Središnji naslon za ruku

prethodna tema - sledeća tema

Keka

#375
Ako hoces normalan naslon, nemoj da gledas mrtve Kineze, trazi Armster. Kinezi su po radnjama vec od 1000 din, ovo na ebay je dranje.

Spider auto u Bg ima pristojne naslone i pristojne cene za kvalitet koji nude. Roba je Madjarske firme Rati (www.rati.hu) koji su izgleda nasledili Armster.

Uzeo sam za karting, bila je malo jaca cena, ali daleko povoljnije nego u servisu, zadovoljan sam kvalitetom, dizajnom i funkcionalnoscu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


lovac

Citat: Lazar@ poslato 01.04.2017. - 16:58
Koliko dugo imas taj naslon?Da li se covjek moze normalno osloniti na njega ili imas osjecaj da ce da se raspadne?


Ugrađen je na 1. redovnom servisu, krajem 2011 ili početkom 2012.

Do ove zime je delovalo da je dobar; malo škripuće kad se malo jače osloniš na njega, ali nije delovalo krhko.
Zimus je puk'o na nekoliko mesta u osloncu, lagani bočni pritisak. Jedino logično objašnjenje je da je loša plastika postala krta na debelom minusu.  :place:

Ili: loš kvalitet - i došao mu je kraj!  :ranting:

Posle moje obrade i servisiranja (ojačanja u kritičnim tačkama), za sada drži. Pitanje je dokle će dvokomponentna plastika da izdrži letnju žegu, i prženje na suncu, pošto nemam garažu.

lovac

Juče ponovo slomih naslon!  :ranting:

Bio je spušten do pola, a ja se nagoh prema prozoru suvozača da viknem nešto komšiji.  :banghead:

Opet ide na remont, jer sada vidim gde sam pogrešio u ojačavanju prilikom prošlog remonta.  :bonk:

ajgor bejzik

Citat: lovac poslato 11.01.2017. - 11:14
Gde si kupio taj naslon?

Ja sam odavno, u ovlašćenom servisu u Pg, ugradio središnji naslon za 80 €, i danas mi je pukao. Pukli su plastični nosači, koji drže naslon za centralnu konzolu.  :conf:
Puče, a bez nekog posebnog opterećenja, kada sam se oslonio na njega, bočno (hteo sam izvaditi nešto iz police ispred suvozača). Jedino logično bjašnjenje je da je plastika kruta (krta) na ovoj hladnoći (jutros je u kolima bilo -12). Pokušaću da ga nekako skarabudžim, i ako ne uspem moraću nabaviti novi, pošto sam navikao na njega u toku vožnje. A ne bih ponovo da dajem 80  :c0:
U Rumuniji taj naslon dođe oko 20-25 Eur. Kad sam imao Stepwaya ojačao sam ga sa metalnim delom tu u dnu, gde su šrafovi, i nije mi više pucao. Auto sam prodao pre više od godinu dana i taj što ga je kupio još uvek koristi naslon bez problema.
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

gavrilova

dal ima neko iskustva sa classic naslonima iz spider-a?meni se svidjaju armstrer 1,al mi kazu u prodavnici da vise se ti modeli ne proizvode?

nibelung

Zdravo svima,i ja pazarih Stepwaya pa se pripremam za godisnji odmor...
Gledam naslone, kinezi nepouzdani, ovo u Spideru Armster 12000.
Jel neko pazario skoro, kakvi su utisci ?

Vladek

Je li netko ugradio zamjenski naslon za ruku na noviji model Dacie? Zanima me kako to izgleda.
Kokretno sam bacio oko na ovaj: http://www.spiderauto.co.rs/?menu=pregledartikle&kat=909&idartikla=2697
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...

Keka

Uzeo sam za karting bas takav ali u crnoj boji. Nemam primedbe. Nije isti kao original, ali je 3x jeftiniji.

http://www.spiderauto.co.rs/?menu=pregledartikle&kat=843&idartikla=4734
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vladek

Cijena je nešto manja nego originalni dio, ali ono što mi je bolje je da se kači na središnji dio između naslona, za razliku od OEM naslona koji se montira na vozačevo sjedalo. 
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...

lovac

Opet puk'o naslon - na isti način kao i do sada: ostane do pola spušten, nagnem se desno da izvadim nešto iz ladice - i samo čuješ KRCCC...

Ponovo sam ga rastavio i odradio generalni remont. Ovoga puta, za lepljenje sam koristio ''tehniku'' koju sam pokupio sa interneta: super lepak (tečni) plus soda bikarbona. Stisne za nekoliko sekundi, a kada se stisne deluje tvrdo kao cement.

Radi se na sledeći način: prvo očistiš i malo ošmirglaš da bi površina bila rapava. Zatim, super lepkom fiksiraš popucale delove. Kada se lepak osuši prospeš sodu po šavovima (tanak sloj, da prekrije pukotinu i malo okolo) i sve to dobro zaliješ super lepkom.

Vezuje za desetak sekundi - deluje čvrsto!

Videćemo dokle će držati?  :ces:

brile86

Pozdrav kolege dacisti, imam logana 2017. God i pre par dana sam kupio dodatnu opremu centralni naslon, posle samo 5 dana mi se desilo da je propao nize nego sto bi trebalo. Da li je neko imao slican problem?

szs

Originalni?
Slika možda govori više od reči
Sa par slika možda vidimo gde je problem
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Moj naslon (Armster) ima tri polozaja, koji se sukcesivno menjaju- podignes skroz gore, spustis skroz dole, to je najnizi, malo podignes i spustis u srednji, opet podignes i spustis u gornji polozaj. Podizanjem skroz gore sve ponovo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


montenegrino

Za Sandero I (2010 god) dvoumim se izmedju armster i classic modela u spiderauto. Da li se isplati razlika u cijeni, prvenstveno kad je kvalitet u pitanju?

Andrix

Citat: lovac poslato 25.03.2020. - 15:26
Opet puk'o naslon - na isti način kao i do sada: ostane do pola spušten, nagnem se desno da izvadim nešto iz ladice - i samo čuješ KRCCC... :ces:
Koliko vidim uvek puca kad se navalis na nj - pa nemoj vise. Meni bi dobro dosao samo ruku da naslonim a da se navalim sa svojih 1xx kg + moment zakretanja - svaki bi otisao.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari