Obične boje - bijela i plava

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Da, u pravu si, to je ta plava boja.
Ima na stranicama oglasnika u Srbiji, ovaj novi Logan obicni u toj boji, dosta dobro izgleda.
Mislim da je bila i kod vas u Vitezu u salonu Dacia, jedna MCV do nedavno, 1,5 diesel je bio u pitanju, onako, bas opako izgleda, ali mi zbog male kilometraze diesel nije igrao ulogu...

Nedavno sam gledao u SA jednog bijelog MCV-a uzivo u salonu, bio je vec prodat, pa mi se bjela nije svidjela, nekako jeftino izgleda, ako nije u nekom jacem paketu opreme  :ces:

MitarMrgulic

#16
Evo sam nasao...to bi trebalo da je ova boja i vozilo  :)

http://www.dodaj.rs/image/48n66

Ili je ovo na slici Lodgy, ne vidim dobro iz ovog ugla, ali boja je ta  :ziveli:

Veterinar

Jeste Lodgy i mislim da jeste ta boja.  :wave:

MitarMrgulic

#18
Evo, neko ih je bas poslozio, zajedno bijela i plava.

Obje izgledaju dosta dobro :)





A evo i plave kakva dolazi    :ziveli:


Keka

Beli 4x bolje izgleda i mnogo je zahvalniji za odrzavanje.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MitarMrgulic

Daj Keka, nemoj mi kvariti odluku :)

I meni se svidja bijela, ali kad su ovako oprani i uglancani, vidio sam jednog na parkingu, onako u every day izdanju, nesto me nije impresionirao...

Hajde sad, boja je najmanje vazna, bitno je da slusa :)

Keka

Bela nece (vidljivo) matirati i izbledeti.

Mog malog plavog sam kupao 3x u poslednja 3 dana  :bonk: (blato, ptice, so)
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljota

Nesto o plavoj boji:
           - svetloplava, plava, tamnoplava, neboplava, kraljevska plava,............. :respect:
Nesto o beloj boji:
           - prljavo bela, cisto bela.      :ne:

slavko_bgd

"Šerpa-plava", "džezva-plava", "pandursko-plava"  i "muzlica-plava" .

"krem - bela", "svetlo - bela" i "j'be kevu al' je bela" .   :D

Ljota

 :doh:  Zaboravio si: - umivaonik bela, kenef bela, cucavac bela, bide bela,...........   :dobro:

Veterinar

... i tvoje belo nije belo bela.

Highlander

Interesantno. Keka vozi plavi automobil, a tebi savjetuje bijelu boju, ja vozim bijeli, a htio sam ti prije napisati kako mi plava boja na ovim slikama djeluje nekako - elegantno, da ne kažem "gospodski".
Bilo kakva prljavština će biti vidljivija na plavoj, ali bilo kakav "naknadni" detalj (zaštitne lajsne, naljepnice, deflektori vazduha, ...) koji budeš dodao na auto, neuporedivo više će doći do izražaja kao crni detalj na bijeloj boji, nego kao neki "svijetli" detalj na tamno plavom automobilu. BTW, potpuno subjektivno mišljenje, ne daj se "razočarati".  :ziveli:
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Loganovac

Pričamo o boji. Verujem da je ova moja bordo metalik jedna od najzajebanijih za održavanje, ali je ne bih menjao, pogotovo od kako imam kvalitetan self-service za pranje u gradu - za 150 dinara sija ko pasje m*do. Opšte je poznato da je siva metalik u raznim nijansama veoma zahvalna po tom pitanju, ali vrlo interesantno da to važi i za belu, koja je čest izbor pri kupovini službenih vozila, em je najjeftinija em neka srednja zaprljanost ne bode oči kao na drugim, tamnijim bojama. Slažem se sa ovim što napisa kolega Highlander da na belom autu kojekakvi dodaci mogu još lepše da dođu do izražaja - na kraju krajeva dolazimo do nepobitne istine da neko voli popa a neko popadiju i tu se priča završava. A ima i onih koji vole 300-400 evropskih novčanica više nego custom metalik boju  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Goky

Kada sam kupovao Stepway nije mi se davalo 400 evropskih novčanica preko i uzeo sam beli. Po mom ličnom mišljenju Stepway-u bela odlično stoji, ako bih uzimao metalik u obzir bi došla Azurite plava. Mada, na slikama sam video jednog u narandžastoj u Freedom paketu i ne izgleda loše, mada tu bi bila dobra dvobojna kombinacija tamno siva ili crna + naranžasti krov.
Što se tiče ovog MCV meni je lepši onaj plavi.
Ali to je već sve stvar ukusa.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dragstar

Dugo nisam posjecivao ovaj forum , pa se tek sada javljam!
Kod mene je Duster te mornarsko plave (besplatne) boje, 1000 KM nisam htio da doplaćujem za neku metalik, a bijeli mi je "anemičan" i onda sta je tu je , plavi!
Moram reći da sam zadovoljan kako izgleda i niti jednog momenta se nisam pokajao.
Takođe, oprema je Laureate, ali isto tako nisam doplaćivao za one srebrene umetke naprijed , nazad i na retrovizorima, tako da je auto "ispao" po mom ukusu, decentno taman, pogotovo sto su i alu felge tamno sivkaste, a u unutrašnjosti, oko ventilacionih otvora tamno srebrnasti ukrasni krugovi...