Imate li atest u kolima?!

prethodna tema - sledeća tema

jasho

Pozdrav TNG-aši, sinoć na putu za NS u Sremskim Karlovcima, zaustavi me policija i kreće: Jeste li pili? rekoh nisam, jeste spremni da se testirate, rekoh jesam, imate li svu opremu, rekoh imam, otvorite gepek da pogledamo, otvorih gepek, uze prvu pomoć gleda datum, (sve ok, važeća je), gde vam je razervni točak, rekoh nemam , ali imam set za krpljenje, imate pogon na TNG, rekoh imam, dajte mi atest, ja rekoh nemam ga kod sebe, (atest urađen pre mesec dana i u AMSS u Ruzveltovoj kad sam pitao za novi  mali zeleni papir rekoše mi ukinuto, pošto sam pitao i za novu nalepnicu koja ide na staklo, rekoše mi ne treba ukinuto, pitah šta nosim sa sobom kaže ništa imaju sve u sistemu, samo na tehnički nosite ovaj novi sertifikat sa hologramom). Kaže čika pandur dužni ste da imate atest, krenuh da mu objašnjavam da sam uradio pre mesec dana , da mi je kući, da su mi ovi iz AMSS rekli da ne treba da nosim da je sve u sistemu, kaže gospodine za ne posedovanje atesta da ga pokažete službenom licu kazna ako je odrađen isti 5000 din, za vožnju sa ugrađenim tng bez atesta, a da stoji da je vozilo samo na pogon na benzin skidam tablice, kod sudije za prekršaje, od 6000-30000 din kazne.
Rekoh super  :ranting: :ranting: :banghead:

p.s. inače tražili su bilo šta na šta mogu da se kače da pišu kaznu, a jedno tri patrole na putu NS- Bg, jedna u inđiji meri brzinu i kontroliše, ovi u karlovcima, na ulazu u NS isto

Loganovac

Meni je rečeno da sam dužan da onaj A4 list atesta uvek imam u kolima i imam ga.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

A da li na sadašnjim uverenjima postoji nalepnica koja se odlepi sa uverenja i zalepi na B stub? Ako se dobro sećam, nalazila se u donjem delu uverenja.

jasho

#3
Ja je nisam video, ima nekakav hologram sa nekakvim slovima po seloj širini ali ne znam da je nalepnica?

Nego platih malopre 2500 din, kolega me sad ubeđuje da još moram da im pošaljem poštom kopiju uplatnice, on je slao za Kikindu kad platio kaznu koju je dobio zbog prekoračenja brzine kod sudije za prekršaje?!

kiconix

Ne moras da saljes ali moras da sacuvas uplatnicu.
Ako nisu azurni kao sto nisu mogu da ti traze dokaz o uplati jednog dana.

Aleks

To sa hologramom bi trebalo da bude perforirano da može da se odlepi sa uverenja i zalepi na auto i služi kao dokaz policiji za urađen atest. Ja sam taj deo odlepio i plastificirao jer je od običnog papira i posle prvog pranja auta bi se oštetio.

Raja

Jasho, tu nalepnicu o kojoj ti priča Alex, treba da odvojiš sa Potvrde o ispravnosti uređaja i opreme za pogon vozila na TNG i zalepiš na B stub. Da 'prostiš, tu se nosi.

Moj atest istekao 01.07.2017. Potpuno sam zaboravio da moram ponovo da ga radim. Kao i da ugradim novu bocu jer staroj ističe deset godina a izgleda kao nova.
Registracija mi sad u avgustu. (Pa ko će sve to da plati?!?)

jasho

Sa spoljašne strane da se stavi? jel piše to negde, na toj potvrdi? Da ne bi bilo posle nisite smeli!
Slikaću atest kad dođem kući, ali mi se čini da nema nikakve nalepnice? :ne:
Da te ,,obradujem'' Čika Rajo, pošto sam imao neke ,,prepravke'' pre reatesta, ugradnja boce od obična od 6500 toro od 9500 pa do nekih 11000-12000 din i to bez multventila, multiventil klot za toro bez ugradnje 5400 din  sa ugradnjom oko 6500 din najjeftinije što sam video. :(

Aleks

Pazi, ja sam je plastificirao i na pozadini zalepio dvostruku lepljivu traku ali je nikada nisam zalepio već sam je nosio uz dokumenta. Ako se dobro sećam, rekli su mi da se ona lepi na B stub ispod brave, da gleda ka A stubu.

szs

Da imam takve probleme keve mi ako ne bih plastificirao sve potvrde i držao u kolima + bris iz b...e nek se nadje. Pa kad pita za šta je ovo a ja..."da možete i dalje da j....e bez straha"
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

saša61beograd

Nepotrebno!Policija ne zna za strah!

Raja

Jasho, nalepnica se lepi sa unutrašnje strane na B stub. Meni je, kada sam izvršio reatest i pitao šta sa nalepnicom, rekao službenik AMSS-a.


A za ovo drugo si me baš obradovao  :aaaa: :suicide: .

jasho

Jel ovo dole u donjem uglu? I na koji b stub, vozaca ili suvozaca?

Raja

Da, to je to. Ja sam nalepio na b stub kod vozača a ti nalepi kod suvozača. Mislim da je svejedno.

jasho

Eee, sad upravo zvao AMSS-CMV kažu ništa se ne  lepi, kopirate Uverenje i original nosite samo na tehnički, a kopiju držite u kolima radi kontrole policije?!