400 000 km okruglo

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Evo slika pa ću ponaosob iznijeti utiske o radu raznih sklopova i sistema.






Motor : Jednostavan i dugotrajan. Jedini problem je bilo "utapanje" leptira gasa. Malko sam zavio šarafčić koji određuje nulti položaj. Sistem za podmazivanje izvrstan isto kao i sistem za hlađenje. Auto nikada nije imao povišenu temperaturu u vožnji a vozio je prikolicu šahtova za trebinje po najvećoj vrućini prošle godine.
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Bravo počele da se edituju i slike :lux:

Zoki kakve su ti to bele tačke oko brzinomera?

Ne znam što si slikao gumu ali mi liči na po šari na Continental Eco contact 3, juče ih skinuo sa Punta (stavio zimske), bez problema prešle po 75.000 km.

Zoran

Gume su iz prve ugradnje i vožene su svako ljeto. Odokativno su prešle oko 250 000 km svih 5 zajedno. Pošto sam i rezervnu koristio povremeno.
Sam svoj gazda - vazda.

VaskezNS

Kratko i jasno - bravo !

Putničko vozilo uspešno transformišeš u radno i dostavno, bez gubitka performansi. Svaka čast.  :respect:

P.S. stavi i neki br. telefona ili svoju www adresu na prikolicu, kada već prisutna reklama  :wink:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Veterinar


Zoran

Transmisija: Na nivou zadatke. Kvačilo izvrsno. Mjenjač na temperaturama ispod -20 °C malko zapinje pri ubacivanju u 2. gu  i  5.tu.  Poluosovine su dobro rasklapane i bit će ubrzo zamijenjene.
Sam svoj gazda - vazda.

bocca

Sjajno, svaka čast.
Samo jedno pitanje. Kažeš nikada nije imao pvišenu temperaturu u vožnji?!? Šta to znači na našim tablama? Da nikada nije pokazao 6 crtica???

Zoran

Nikad nije pokazao 6 crtica niti je upalio lampicu na instrument tabli. Ventilator upali po potrebi.
Sam svoj gazda - vazda.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

speedo

Svaka čast na kilometrima - valjalo je ih je sve odvoziti. Dačija je dokazano kvalitetna, ali ova je imala i pravu domaćinsku brigu :aplause: :wave:

Zoran

Sistem za upravljanje : 2 x pomazana letva volana uljem za mjenjač. Zamijenjena jedna krajnica. Volan se dobro oljuštio.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks


Zoran

Sistem ogibljenja : izvrstan omjer udobnosti i čvrstine. Fabrički su amortizeri i opruge kao i lijeva lafeta. Prepakovana je desna lafeta i zamijenjeni su aksijalni ležajevi.
Sam svoj gazda - vazda.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

saša61beograd