Dokker 1,5dci N1

prethodna tema - sledeća tema

Прашњави

Ево, да се и ја пријавим са новим возилом. Возили смо Logan MCV са седам сједишта неких 8,5 година и стварно смо били презадовољни.
Сад смо узели Докера са истим мотором.
Након пређених 1600 могу вам рећи да сам одушевљен напретком Дачије у сваком погледу.
Нисам га још истестирао како треба јер је препорука да се не вози преко 2500 обртаја до пређених 1500 километара, тако да сам Београд - Сплит возио око 130 на сат све вријеме.
Удобност, прегледност при вожњи, клима уређај... све је на задовољавајућем нивоу. О величини гепека, за нас, петочлану породицу, и да не говорим. Плус имамо и челичну мрежу између гепека и кабине тако да је комфор на нивоу.

Једина ствар, а то морам ићи да провјерим у сервису, јесте путни рачунар и његов дисплеј. Наиме, на дисплеју се појављује једна ставка плус ниво горива. Температура мотора на контролној уопште не постоји!?!?! Или, ја је на знам да нађем.

Има ли неко искуства са путним рачунаром?

acalisse

Na novijim vozilima, ne postoji indikacija temperature motora.
Vozi sa uživanjem. :jea:

szs

Citat: Прашњави poslato 15.06.2017. - 11:23
Наиме, на дисплеју се појављује једна ставка плус ниво горива. Температура мотора на контролној уопште не постоји!?!?! Или, ја је на знам да нађем.
Misliš 5 stavki pored nivoa goriva?
1) Servisni interval
2) Set Tp
3) Sat
4) Putna kilometraža (reset)
5) Ukupna kilometraža
Biranje preko tastera na vrhu ručice za brisače.

Temperaturu možeš da vidiš preko OBD. Ima tema za to ovde na forumu.
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Прашњави

Да, све то има, али понаособ. Ако укључиш, рецимо, да видиш километражу, нема сата и вањске температуре, само километража и ниво горива.

И, шта је "ОБД"?

szs

OBD = On-Board Diagnostics
Obavezan za sve automobile posle hmmm recimo 1998
Protokol, standard, za prenos podataka koji se koristi na automobilima tzv OBD II
Kucaj u search ovde na forumu ima dosta postova ;)
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Прашњави


zzechner_sk

Čestitam na izboru, boji te želim puno sretnih godina i zadovoljstvo u svakom kilometru vožnje!
Nedavno sam vidio jednog u servisu kojeg su spremali za isporuku, unutrašnjost zaista fenomenalno izgleda.

Ovo što si primijetio na BC jest specifičnost Dacije, mene osobno više žalosti glupost koju su uradili s pokazivanjem
razine goriva. Pretpostavljam da su štedili te ukinuli klasnični mjerač, jer često imam situaciju da npr. prvih 200 km predjem
po lokalnim cestama i imam potrošnju 4,1-4,4 l/100 (motor 1,5; 66 kW), te mjerač pokazuje full rezervoar. Kad tipkam dalje,
pokaže da je potrošeno npr. 8 l (rezervoar 50 l) što bi trebalo da barem smanji za 2 crtice...Očito je iskaz razine goriva
samo grafički prikaz preostale kilometraže koju preračunava iz dotad prosječne potrošnje, a to je loše i ne bi trebalo biti
vezano jedno s drugim!!! Tako npr. kaže da sam prešao 200 km, a programirani doseg još 1050 ili 1070 km (što bi ukupno značilo blizu 1300 km),
a još nikad nisam prešao više od 1080 km s jednim rezervoarom.

Naravno, ako potjeram autcestom, onda rapidno pada i raspoloživi doseg i crtice razine goriva... :badmood:
Ok, svjestan sam da trenutna potrošnja podiže prosjek i naravno da nikad neću dostići "obećanih" 1250 - 1300 km,
no nervira me, a mislim da nisam jedini.

U svakom slučaju, drago mi je da auto ispunjava sve potrebe tvoje porodice pa uživajte i sigurno vam svako putovanje!
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

Прашњави

Хвала!

Да, и мени је на MCV тако показивао. Наспем пун, возам се по Земуну, стигнем на Јахорину (сса. 300km) а ни једна ћиза не спадне. Код Докера је прецизнији и ћизе спадају како ваља.

trajce

 :aplause: uzivajte u voznji   :too:

Veterinar

Uživaj u vožnji, a o svim konkretnim problemima možeš da pronađeš ili pokreneš odgovarajuće teme.  :wave:

dekiv68

Sve najbolje sa novim autom Prašnjavi.

Može li neko da napiše nešto o razlikama između Dokera i Lodgija

Прашњави

Ми смо се двоумили између та два аута. Имали смо ауто са 7 сједишта (МЦВ), а нас је петоро, и контали смо да узмемо следећи са истим бројем сједишта. Онда смо сконтали да нам, кад монтирамо три дјечија сједишта, трећи ред не значи много јер бисмо морали вадити барем једно сједиште да би неко ушао у трећи ред. Затим смо се базорали на гепеку, пошто нас је, јелте, сада петоро.
У старом МЦВ-у, могли смо да поређамо 5 кофера, а да ја видим задњу шајбу преко, у Докеру може 7.

:dobro:

ivan-bgd

Ubaci i neke slike..

Прашњави

Још нисмо изнијели оних 17 кофера и триста кеса из аута (плус 4 мрежице за рибе  :) ), па кад то урадим.

Прашњави

Све ово стане у ово. И још има мјеста...