Dokker 1,5dci N1

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Veliki prtljažnik je zakon.  :to:

Прашњави

Овај није велики, овај је огроман!
Пошто имамо мрежу између, буквално може да стане још три пута оволико. Минимум!

Veterinar

Znam.  :to:  Ja sam u Loganu limuzini pola pokućstva vozio, u ovom MCV-u pokućstvo, a ne smem da zamislim da imam veći prtljažnik. Doker je dobar za kampovanje, bio sam sa kamperima iz Italije koji su ga prepravili za to. :) Kad već pišemo o N1, zašto na dostavnim vozilima firmi mora da se istakne (i verujem, poštuje) ograničenje 80km/h? Da li si (ili neko drugi) upoznat sa tim pravilima?

Zoran

Sva teretna vozila do 7, 5 t bruto su ograničena naljepnicom na 80 km/h.
Sam svoj gazda - vazda.

Прашњави

Нама нико није рекао да то мора да се лијепи и да се поштује. Колико знам, ограничење важи само кад се преноси терет, а кад се користи као путничко, мислим да нема везе. Чак нам ни оно "Возило за сопствене потребе" не треба. Не знам тачно шта и која категорија је N1 и да ли постоје још неке категорије у тој категорији  :hm:

Zoran

Sve to zalijepi, jer ako ti policija objašnjavala bit će ti skup savjet. Pod hitno to riješi.
Sam svoj gazda - vazda.

Прашњави

Citat: Veterinar poslato 20.06.2017. - 18:42
Znam.  :to:  Ja sam u Loganu limuzini pola pokućstva vozio, u ovom MCV-u pokućstvo, a ne smem da zamislim da imam veći prtljažnik. Doker je dobar za kampovanje, bio sam sa kamperima iz Italije koji su ga prepravili za to. :) Kad već pišemo o N1, zašto na dostavnim vozilima firmi mora da se istakne (i verujem, poštuje) ograničenje 80km/h? Da li si (ili neko drugi) upoznat sa tim pravilima?

Не, не, имали смо и ми MCV до прије мјесец дана. Ово је малтене дупло веће. Погледај слике што сам постави. У MCV-у су могла да стану три кофера један до другог, овдје четири. Значи, барем 20cm је шири. Плус је дубљи. Причам до покривке.

ivan-bgd

Tebi i ne treba smeštaj za GR.  :lau:

Прашњави

Citat: Zoran poslato 20.06.2017. - 21:29
Sve to zalijepi, jer ako ti policija objašnjavala bit će ti skup savjet. Pod hitno to riješi.

Мораћу да то провјерим у полицији.

:to:

zzechner_sk

Provjeri svakako, ali mislim (a "misliti je drek znati", što bi rekao jedan od mojih drugova još iz djetinjstva) da "teretno" sa svim tim specifičnim oznakama obvezno samo kad je registrirano na firmu, odnosno obrt (samostalnu zanatsku radnju kako se to kod vas zove)...
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

Zoran

Pa zar se vozila N1 mogu registrovati na ime?
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

 :ne:  To i mene zanima.

Прашњави

Citat: Zoran poslato 22.06.2017. - 04:45
Pa zar se vozila N1 mogu registrovati na ime?

Наш је на фирму, али ако је таксиста, рецимо, онда ваљда иде на име. При томе, наша фирма је програмерско-пројектантска, нема ту неког терета за превозити.

Zoran

Taxi je prevoz ljudi i prtljaga a autoprevoznik je prevoz tereta i pratioca tereta ako ga ima.
Sam svoj gazda - vazda.

Прашњави

Ево још мало сличица.
Докер има доста функционалних претинаца и полица. Полица на кокпиту, испод њега ког сувозача, претинац испод ње, у врата може да стане солидан број стварчица, има и један мали претинац за документа код возачевог лијевог кољена, велику кровну полицу изнад сунцобрана и још једно мјесто за упаљач, веома функционално за садашње генерације дјеце која увије траже утичницу више за своје мобителе и таблете :)