Za one s toroidnom bocom - kako ste riješili problem rezervne gume?

prethodna tema - sledeća tema

Aleksabgd


Loganovac

1) nije naveden raspon rupa
2) ako dobro vidim guma je stara 21 godinu!  :doh: (DOT 116 - jedanaesta nedelja 1996.)
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

montenegrino

Da li je copavac dimenzije 105/70R14 bezbjedno koristiti na Sanderu (uz postovanje ogranicenja koje copavac sam po sebi nosi, podrazumijeva se). Mislim prvenstveno na rizike po trap automobila i eventualno neke druge sklopove, jer je ova dimenzija dosta manja u obimu od pravog tocka

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Loganovac

Da, na mestu zadnjeg točka. Znači ako otkaže prednji imaš dva izmene (ćopavac pozadi a zadnji točak napred). Ima tu još jedan problem - nosivost gume. U svakom slučaju pažljivom vožnjom možeš da se dovučeš do prvog servisa.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

radan

Pre neki dan u Steveja ugrađen plinski uređaj kombinacija stag 200 i  tomaseto. Kako da rešim problem rezervnog točka da tražim ćopavac koji se teško nalazi ili da kupin sprej za pumpanje.

kiconix

Stvar izbora. U svakom slucaju tocak je pametnije resenje al da pojede dobar deo gepeka, pojede.

Zoran

Kupi ćopavac i stavi ga na zadnja vrata (Nissan Terano ).
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Kod mene set za krpljenje + sprej+ pumpa za po okolini  na 100 km, za bilo kakav duži šut rezervni točak ili u gepek ili iza vozačevog sedišta u zavisnosti koliko nas je u kolima, ako je pun auto i gepek onda bez njega ali imam AMSS, valjda će da pomogne...

Loganovac

Nije problem naći ćopavca, veći je problem što je obično guma na njemu dves' godina stara.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Citat: jasho poslato 21.05.2018. - 12:59
Kod mene set za krpljenje + sprej+ pumpa za po okolini  na 100 km, za bilo kakav duži šut rezervni točak ili u gepek ili iza vozačevog sedišta u zavisnosti koliko nas je u kolima, ako je pun auto i gepek onda bez njega ali imam AMSS, valjda će da pomogne...
+1

montenegrino

S obzirom da vec duze vrijeme vozim orig.rezervni u gepeku, a nemam neku potebu da ga izbacujem radi prostora,razmisljao sam o varijanti da ga nekako fiksiram u uspravnom stanju uz bok gepeka. Takvu neku varijantu sam bio napravio sa copavcem koji mi vise nije u funkciji. Copavac mi je na knap stao ispod police gepeka,a originalni naravno ne moze (copavac bio 14 incha). Razmisljam o otvaranju rupe na polici u dijelu gdje bi tocak prelazio preko ivice gepeka. Sta mislite kako bi to ispalo i da neko nije mozda pravio takve egzibicije?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Mare

Jel stavljao neko rezervni točak 14 ili čak 13" na Dačiju, kako stojimo sa dimenzijama?
U potrazi sam za rezervnim točkom. Našao sam sledeće opcije a to su ćopavac 125/70/15 i klasični točkovi 165/65/14 i 165/70/13.
Ćopavac najskuplji oko 50€, a ova dva oko 25€.

maestral5747

kod mene pumpa i set za krpljenje original, a nadodao još šarafciger i vijke za krpanje, onu tekućinu ne mislim koristiti

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.