Remont Landirenzo isparivaca (zamena membrana i zaptivaca)

prethodna tema - sledeća tema

blagojevic

Pozdrav!
Doslo vreme I za ovaj poduhvat, pa da cujem I od vas neko misljenje.
U pitanju je Landirenzo LSE 98 isparivac (Class 1/2A). Generalni uvoznik Landirenzo-a za Srbiju vise ne prodaje setove za reparaciju fizickim licima vec samo servisima  :hm:(tipicno p*derisanje, ako se ja pitam). Elem, gde mogu da nadjem originalne setove za reparaciju? Nasao sam na netu firmu u Knjazevcu koja ima na stanju setove Bugarskog proizvodjaca "Memtex". Ima li neko iskustva sa njima I da li su za preporuku ili ne? Cena Im je negde ispod hiljadarke. Usput, sam bih radio zamenu membrane, ali ne bih da ustedim "crvenu" I da stavim neko djubre pa da bude skuplja dara nego mera...

Pozdrav I unapred  hvala!

slavko_bgd

Nije u pitanju pe*erisanje nego se radi o tome da se SE81/LI98/LI02 podešavaju nakon zamene membrana i da neko ko nema potreban alat i znanje ne može da uradi reparaciju kako treba. Dalje, oprugu za podešavanje radnog pritiska koja vremenom oslabi Landi(renzo) nikada nije prodavao, tako da se dešavalo da nakon zamene membrana nije moguće podesiti radni pritisak. Ukratko- zamene se membrane a uređaj radi čak lošije nego pre reparacije.

Ako je isparivač prešao više od 150kkm - ja bih ga zamenio istim ili drugim.
Sa Memtex membranama/setovima sam imao loša iskustva: setovi su bili nekompletni i kvalitet membrana je bio loš u poređenju sa originalima. Jeftiniji su bili 30-50% po izjavama mušterija. Moje mišljenje je da se to ne isplati.


blagojevic

Potreban alat imam, a posto (silom prilika) cackam sam mehaniku oko auta a usput i radim kao mehanicar, mislim da reparacija nece biti problem. O kakvom podesavanju je rec (nakon zamene membrana)? Sto se opruge tice, ako je vec nema u setu, to je sto je, ostaje nadati se najboljem.
Znaci, izbegavati Memtex. Usput, na isparivacu stoji LSE98, a u papirima koje sam dobio nakom ugradnje gasa stoji da je isparivac tipa LI02. Jel se tu radi o istom isparivacu, ili je serviser ''izlupao'' tip na papiru? Za koji isparivac ustvari trebs da trazim set?

slavko_bgd

#3
Za LI02. On se podešava nakon reparacije preko dijagnostike za plin.

blagojevic

Slavko, mozda sam dosadan, ali da te opet pitam jel ima razlike izmedju LI02 i LSE98?

slavko_bgd

LSE98, ako se dobro sećam, je bio Landijev elektronski vakuumski isparivač. On je modifikovan i od njega je nastao LI02.  I ako ne grešim, homologacija LI02 je zapravo ekstenzija LSE98. To bi objasnilo ono što ti piše u papirima. Izguglaj na netu po fotogtafijama oba naziva pa uporedi sa svojim isparivačem.

Dalje, sam LI02 ima unutra razlike u mehanizmu spoja između membrane i poluge. Dešavalo se da Memteks set ima tip membrane koji ne odgovara tipu koji je u isparivaču a znam da u tom kompletu, za razliku od originalnog, se ne dobija i poluga. To znam na osnovu svog jednog iskustva. Desilo mi se da je klijent doneo set i kad sam otvorio isparivač- završio sam u ćorsokaku.

Probaj da zamoliš nekog od servisera u svom gradu da ti kupi ili ako ima kod sebe da ti proda original set.


blagojevic