Sandero 1.2, 2014. god.

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

 :nami:

Jako brzo je proletela godina. U međuvremenu od vanrednih situacija imali smo zamenu akumulatora, a od redovnih mali servis kod našeg drugara Hobbiste. Pošto sam automobil kupio bez konsultacija sa majstorom bio sam zadovoljan kada je majstor Hobbista auto ocenio kao odličan, a remenove kao nove. Auto se pokazao kao odličan za grad i međugradske relacije, a bučan za autoput na kome je bio samo jednom. U proteklih 670km zabeležili smo prosečnu potrošnju od 7.15 l bmb/ 100km. Od toga je dve trećine bila gradska vožnja, a trećina vožnja do Obrenovca i Barajeva (dvaput) i nazad. Gotovo celu tu kilometražu prešao je sa uključenom klimom, pošto se u tom autu stalno vozi beba, a nekoliko sati je odradio u mestu sa klimom (nekoliko minuta pre svakog polaska, da se ohladi auto; u toku svake vožnje bi se stalo da malac popije mleko, a tada auto radi petnaestak minuta u mestu; ako dete upadne u san, jedno od nas roditelja izađe iz auta u nabavku potrepština za domaćinstvo ili zidanje kuće, a drugo je sa bebom koja spava dok auto radi zbog klime), tako da je malo reći da smo prezadovoljni potrošnjom. Ne znam kakva je bila potrošnja van letnje sezone, nisam punio do vrha jer se manje vozio auto.
  Korozija u blizini čepa rezervoara je na identičnom nivou kao pre godinu dana (diskretan krug oko jednog šrafa), što mi se sviđa.   :to:  :wave:

MitarMrgulic

Odličan je to auto i odlična potrošnja  :too:

Koliko ima sad pređenih km?

Malo me je iznenadilo da tvornički akumulator nije izdržao bar 5 god. ali šta je tu je :)

Veterinar

142500 km, ako se ne varam.  :wave:

Andrix

lepo opisane akcije u i oko kola.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

kiconix

Kako on zna da opise,  ocekivao sam vise akcije u kolima.  :Smiley:
Kume, morao sam.

Veterinar


dekiv68

Citat: Veterinar poslato 30.08.2018. - 07:27
142500 km, ako se ne varam.  :wave:
Lepo predjena kilometraža.  :too:

Andrix

auuu a ja za punih 5 god samo 34000
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Auto je danas prodat. Dat je kao avans prilikom kupovine drugog automobila, posto nam se porodica od kupovine Sandera povećala za dva člana, pa se ukazala potreba za većim automobilom. O tome ću pisati u drugoj temi, ali bih naglasio da sam nakon godinu i po (ili po godištu dve godine) auto prodao po ceni po kojoj sam ga kupio.  :to:

Zoran

Čestitam za tako uspješnu prodaju.
Priču ovog tipa nisam čuo od devedesetih godina kada su se Golfovi dvogodišnjaci prodavali po cijeni novih.
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Ispada da Sandero 2 i sa motorom 1.2 odlično drži cenu :lux: