Imate li atest u kolima?!

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Takođe potvrđujem, tako sam registrovao Punto pre nego što sam uradio reatest (atest je bio važeći u periodu 30 dana pre isteka registracije). Vozio sam bez problema čitavu godinu i reatest uradio u AMSS pred sledeću registraciju

kako u inostranstvu dokazujemo da imamo važeći atest ili fabrički ugrađeni plin (Makedonija, Grčka, BiH).

koju stranu/ strane treba kopirati iz CoC jer je ono podebela lična karata sa svim podacima o vozilu

Loganovac

Oni su malo normalniji od nas pa ih zanima samo zeleni karton.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Slažem se sa tobom. Par slučajeva za koje sam čuo da su imali velikih problema bilo je vezano za Hrvatsku i Mađarsku. Ali - zajedničko svima je bilo da uopšte nisu imali atest. Verovatno da im je bar bilo upisano u saobraćajnu "benzin-gas" da im ne bi ništa više tražili... :ne:

kovdejan

Nije baš vezano za temu, ali ajde...

Naročito me nerviraju ovi novi zapisnici policije u kojem nemaš pravo da napišeš svoj komentar, nego imaš pravo da se žališ kod sudije za prekršaje, a žalba se plaća. Ranije je bilo polje na kojem odmah upišeš svoju primedbu i to se smatralo kao uložena žalba. To me je jednom prilikom spaslo kazne. Naročito mi je drago što sam se tad izvukao jer je dotično službeno lice bilo neopisivio bezobrazno, pri tome je lažno zapisalo činjenice i gledalo na sve načine kao i u ovom slučaju da po svaku cenu ispuni "normu" za taj dan. Sada imaš pravo žalbe, a ako dobiješ slučaj, mislim da se novac za žalbu ne vraća nazad. Mislim da je cena žalbe bila oko 1500 dinara. Bukvalno se ne isplati da se žališ na ove male prekršaje, čak i ako si u pravu, jer je mala razlika između žalbe i kazne kada se plati u roku od 8 dana, a u prvom slučaju rizikuješ da platiš i kaznu i žalbu... Kao smišljeno za otimačinu para...

kiconix

Tvoja jedina mogucnost je da zapisnik ne potpises, onda lepo kod sudije pa kako bude.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.