ja svaki put kad dizem gepek pritisnem prstom, cisto rekreativno, a za put manometrom.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

Ma znam, ali se ne setim...i ove 4 proverim jednom godisnje...Hvala Bogu nikada mi nije trebala rezerva...eno je glanc nova u gepeku....nova a stara..  :doh:

speedo

Meni je par puta rezervna guma zatrebala, nažalost. Prošle godine prvi put kontrolisao pritisak u njoj - bio oko 1.5 - 1.6. Tada je napumpam na 2.5 i tako stoji, nisam gledao u međuvremenu.