stepway 0.9 tce 2015

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Aaaa tooo...  :doh:

Ja reko' da ne misliš na razrađivanje motora...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dacijas

Pozdrav svima,

  Nisam se javljao oko mesec dana sa utiscima o autu i ako nemam opravdanja jer sam bio tri nedelje na bolovanju ali sada ukratko da sumiram još neke utiske.
  Posle dve nedelje čekanja stigla ručica sirene i zamenjena mi u servisu uz uvažavanje garancije.Ova nova mnogo lošije radi-sirena sada radi ali ručica je mnogo tvrđa,krcka kada se pale svetla,pogotovo maglenke a žmigavci se uključuju duplo teže.Žao mi je što sam menjao staru samo zbog sirene,pogotovo što sam u međuvremenu pogledao na youtube kako se taj nedostatak otklanja(prekinuta je najverovatnije neka žičica u samoj ručici i treba zalemiti novu).No sad je tako kako je oni su stavili nov deo pa ćemo videti koliko će izdržati.
  Potrošnja po sledećim rezeorvarima posle prvog i  6,66L/100 Km : drugi 7,71;  zatim treći 6,51 (ali sve vreme u eko modu); poslednji  7,13 ali vreme je hladno i moram ujutro malo da zagrejem auto zbog dece. Uključujem povremeno i klimu da odmaglim prozore...Sve u svemu realno troši 7L/100 km i to je to.Ako ove zime generalno ne bude problema sa kvalitetom plina kao prošle ,na proleće verovatno ugrađujem uređaj za tng ali to je neka druga priča.
  Osim toga ostalim sam uglavnom zadovoljan i više nego što sam očekivao i smatram da sam dobro postupio što sam kupio ovaj auto.Čak i oni koji su me zezali što sam uzeo Daciu,kad vide auto uživo priznaju da im se mnogo sviđa i da je dobra kupovina za te pare.
  Rešio sam i muziku pre nedelju dana sa jednim Pioneer-om koji svetli narandžasto isto kao i instrument tabla (baš sam bolestan,mogao sam taj isti radio platiti 1000 din manje ali sa crvenim osvetljajem :40:) i sad je tek kompletno uživanje u vožnji(slika u prilogu).Od originalnog uređaja sam odustao zato što bi se morala menjati kompletna maska a to nisam našao po pristupačnoj ceni čak ni u inostranstvu.Sve u svemu lepo izgleda i ovako.
  Imam malu zamerku na prednje patosnice što ne idu prema gore malo vise ,da se ne bi prljao tapacirung barem kod suvozača kad ispruži noge ali tako je valjda to rešeno.
  Druga zamerka , malo ozbiljnija je što se zadnja klupa ne preklapa ili ja to ne znam da uradim.Naslon je deljiv ali samo se presavije preko klupe a klupa ne može kao kod starog saxa da se preklopi ka prednjim sedištima i da se na taj način poravna prtljažni prostor kad se spuste nasloni.Može li mi neko odgovoriti da li je kod svih tako ili samo u ambiance verziji ili ja nisam pronašao caku?
  Ako neko ima korisničko uputstvo za ovaj model (2013-2016) u PDF-u molio bih da mi prosledi jer ne znam još ni značenje signalnih lampica(uplaši me juče znak za slab pritisak u pneumaticima,pošto pri proveri pritiska na pumpi mi je neispravan aparat izduvao malo gume i dok nisam na internetu pronašao šta je malo sam se uspaničio   :ha:), a kamo li neke važnije stvari.

  Srdačan pozdrav do sledećeg javljanja!



Veterinar

Mogu da ti dam uputstvo na nedelju dana, više je nego dovoljno da sve proučiš.
  Sedišta se preklapaju, ali je loše što je naslon deljiv, ali klupa ne. Ako hoćeš ravan prostor moraš sedalni deo podići uspravno (uvuces ruke između sedalnog dela i naslona i dignes sedalni deo pod pravim uglom, a onda na njega oboris naslone, samo prvo skini naslonjace za glavu).

Goky

@dacijas evo ja sam ti telefonom odskenirao deo iz uputstva gde se nalaze kontrolna svetla.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dacijas

Pozdrav ponovo,

Želim da se zahvalim Veterinaru i Goky-ju na brzom javljanju i pomoći i da se izvinim ujedno što nisam brže odgovorio .

  Veterinar,nisam probao ponovo da izvučem klupu, stalno zaboravim ili nemam vremena a kada sam dovezao auto posle kupovine znam da sam zavlačio ruke i probao sve moguće ali nisam pronašao nikakav patent.Probaću svakako ponovo prvom prilikom pa se javljam povodom toga.Ono uputstvo bi mi značilo ne znam samo da li je od Sandera ili MCV-a,tj. koliko se razlikuje od ovog mog automobila,predpostavljam da je MCV najnovije generacije a Sandero iste kao Stepway i  ako je motor u prvom slučaju isti a u drugom sve istalo? :hm: Ja ne verujem ni da je ovaj motor EURO 6,mislim da je tek od 2016-te ugrađivan takav ali pretpostavljam i da je to samo softverska razlika. Treba ovih dana da odem kod Stojanova na servis pa ću ih pitati za uputstvo,ako nemaju poslaću poruku na pp ili e-mail pa ćemo se dogovoriti pošto si voljan da mi pošalješ.U svakom slučaju mnogo hvala.
  Goky,takođe mnogo hvala na brzom odgovoru i pomoći,značilo mi je da znam šta sve može da se uključi od signalizacije na instrument tabli da se ne stresiram ponovo zbog banalnosti.Ovih dana mi je treperila na kratko i lampica za ESC/ASR,verovatno zbog manje klizavosti na putevima pa pretpostavljam da onda imam i to ugrađeno :ces: (laik).

