Sandero Stepway 2017 Prestige 1.5dCi

prethodna tema - sledeća tema

kAcA

Pozdrav iz Sarajeva!  :ziveli:


Ne stidi se pored Citroena i Audija




Malo na snijegu


Sad za sad stvarno odlično auto.
Ubačen keder cijelom dužinom motornog prostora, što sam vidio da preporučuju na Dacia.uk forumu. Trebao bi štiti motor od prašine ali i da ga utiša
Uzete i čelične felge za zime dok su ljetne (sa Continental gumama što me iznenadilo :to:) sačuvane za ljeta
Nervira jedino ograničen board computer, koji na displayu može prikazati samo jedan podatak (vrijeme ili temperaturu ili potrošnju...) ali samo jedan, dok na drugim autima npr. prikazuje temperaturu i vrijeme uvijek a birate prikaz potrošnje isl.


MitarMrgulic

Odličan autić :)

Ove stepway izvedbe stvarno izgledaju gospodski.

Super je taj motor za to auto. Ja imam Megane, 1,5 dci 63 kW, znači odlično nosi i veće auto, tako da bi trebalo biti ok.

Je li redovan servis konačno pomjeren na 20 000 km ili su za nas u balkanskim gudurama ostavili 1 god ili 10 000 km?


Goky

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Highlander

Jako lijep auto.  :aplause: :lux: :ziveli:
Želim ti puno srećnih kilometara, i tebi i tvojim putnicima.

Samo mala sugestija : nemoj pokazivati četvrtu fotografiju nikome sa strane (mi na Forumu se računamo kao porodica) - zli jezici ("Za te pare si mogao polovnjaka iz ... sa samo 650.000 km, tek razrađen, ... baba do pijace, ...) će jedva dočekati Daciju i kontejner u istom kadru !  :Smiley: :crazy:

Auto mi se baš, ali baš sviđa u toj boji.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

kAcA

Hvala ljudi!

@MitarMrgulic
Motor je sasvim dovoljan i ima snage. Što se tiče servisa u knjižici stoji 20.000 iako su mi rekli da se radi na manje zbog kvalitete goriva... Šta će biti vidjet ćemo

@Highlander
Haha definitivno ću obratiti pažnju  :Smiley:
A boja je stvarno vrhunska, po meni najbolja uz koju se Stepway može uzeti

Lazar@

#5
Jako lijep auto, a boja stvarno predobro stoji  :D

Meni cak "opasnije" izgleda od audija  :too: (vjerovatno jer audi vec ima par godina)

Jos samo zamisli da su tamna stakla i recimo felne jos malo tamnije (grafitno siva, ili boja tih plasticnih rubova  :lux: )

Da te dugo sluzi  :ziveli:


Kocijas

Nek je sa srećom i da te dugo služi! Odlično izgleda.  :ziveli:

szs

Do sada sam bio uveren da bela najbolje čuči Sanderu ali ovo izgleda super  :to:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

djomla1977


Ubačen keder cijelom dužinom motornog prostora, što sam vidio da preporučuju na Dacia.uk forumu. Trebao bi štiti motor od prašine ali i da ga utiša
[/quote]

Zanimam me koja je duzina ubacenog kedera i koji si keder kupio?

Loganovac

... a Dacia.uk videli od nas, ubacivali smo te kedere pre deset godina, oni tad još nisu ni čuli za Dačiju  :kava:

Imam ja to još od tad. Da utiša motor neće, možda ima malkice manje prašine, ali hauba definitivno ne lupka. Keder standardni za vrata, dužina taman koliko treba (metar u šake pa premeriš onu lajsnu na koju se navlači).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kAcA

Hvala svima  :to:

Eh to je taj keder, samo što ja nisam uspio naći iz jednog komada pa je podijeljen na sredinu i sa strana.
Isto se fino uklapa a možda je čak i bolje podijeliti ga jer ima dosta neravnina pa da ne bi spadao i pomjerao se.
Uzeo sa Ebaya (B Pillar rubber seal) za nekih 15KM. Treba oko 2m

MitarMrgulic

A je li se taj keder preporučuje za sve modele, ili samo za neke sa specificnim nalijeganjem haube?

kAcA

Nema nikakvih problema sa nalijeganjem haube, možda je to kod starijih modela bio slučaj. Ja sam stavio čisto kao preporuku i zaštitu od prašine, vode i eto kao neku vrstu izolacije motornog prostora

Daniel

Malo potrazite po nasem forumu. Ima sve oko kedera haube. Nema potrebe traziti mudrosti po UK forumi. :wink:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.