Kablovi za paljenje

prethodna tema - sledeća tema

silent

Želim da imam, zlu ne trebalo, kablove za paljenje u kolima. Da li su ovi kablovi dovoljno kvalitetni, i da li ima potrebe da uzimam presek kabla 35mm2 ili je i 25mm2 dovoljno?

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/dodatna-oprema/starter-uredaji-busteri/kabel-za-startovanje-25mm2-3m-detaljno

http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/dodatna-oprema/starter-uredaji-busteri/kabel-za-startovanje-35mm2-3m-detaljno

Zoran

Jako pametno razmišljanje pred zimu. 300 A je sasvim dovoljno. Anlaser vuče max.  150 A. Koliko ja mislim.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Jako je teško samo na osnovu slike suditi, ali izgledaju veoma solidno, baš kao i cena.
Keka to beše napravi maltene za dž, a vrši poso?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

#3
Ako je 6m kabla 35mm2 (2x3m) plus kljesta tesko 3 kg...onda je cista plastika. Metar 35 ima oko 400g, plus klesta i ostalo...

Tesko je suditi po slici, dok se ne vidi presek kablova, niko nista ne moze da tvrdi, a na etiketama mogu da pisu sta hoce.

Najbolje i najsigurnije je napraviti sam. Metar 35 je oko 400 din, klesta su oko 500, i na kraju znas sta imas.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

6m x 400gr + 4 x klješta ~ 3kg, slaže se sa deklarisanom težinom, rekao bih

Kad vidim šta se prodaje ovde , ovi kablovi iz akumulator-šopa mi deluju sasvim ok.

Da li je max. opterećenje do 300A dovoljno?

szs

@silent
Ja imam neke od "pre rata" Kineze. Tanki kao olovka ali rade posao. Ostaviš malo da se dopuni akumulator primalac, jedno 3 min, i pali i tako ako nije skroz mrtav. Jeste da traje tih 3 min duže ali radi.
Nećeš ti da pokrećeš Dajca, avion ili podmornicu preko tih kablova?
Ako nećeš, sasvim je dovoljno i 200A
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

hobbista

CitatMaterijal izrade: Aluminium - Bakar

Meni se ovo mnogo ne sviđa. Ako se ne varam, u ovoj vezi ima nekih prelaznih otpora?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

silent

Mozda su kljesta od aluminijuma?

Vihor

Bitne stavke, da su klešta dobra-jaka opruga za stezanje, da je izolacija više gumena, plastika se isposti, ispuca pa imate gole provodnike što zna da napravi vrlo neprijatnu situaciju, i ja krajeve nikad ne lemim već stavim papučicu, stegnem i nema zezanja tu više. pre startovanja vizuelno pregledati kablove, ne koriste se često.

300A, ihaaa, sasvim dovoljno. (za dačije)

i na kraju, kada se "povežu" akumulatori obavezno, ali obavezno, poričati sa komšijom 2-3 minuta kako je, šta ima novo, kako švalerka.....pa tek onda pokušati verglanje. i ako neće, batali, ne silovati!
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Ja imam drugi problem, odlicne kablove koje sam napravio, ali mi je akumulator u autu kao malo veca baterija za daljinski - 32 Ah, tako da u startu otpada bilo kakvo paljenje tudjih kola na kablove.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!