  U prilogu šaljem i slike ogrebotina na suvozačkim vratima,uslikane još pri kupovini koje sam hteo poslati u prethodnim javljanjima,čisto zbog realnijeg prikaza auta.Inače vise ih ni ne zagledam,jedino kada sam perem auto što nije baš često od kako je zahladilo.Ne znam još uvek da li da to saniram,ofarbam cela vrata ili ne diram ništa i tu odluku odlažem do daljnjeg.Više me brine potrošnja koja polako raste do čak 7,8 L/100 Km po poslednjem rezeorvaru (sipano sinoć) i sve mi više daje argumenata za ugradnju plina,ali neću više da smaram sa tim pošto i onako čekam proleće za taj poduhvat.

Laku noć svima!


 


bugi

Ne saniraj ove ogrebotine, bolje da ti ostane duze fabricka boja na vratima. A i dobro je zbog malera :bonk:
Za potrosnju, normalno je da malo poraste zimi...

dacijas

Pozdrav svima,

  Ovih dana odradio redovan servis kod Stojanov d.o.o. i tom prilikom promenjene i prednje kočione pločice.Po knjižici se na 60.000 menjaju i svećice ali pošto dotle imam još oko 5000 km odlučio sam da sačekam,jer će možda trebati neke drugačije svećice za plin ako ga budem ugrađivao,mada su mi tamo rekli da iste idu i za plin. Oni i dalje ne preporučuju ugradnju plinskog uređaja jer imaju gotovo svakodnevno na servisu neki auto sa poznatim problemom mada ne kao prošlu zimu ali... Očigledno ovaj problem još nije rešen i stvarno sam uveren da je sve to samo do kvaliteta gasa na našem tržištu. Razum kaže jedno,novčanik traži drugo  :whistling: ! Opet,na Saxu je samo jednom bio problem prošlu zimu na -17 stepeni kada nije hteo da prebaci na gas ali ništa nisu našli na servisu niti su menjali,niti čistili-rasklopili sve i sklopili,uređaj proradio i radi ko zmaj i dan danas,samo što ga ja za svaki slučaj ujutro kad je hladno ručno prebacim na plin tek kad kazaljka za temperaturu pokaže da se počeo grejati motor(posle 6-7 Km) ili malo ranije ako sam izašao na auto put i postigao veću brzinu,najčešće posle 10-tak minuta.Inače uređaj je od jeftinijih tada - STAG ali eto između 70 i 80.000 Km sam prešao sa njim bez većih problema.

Uspeo sam po preporukama Veterinara da preklopim zadnju klupu,tačnije preklapa se samo tapacirung tako da kada se spuste nasloni nije baš ravno,razlikuje se nivo za debljinu naslona,no opet je i to bolje rešenje.
Obećali su mi u servisu da će poručiti jedan primerak uputstva za mene (nemaju elektronski) pa se nadam da će to stići u dogledno vreme, ako ne-biću slobodan da zatražim na zajam radi kopiranja.

Da li je neko primetio promenu zvuka motora posle servisa?Navikao sam da se kod starog auta štrecam na razne zvukove pa sam možda i sad malo paranoičan ali kao da se sad javlja neki metalni zvuk poput zujanja  koji se ranije nije čuo.Možda je malo podignut ler-gas,sve mi neprijatno da davim ljude u servisu za koje inače imam samo reči hvale.Verovatno ću se navići ovih dana ili ću ipak svratiti da ga poslušaju stetoskopom  :bonk:. Šalim se malo.

Pozdrav još jednom

Vladan P

Citat: dacijas poslato 08.10.2017. - 21:45


  Gume na njemu zimske,izgledaju odlično samo niko od prijatelja nije čuo za tog proizvođača-ORIUM , made in Srbija!


http://gumededra.com/vest/taurus-i-orium-zimske-gume/

Zajedno smo skupa !

michaeldacia

Zanimljivo za tu lampicu za pritisak u gumama je to što je nema u uputstvu :)  A pisao sam već, prvi put mi se upalila u najgoroj mogućoj nedođiji u Srbiji, jedva sam shvatio šta je i kako se gasi uopšte (iako sam ja imao uputstvo sa sobom). U svakom slučaju, ja ne bih previše značaja davao istoj (kako su već zaključili iskusniji članovi na forumu, u pitanju je samo softverska kalkulacija) - meni se nekoliko puta upalila, iako nikad nije bilo ništa bitno. Eto, sinoć mi se upalila, gume vizuelno izgledaju sasvim ok, nisam još stigao do pumpe da proverim.

Veterinar

Vraćam film, meni se do sada upalila više puta, najčešće dan-dva (ali ne znam u kilometrima) nakon zamene točkova (letnji / zimski).

Interesantno mi je bilo ispratiti kako sistem reaguje. Pre dva meseca, kada sam montirao zimske gume, auto je bio pod ručnom, lagan gas (1000 obrtaja) , podignuta jedna strana vozila na kojoj nije bilo prednjeg točka. Do sada mi se dešavalo da zapeknu zimi alu felne i glavčina, pa sam sada ošmirglao i namazao naležuće površine. E sad, šmirglanje glavčine je bilo najlakše izvesti naslanjenjem šmirgle na glavčinu i laganim davanjem gasa. Kroz par sekundi čulo se i popalilo sve živo. Naravno, čuje se zvučno upozorenje, jer registruje "vožnju" pod ručnom, pali se lampica proklizavanja, ali posle desetak sekundi pale se (i ostaju upaljene do reseta) lampica za problem sa pritiskom u gumi/gumama i ona cik-cak lampica.